اقتصاد دانش بنیان چیست

همشهری آنلاین: کنفرانس ملی و اقتصاد مقاومتی با هدف بررسی دستاوردهای و فرصت های پیش رو در افق اقتصاد مقاومتی دهم اسفندماه گشایش می یابد. اختصاصی از اینو دیدی نقش حسابرسی در تحقق اقتصاد مقاومتی با و پر سرعت .
نقش حسابرسی در تحقق اقتصاد مقاومتی
نقش حسابرسی در تحقق اقتصاد مقاومتی مقالات علمی پژوهشی چاپ شده با فرمت pdf    صفحات  16 چکیده
اصطلاحی است که در سال » اقتصاد مقاومتی « 1389 اولین بار از سوی ی در دیدار با جمعی از
کارآفرینان کشور مطرح شد. اقتصاد مقاومتی در حقیقت اقتصادی را ترسیم می کند که توانایی مقابله با شوک
های وارد شده بر اقتصاد را دارد. در پیاده سازی اقتصاد مقاومتی، شفاف سازی، ثبات و سلامت اداری و مالی و به
دنبال آن مبارزه با فساد و تقلب همواره باید انجام شود و که در این راستا حسابداران و حسابرسان نقش مهمی
خواهند داشت، زیرا دانش، تخصص و تحصیلات مرتبط را برای ثبات و سلامت مالی و مبارزه با فساد، تقلب و
پولشویی دارند . جهت رسیدن به شرایط مطلوب در این زمینه وضع حسابداری و گزارشگری مالی شرکت ها برای
افشای اطلاعات اقلام مندرج در صورتهای مالی تقویت و قوانین و مقررات ا ام آوری جهت ضمانت اجرای آنها
ضروری خواهد بود.
واژه های کلیدی: حسابرسی ، اقتصاد مقاومتی ، حسابداری، تولید ملی
با
نقش حسابرسی در تحقق اقتصاد مقاومتی
اقتصاد قطر گفت: تحریم های ۱۵ ماهه عربستان و متحدانش بر ضد قطر، برای اقتصاد این کشور یک نعمت است. نسیم:: انقلاب در حرم رضوی: ایرانی زیرک مسلمان نوروز باستانی را با عقیده خود و به شکل دلخواه خود تغییرداد/ نوروز باستانی نوروز پادشاهان بود؛ نوروز امروز ما نوروز باستانی نیست، نوروز ایرانی است/ (2)نسیم:: انقلاب: معروفی بالاتر ازایجاد و حفط نظام ی نداریم،هر ی که در این راه تلاش کند آمر به معروف است/ابتذال اخلاقی،کمک به دشمنان، تضعیف نظام و فرهنگ ی، تضعیف اقتصاد جامعه منکر است (3)نسیم:: انقلاب: امروز وظیفه آحاد ملت حمایت و کمک به مسئولین تی است؛این. مدتی است که کارشناسان اقتصادی ت با تکیه به برخی «ابرچالش های اقتصادی» گزینش شده، تنها راه برون رفت از وضعیت آشفته و اسف بار اقتصادی و بازگشت رونق به کشور را، تجویز نسخه های اقتصاد ریاضتی می دانند. رئیس سازمان بسیج اساتید کشور با بیان اینکه 53 هزار در کشور داریم، گفت: اکنون جاسوسی بیگانگان به حوزه های اقتصادی و علمی نفوذ کرده است و باید مراقب این موضوع باشیم و تلاش کنیم که علم و دانش به خوشه های ب دانش یعنی اقتصاد مقاومتی برسد. ت همواره از نهادهایی که بودجه دریافت می کنند اما مالیات نمی دهند شاکی بوده است. تمام این نهادها در بخش رسمی اقتصاد در حال فعالیت می باشند. اقتصاد دارای بخش دیگری نیز می باشد که از آن به بخش غیررسمی… هیئت عمومی دیوان عد اداری با شکایت سازمان بازرسی کل کشور، معافیت صنایع پیشرفته و شرکت های دانش بنیان برای استعلام و اخذ مجوز از سازمان محیط زیست را غیرقانونی دانست و لغو کرد. روز اول : ایجاد فر هنگ کارآفرینی با تکیه بر تجربه، مهارت وخلاقیت دانش آموزان
روز دوم : تاثیر انتخاب مناسب وآگاهانه رشته های تحصیلی دانش آموزان در توسعه متوازن رشته های تحصیلی ومشاغل در آینده مهین ی
روز سوم : آشنایی با اطلس مشاغل بومی، منطقه ای واستانی
روز چهارم : آشنایی دانش آموزان با قابلیت های متنوع و فر صت های اقتصادی متفاوت برای اشتغال زایی در سطح مناطق واستانها
روز پنجم: نقش مشاوران ودانش آموزان در عملیاتی شعار اقتصاد وفرهنگ با. یک اقتصاد بین الملل گفت: بالا رفتن قیمت نفت تاثیر زیادی بر روند اقتصاد کشور می گذارد. ما قیمت نفت را 40 دلار برنامه ریزی کرده بودیم اما قیمت نفت امروز معادل صادرات دو میلیون بشکه است. یک گفت: اگر معاملات کشورها با پول خودشان انجام شود دلار از این سلطه ای که دارد خواهد افتاد و این مرگ اقتصاد ست و به سلطه در اقتصاد پایان می دهد. موضوع "اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان" در این نوشتار به وقایع تاریخی ششمین روز دی ماه اختصاص دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است.
