اعزام دانش آموزان رشتی به مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس

۲۰۰ دانش آموز پسر شهرستان بن به مدت سه روز به اردوی راهیان نور اعزام شدند. یادواره 20 شهید دوران دفاع مقدس در مسجد ی دلچه بخش سنگر برگزار شد. مدیر آموزش و پرورش شاهین شهر گفت: 235 دانش آموز دختر دبیرستانی از شاهین شهر به مناطق عملیاتی جنوب کشور در استان خوزستان سفر د. به مناسبت هفته دفاع مقدس های جشنواره مقاومت در روزهای 8 و 9 در سالن اجتماعات حضرت زینب (س) جهت دانش آموزان مدارس در مقطع ابت به نمایش در آمد. این برنامه در راستای تبیین فرهنگ مقاومت ، پاسداشت هشت سال دفاع مقدس ، ترویج و اشاعه فرهنگ ایثار و شهامت ، ارج نهادن به ارزشها و میراث عظیم ملت ایران می باشد. انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس با صدور پیامی درگذشت هنرمند فقید، مرحوم حمید ی را که از جانبازان دوران دفاع مقدس بود تسلیت گفت. همشهری آنلاین: جانشین فرماندهی نیروی هوایی ایران گفت: موفقیت ان ایرانی در دستی به فناوری های پیچیده نظامی از دستاوردهای مهم دوران دفاع مقدس است. به مناسبت هفته دفاع مقدس های جشنواره مقاومت در روزهای 8 و 9 در سالن اجتماعات حضرت زینب (س) جهت دانش آموزان مدارس در مقطع ابت به نمایش در آمد. این برنامه در راستای تبیین فرهنگ مقاومت ، پاسداشت هشت سال دفاع مقدس ، ترویج و اشاعه فرهنگ ایثار و شهامت ، ارج نهادن به ارزشها و میراث عظیم ملت ایران می باشد. برنامه های اجرا شده در هفته دفاع مقدس در کتابخانه فرزانه جامع تزئین و فضاسازی کتابخانه با موضوع دفاع مقدس ب ایی ایستگاه کودک و دفاع مقدس با هدف جذب کوکان نسبت به فرهنگ ایثار و شهادت ایستگاه نقاشی کودک و دفاع مقدس داستان و قصه گویی در حوزه دفاع مقدس برای ک ن و نوجوانان ایستگاه عکاسی از ک ن و نوجوانان با فضای دفاع مقدس و جنگ ب ایی نمایشگاه کتابهای پرمخاطب دفاع مقدس پخش انیمیشن شجاعان ، مربوط به ی هوانیروز دفاع مقدس برای ک ن معرفی هر روز یک کتاب. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای معظم انقلاب ی روزدوشنبه در دیدار دست‌اندرکاران راهیان نور و جمعی از ان و رزمندگان دفاع مقدس، دوران هشت‌ساله‌ی دفاع مقدس را یکی از ثروت‌های فرهنگی ناب و ارزشمند کشور دانستند و با تأکید بر اینکه راهیان نور، ابتکاری بسیار بزرگ و مهم و یک فناوری نوین برای استفاده از ثروت و معدن طلای دفاع مقدس است، گفتند: تنها راه مقابله با طراحی‌های فرهنگی بدخواهان، تولید فرهنگی و استفاده از ثروت غنی و سرچشمه‌ی قوی دوران دفاع مقدس در همه‌ی عرصه‌ها است. پوستر/ راهیان نور فناوری نوین برای استفاده از معدن طلای دفاع مقدس 80 نفر از دانش آموزان دختر شهرستان تویسرکان به اردوی راهیان نور اعزام شدند. درخشش دانش آموزان مدرسه حافظ در مسابقات شطرنج گرامیداشت هفته دفاع مقدس دانش آموزان مدرسه حافظ در مسابقات شطرنج گرامیداشت هفته دفاع مقدس خوش درخشیدند.