اقتصاد با بیان اینکه نمایندگان مجلس دغدغه اقتصاد ملی و معیشت مردم را دارند، گفت: ما در ت به… مهر به نقل از نیویورک تایمز نوشت:روز دوشنبه ریچارد اچ تالر برای فعالیت هایش در زمینه اقتصاد رفتاری برنده جایزه نوبل اقتصاد شد. معاون اقتصادی رئیس جمهوری با بیان اینکه درصدد وارد شوک به اقتصاد ایران است گفت: باید پیام آمادگی رزم اقتصادی از اقتصاد کشور ما برخیزد. مدیریت دانش چیست مدیریت دانش چیست؟ یکی از موضوعاتی که با سابقه ای نه چندان زیاد امروزه طرفداران بی شماری دارد، مدیریت دانش است. این روش که از دهه ی ۱۹۹۰ رونق […] نوشته مدیریت دانش چیست؛ آشنایی با تعریف، مزایا و عوامل موفقیت آن اولین بار در چطور پدیدار شد. اقتصاد با اشاره به ثابت بودن میزان صادرات نفت در سال جاری به نسبت ۹۵، پیش بینی تحقق رشد میانگین ۷درصدی اقتصاد در سال جاری را، به لحاظ عدم تاثیر پذیری از افزایش صادرات نفت را مهم دانست. ، رئیس جمهوری کشورمان در توئیتی نوشت:اصل ۴۴ برای واگذاری اقتصاد به مردم بود اما بخشی از اقتصاد که دست ت بی تفنگ بود را به "یک ت با تفنگ" تحویل دادند. استاندار گیلان: در تلاشیم تا سال ٩٦ استان گیلان را به عنوان استان دانش بنیان معرفى کنیم. گروه معتقد به اقتصاد درون گرا ادعا می کنند که تا به حال اقتصاد کشور را اداره کرده اند، ولی این را نمی گویند که اقتصاد را با رشدی نزدیک به صفر اداره کرده اند و تقریبا تمام منابع کشور مستهلک شده و حتی سرمایه های… از رقیبان که همه کاستی های اقتصادی و معیشتی را گردن او می اندازند می توان پرسید اگر اقتصاد گُل و بلبل تحویل گرفت و حالا اب است چرا سراغ بانی همان اقتصاد نمی روید و از او فاصله گرفته اید؟ اقتصاد ایران در حال دوره گذار از یک اقتصاد خام فروش ت محور به اقتصاد محصول فروش بازار مدار است و تجربه به ما ثابت کرده که ت ها تاجرین خوبی نیستند و هر تی فارغ از نگاه قابلیت ایجاد مزیت رقابتی، بهره وری و رونق تجاری ندارد. اقتصاد با بیان اینکه نرخ بالای سود بانکی یکی از عوامل ثبات زدای اقتصاد ایران است، بر ضرورت درک مشترک از م ب بودن نرخ سود بانکی تأکید کرد و خواستار برداشتن گام هایی عملی در جهت کاهش نرخ سود شد. نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با تاکید بر این که سیاست های اقتصاد مقاومتی قادر است اقتصاد ایران را از چالش های پیش رو عبور دهد گفت: این سیاست ها قادر است میان همه ارکان نظام انسجام ایجاد کند .
خلاصه پاسخ معظم انقلاب به ۱۰ پرسش درباره اقتصاد مقاومتی
۱. اقتصاد مقاومتی چه هست و چه نیست؟ خصوصیّات مثبت آن و خصوصیّات منفی و سلبیِ آن چیست؟۱.یک الگوی علمی متناسب با نیازهای کشور ما است، امّا منحصر به کشور ما هم نیست
۲.درون زا و برون گرا است درون گرا نیست
۳.مردم بنیاد
۴. دانش بنیان
۵.عد محور
۶.همیشه بارور خواهد بود و به مردم کمک خواهد کرد
۲. اقتصاد مقاومتی درون زا به چه معناست؟یعنی از دل ظرفیّتهای خود کشور ما و خود مردم ما میجوشد؛ رشد این نهال و این درخت، متّکی است به امکانات کشور خودمان.
۳. آیا درون زایی اقتصاد مقاومتی همان درون گرایی اقتصاد است؟نه، درون زا است، امّا برون گرا است؛ با اقتصادهای جهانی تعامل دارد، با اقتصادهای کشورهای دیگر با قدرت مواجه میشود. بنابراین درون زا است، امّا درون گرا نیست.
۴. آیا اقتصاد مقاومتی، اقتصادی تی است؟اقتصادی که به عنوان اقتصاد مقاومتی مطرح میشود، مردم بنیاد است؛ یعنی بر محور ت نیست و اقتصاد تی نیست، اقتصاد مردمی است؛ با اراده ی مردم، سرمایه ی مردم، حضور مردم تحقّق پیدا میکند.
۵. عد در اقتصاد مقاومتی چگونه تعریف می شود؟عد در این برنامه به معنای تقسیم فقر نیست، بلکه به معنای تولید ثروت و ثروت ملّی را افزایش دادن است.
۶. با توجه به برنامه های اقتصاد مقاومتی، مشکلات کنونی اقتصاد کشور حل خواهد شد؟در اینکه گفتیم اقتصاد مقاومتی بهترین راه حلّ مشکلات اقتصادی کشور است شکّی نیست، امّا معنای آن این نیست که ناظر به مشکلات کنونی کشور است. اقتصاد مقاومتی یعنی مقاوم سازی و محکم سازی پایه های اقتصاد کشور.
۷. آیا اقتصاد مقاومتی که شعار آن را میدهیم، تحقّق پذیر است، ممکن است، یا نه، خیالات خام است؟نخیر، کاملاً، عملاً، حتماً ممکن است. چون این کشور، دارای ظرفیّتهای فوق العاده است.
۸. ظرفیت های کشور ما در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی چه می باشد؟۱. نیروی انسانی ما
ده میلیون دانش آموخته ی ها
بیش از چهار میلیون دانشجو
میلیونها نیروی مجرّب و ماهر
۲. منابع طبیعی
مجموع نفت و گاز ما از همه ی کشورهای دنیا بیشتر است
معادن طلا و معادن ف ّات کمیاب
سنگ آهن، سنگهای قیمتی، انواع و اقسام ف های لازم و اساسی
۳. موقعیّت جغرافیایی
با پانزده کشور همسایه هستیم و حمل و نقل ترانزیت داریم
در جنوب به دریای آزاد و در شمال به آبهای محدود منتهی میشود
۳۷۰ میلیون جمعیّت در همسایه ما زندگی میکنند
۴. زیرساخت های نرم افزاری و سخت افزاری
سیاستهای اصل ۴۴، سند چشم انداز
زیرساخت های گوناگون مثل جاده و سدّ و پل و کارخانه
۹. آیا با وجود تحریم های اقتصادی می توان از ظرفیت های کشور استفاده کرد؟ما در بسیاری از مسائل دیگر هم در عین تحریم توانسته ایم به نقطه های بسیار برجسته و بالا دست پیدا کنیم؛ مثل تولید علم، مثل صنعت و فناوری.
۱۰. اگر تحقق اقتصاد مقاومتی ممکن است، ا امات آن چیست، چه کارهایی باید انجام بگیرد؟۱. مسئولان باید از تولید ملّی حمایت کنند
۲.صاحبان سرمایه و نیروی کار که تولیدگر هستند، باید به تولید ملّی اهمّیّت بدهند
۳. صاحبان سرمایه در کشور، فعّالیّت تولیدی را ترجیح بدهند بر فعّالیّتهای دیگر
۴.مردم در همه ی سطوح، تولید ملّی را ترویج کنند

رئیس ت بعد از ثبت نام مجدد در انتخابات ریاست جمهوری گفت: در سال ۹۲ به مردم وعده داده شده بود که چرخ اقتصاد بچرخد امروز چرخ اقتصاد ما از سالهای پیش بیشتر در چرخش است. سرویس اقتصاد پایگاه خبری تحلیلی بی باک؛ بخش مهمترین عناوین: ادامه: سیاست های ترامپ به زیان اقتصاد جهانی است %da%a9%d9%84%db%8c%d8%af+%d8%a7%d9%82%d8%aa%d8%b5%d8%a7%d8%af+%d9%85%d9%82%d8%a7%d9%88%d9%85%d8%aa%db%8c%d8%8c+%d9%85%d8%b1%d8%af%d9%85%db%8c+زنجان - ایرنا - ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: کلید تحقق اقتصاد مقاومتی، مردمی اقتصاد است و در این زمینه باید به سمت دخیل کارآفرینان و بخش خصوصی در اداره کشور پیش رفت. ادامه: کلید اقتصاد مقاومتی، مردمی اقتصاد است ایسنا نوشت: معاون اول رییس جمهور با اشاره به دستاوردهای متعدد و اقدامات مناسب وزارت نفت در توسعه بخش نفت و گاز گفت: بخش نفت، گاز و پتروشیمی از نظر اقتصاد مقاومتی و از لحاظ مقاوم سازی اقتصاد کشور کارنامه بسیار درخشانی دارد. http://tesc.ir/ این پست مخصوص شرکتهای دانش بینان قرارداده شده که قصد دارن محصولات خود را جدا از عرضه دربازارداخلی می خواهند به بازارهای جهانی هم صادر کنند http://ystp.ac.ir/ شرکتهای دانش بینان و پارک های علم فناوری http://nsfund.ir/fa/ صندوق نواوری شکوفایی برای حمایت مالی از ایده های دانش بینان آهو ندیده ای که بدانی فرار چیست..