به نقل از وبلاگ فرهاد داودوندی، بمناسبت بزرگداشت هفته دفاع مقدس یک دوره مسابقه شطرنج برق آسا در سالن شطرنج شهرستان بروجرد برگزار و در پایان نتایج زیر بدست آمد: زیر 15 سال :بزرگمهر مقدسی اول –سینا یادروج دوم (مدرسه حافظ)–معین گودرزی سوم (مدرسه حافظ). ضمن تبریک این موفقیت به دانش آموزان سینا یادروج و معین گودرزی و خانواده محترم این عزیزان، موفقیت روزافزون این عزیزان را از خداوند منان خواستاریم. امروز کاروانی از کارمندان سازمان صدا و سیما برای بازدید از مناطق عملیاتی جنوب راهی مناطق جنگی شدند. محمدرضا شرف الدین به بررسی وضعیت کلیت سینما و حوزه دفاع مقدس پرداخت. مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: 80 نفر از دانش آموزان این استان در تابستان 96 به سی و پنجمین دوره مسابقات کشوری قرآن و معارف ی اعزام می شوند. پیکر مطهر و نورانی 56 شهید دوران دفاع مقدس چهارشنبه 20 تیر ماه ساعت 10:30 از مرز خسروی وارد میهن ی می شود. همشهری آنلاین: پیکر مطهر ۱۳۵ شهید تازه تفحص شده دوران دفاع مقدس وارد خاک ایران شد. رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی در اختتامیه نخستین کنگره «شعر کتاب دفاع مقدس» گفت: امروز به نسبت 26 سال پیش از نظر کمیت آثار بسیاری در حوزه دفاع مقدس خلق شده است. مراسم استقبال از پیکر ۱۱ شهید دوران دفاع مقدس صبح امروز دوشنبه در فرودگاه بین المللی شهید مدنی تبریز برگزار شد. 443 دانش آموز پسر لنگرودی راهی مناطق عملیاتی جنوب کشور شدند. پیکر های ۱۱۹ شهید تازه تفحص شده دوران دفاع مقدس پنجشنبه از مرز شلمچه وارد کشور می شود. معاون آموزش و پرورش از اختصاص 5 درصد از سهمیه کنکور به دانش آموزان مناطق ز له زده خبر داد. مدیرکل دفتر امور خانواده و بانوان استانداری کرمانشاه گفت: ن صحنه های حماسی و پرشوری را در طول هشت سال دفاع مقدس خلق د. همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس برنامه های فرهنگی ، اجتماعی و مذهبی در شهر وردنجان برگزار می شود. به گزارش خبرنگار وردنجان نیوز: فرمانده حوزه مقاومت بسیج هادی شهر وردنجان افزود: سرکشی ازخانواده های معظم شهیدان،برگزاری برنامه کوهپیمائی،شرکت در عبادی ، برگزاری مراسم پرفیض دعای عرفه درمحل گلستان ی وردنجان وآستان مقدس زاده بارده، بازگوئی خاطرات دوران هشت سال دفاع مقدس. ازمهمترین برنامه های هفته دفاع مقدس است. ۲۰ نفر از دانشجویان و دانش آموزان آباده طشک در قالب اردوی جهادی عازم منطقه محروم پیچکان آباده طشک شدند. خادم ال ء؛ در دوازدهمین بهار عمرش دست پدر را می گیرد به محل اعزام می برد تا رضایت دهد. دسال ترین شهید دفاع مقدس

نامش حسین بود
اهل شهرستان جم(استان بوشهر)
در دوازدهمین بهار عمرش دست پدر را می گیرد به محل اعزام می برد تا رضایت دهد
برای رفتن حسین
عملیات بیت المقدس حسین را به آرزویش رساند
شب عملیات گفتند حسین نیا
حسین گفت: من برای سقایی شما می آیم
حسین تیربارچی را به هلاکت رساند تا گردان در محاصره را نجات دهد
رزمنده ای آب خواست
حسین آب آورد
سر حسین بالا آمد
خم ای ...