صحرا ندیده ای که بفهمی شکار چیست
باید سقوط کرد و همین طور ادامه داد..
دریا نرفته ای که بچشی ابشار چیست
پیش من از مزاحمت بادها نگو
طوفان نخورده ای که بفهمی قرار چیست
هی سبز در سفیدی چشمت جوانه زد
یک بار هم سوال نکردی بهار چیست
در خلوتت به عاقبتم فکر کرده ای؟
خب کیفر صنوبر بی برگ و بار چیست؟؟
روزی قرار شد برسیم ا ش به هم
حالا نگو پس از نرسیدن قرار چیست.... رییس جمهور واگذاری اقتصاد به مردم و بخش خصوصی را ضروری خواند و با تاکید بر اینکه همه باید به بخش خصوصی امنیت بدهیم، اظهارداشت: ت یازدهم از ابتدای فعالیتش به واگذاری واقعی اقتصاد به بخش خصوصی متعهد بوده… اختصاصی از سورنا فایل پاو وینت اقتصاد دهم فصل دوم ((اقتصاد ایران چه مسیری را طی کرده است)) با و پر سرعت .
پاو وینت اقتصاد دهم فصل دوم ((اقتصاد ایران چه مسیری را طی کرده است))
پاو وینت اقتصاد دهم فصل دوم ((اقتصاد ایران چه مسیری را طی کرده است)) پاو وینت اقتصاد دهم فصل دوم ((اقتصاد ایران چه مسیری را طی کرده است)) دارای 21 اسلاید
با
پاو وینت اقتصاد دهم فصل دوم ((اقتصاد ایران چه مسیری را طی کرده است))
قائم مقام کشور گفت: اه مهم و محوری اصل اقتصاد مقاومتی با حرف و شعار محقق نمی شود. علی میرزاخانی در رو مه دنیای اقتصاد نوشت: دهه 40 شکوفاترین مقطع زمانی در تاریخ اقتصاد ایران است. در ابتدای این دهه، اقتصاد ایران گرفتار رکودی عمیق بود و پس از پایان این دهه هم مجددا از ابتدای دهه 50 وارد یک دوره تورمی و سپس رکود تورمی سنگین شد. مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: پروژه های کارآفرینی و دانش بنیان در حوزه صنایع دستی و گردشگری در اردبیل اجرا می شود. رئیس آزاد با بیان اینکه مدل دانش بنیانی در این شکل گرفته است و طرح های علمی بر اساس این مدل انجام می شود گفت: اولویت ما برای سال 96 ادامه مسیر دانش بنیان و تجاری سازی طرح ها در آزاد است. به گزارش موسسه اقتصاد و صلح (iep)، در سال ۲۰۱۵ تاثیر اقتصادی خشونت و درگیری در اقتصاد جهانی، ۱۳.۶ تریلیون دلار بوده. همچنین در این گزارش آمده که، این رقم معادل 13.3 درصد تولید ناخالص داخلی جهان است. ایسنا نوشت: معاون اول رییس جمهور گفت: گزارش استانداران و وزرا از اجرای اقتصاد مقاومتی در سال 95 بیانگر آن است که در پرتو اقتصاد مقاومتی سال 95 بدون اغراق، سالی درخشان برای اقتصاد کشور بوده است، همشهری آنلاین: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری معیارهایی برای ارزی «شرکت ها» و «کالاها و خدمات» در نظر گرفته است تا شرکت ها و محصولات شان به مرحله دانش بنیانی برسند.

جستجوهای اتفاقی