اینگونه بود که حسین حسینی شد.

گرامی باد یاد و خاطره ی هشت سال دفاع مقدس و شهید حسین صافی. خندوانه محمد احمدیان راوى دوران دفاع مقدس یکشنبه 15 اسفند 95 خندوانه محمد احمدیان راوى دوران دفاع مقدس شبکه نسیم خندوانه مهمان محمد احمدیان با / خندوانه محمد احمدیان و رامبد جوان امشب  خندوانه محمد احمدیان راوى دوران دفاع مقدس 15 اسفند 95 کیفیت عالی و کم حجم ادامه مطلب در نشستی در مهاباد تأثیر و نقش حضور جهادگران در دوران هشت سال دفاع مقدس و عرصه های سازندگی کشور بررسی شد. پیکر مطهر ۱۳۰ شهید تازه تفحص شده دوران دفاع مقدس وارد خاک ایران شد. در دورانی که بسیاری از معلمان کشور ارتباطی صمیمی و دوستانه با دانش آموزان خود برقرار می کنند و به قدری مهربان و دوست داشتنی هستند که نام و یاد آنها هرگز از خاطر دانش آموزان فراموش نمی شود، هستند معلم نماهای سنگ دلی که دلشان از سنگ است و کاری جز تنبیه دانش آموزان بلد نیستند. مثل معلمی که در یکی از مدارس شهرستان چرداول با سیم برق بدن دانش آموزان خود را سیاه و کبود کرد. ۲۵۰ نفر از دانش آموزان کهگیلویه وبویراحمد به مسابقات ورزشی کشور اعزام می شوند. مدیرعامل بیمه دانا با اعلام اینکه دیه هر فوتی در حادثه واژگونی اتوبوس دانش آموزان هرمزگانی در استان فارس 280 میلیون تومان است، از اعزام ای برای بررسی حادثه خبر داد. رئیس ستاد کل نیرو های مسلح گفت: دفاع مقدس گنجینه بزرگی است که می تواند برای قرن ها سربلندی را برای ملت ایران تضمین کند. امسال مهرماه علاوه بر همزمانی با آغاز هفته دفاع مقدس، با عطر محرم هم آمیخته شده است و هم آغازی مهرماه با ماه خون و قیام محرم، نوید شروع سالی بهتر و پربارتر برای دانش آموزان می دهد. به مناسبت هفته دفاع مقدس مراسم جشن و خاطره گویی در سالن آمفی تائتر برگزار گردید که در این مراسم یدالله مظهر پاسدار دوران هشت سال دفاع مقدس به خاطره از دوران جنگ تحمیلی پرداخت و برگزاری مسابقه و پذیرایی از دیگر برنامه های این مراسم بود . امروز پیکر ۲ شهید دوران دفاع مقدس در رشت تشییع شد. معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش گفت: روح متصل به ولایت در ی دوران دفاع مقدس موج می زد و پیروی از ولایت مهمترین پیام ی دوران دفاع مقدس است. بسم رب ال والصدیقین مراسم استقبال از ورود پیکرهای مطهر 75 شهید والامقام دفاع مقدس مربوط به مناطق عملیاتی جزیره مجنون ؛ فاو و العماره ی عراق به میهن ی با حضور امت حزب الله و شهیدپرور برگزار می گردد. زمان : 20 آبان ساعت 9 صبح مکان : مرز زمینی شلمچه همچنین پیکرهای مطهر این شهیدان گرانقدر راس... پیکر گلگون کفن ۵۵ شهید ایرانی دوران دفاع مقدس، وارد خاک کشورمان شد. پیکر مطهر 160 شهید دوران دفاع مقدس همزمان با سالروز رحلت حضرت ام البنین(س)، از طریق آبراه اروند رود وارد میهن ی می شوند. فرمانده رضا(ع) شهرستان دشتی استان بوشهر از اعزام 1200 نفر از مردم این شهرستان در قالب کاروان های راهیان نور به مناطق عملیاتی جنوب کشور خبر داد.