اعتراضی مردم روی ریل های قطار با چاشنی خشم

بلیت قطار میلاد (لو ۶ تخت) از تهران به مقصد خواف در بازار به قیمت ۵۵ هزار و ۹۰۰ تومان است. تیراندازی یک جوان یی به سمت مسافران قطار در شهر آتلانتا به کشته شدن یک مسافر و زخمی شدن 3 نفر دیگر منجر شد. عملیات ساخت نخستین قطار تندرو که در زیر آب حرکت می کند از سال 2018 شروع می شود. وج قطار باری از ریل در ای اوهایو باعث اختلال در مسیر های جاده ای نزدیک محل حادثه شد.

اولین قطار بدون ریل در چین رونمایی شد. این قطار با ۳۰ متر طول امکان بارگیری ۳۰۰ مسافر را داراست.   به گزارش خبرفوری به نقل از فارس؛ شرکت حمل و نقل عمومی چین، در روز گذشته از اولین قطار بدون نیاز به ریل جهان رو نمایی کرد و یادآور شد که این قطار نیازی به راننده هم ندارد.  اولین قطار بدون ریل جهان که در واقع تلفیقی از اتوبوس، تراموا و قطار است، حدود 30 متر طول دارد و 300 مسافر در سه واگن آن جای می‌گیرند.  جدیدترین ساخته شرکت حمل و نقل عمومی چین، با یک بار شارژ کامل می‌تواند 40 کیلومتر را با سرعت 70 کیلومتر در ساعت طی کند.  این قطار که به آن "اتوبوس هوشمند" نیز گفته می‌شود، دارای سنسورهایی برای خواندن خطوط جاده و نقشه‌ای برای یافتن مسیر مناسب است.   ادامه خبر ایسنا نوشت:رئیس مرکز فوریت های پزشکی زاهدان گفت: جوان 22 ساله ی زاهدانی که عصر روز قصد داشت هنگام عبور قطار ع سلفی بگیرد، جان باخت . ماجرای حضور پر دردسر خداداد عزیزی در برنامه دورهمی پس از ۲ روز سفر با هواپیما و تا ی و قطار و گیر در برف و یخبندان ایسنا نوشت:پس از چند ماه گمانه زنی، سرانجام با موافقت راه آهن و سازمان حمایت مصرف کننده و تولیدکننده قیمت بلیت قطار افزایش یافت. عضو هیئت مدیره انجمن حمل و نقل ریلی گفت: با پیگیری های صورت گرفته سرانجام سازمان های ذیربط با افزایش 10 درصدی نرخ بلیت قطار موافقت د که از اول تیر ماه اجرایی می شود. در این ع زیبا که توسط نور های رنگارنگ زمستانی تزیین شده، فردی را می بینید که به ایستگاه شینجوکو (shinjuku) وارد می شود. این ایستگاه قطار در توکیو قرار دارد و یکی از شلوغ ترین ایستگاه های قطار در جهان است. آیا میدانید این زوج های عاشقی که روی ریل قطار به سمت غروب خورشید قدم میزنند
یا تا حالا قطار سوار نشده اند یا اگه سوار شده اند دستشویی نرفته اند یا اگه دستشویی رفته اند به سیستم دفع فاضلاب دقت نکرده اند؟؟!!!

تا اکتشافات بعدی خدا یار و نگه دارتان باشد! آیا میدانید این زوج های عاشقی که روی ریل قطار به سمت غروب خورشید قدم میزنند
یا تا حالا قطار سوار نشده اند یا اگه سوار شده اند دستشویی نرفته اند یا اگه دستشویی رفته اند به سیستم دفع فاضلاب دقت نکرده اند؟؟!!!

تا اکتشافات بعدی خدا یار و نگه دارتان باشد! بر اثر برخورد قطار با پراید یک نفر مصدوم و راهی بیمارستان شد. رسانه های یی روز دوشنبه گزارش دادند یک قطار مسافربری در ای واشنگتن از ریل خارج شده است. قطار گردشگری خوزستان برای اولین بار در ابتدای سال جدید راه اندازی می شود. صدای انفجار و شلیک گلوله در ایستگاه مرکزی قطار در برو ل شنیده شد. پیش فروش اینترنتی بلیت قطار برای سفر های نوروزی امروز آغاز می شود. مهاجمان دست کم 5 مسافر را با تبر در ایستگاه قطار دوسلدورف آلمان زخمی د. بر اثر برخورد یک قطار با یک کامیون در روسیه ۲ نفر کشته و ۲ فرد دیگر نیز زخمی شدند. زنی در ایستگاه بازرسی قطار حرکتی عجیب از خود نشان داد که ان را متعجب کرد.  مطهری شهید مطهری می گویند: «یکی از دوستان ما که مرد نکته سنجی است، یک تعبیر بسیار لطیف داشت. اسمش را گذاشته بود منطق ماشین دودی، می گفت: من یک درسی از قدیم آموخته ام و جامعه را روی منطق ماشین دودی می شناسم. وقتی بچّه بودم منزلمان در حضرت عبدالعظیم بود و آن وقت ها قطار راه آهن به صورت امروز نبود و فقط همین قطار تهران ـ شاه عبدالعظیم بود. من می دیدم قطار وقتی که در ایستگاه ایستاده بچّه ها دورش جمع می شوند و آن را تماشا می کنند و به زبان حال می گویند ببین چه موجود عجیبی است. معلوم بود که یک احترام و عظمتی برای آن قائل هستند. تا قطار ایستاده بود با یک نظر تعظیم و تکریم و احترام و اعجاب به آن نگاه می د... همین که راه می افتاد، بچّه ها می دویدند سنگ برمی داشتند و قطار را مورد حمله قرار می دادند! من تعجّب می که اگر به این قطار باید سنگ زد چرا وقتی که ایستاده یک ریگ کوچک هم به آن نمی زنند، و اگر باید برایش اعجاب قائل بود، اعجابْ بیشتر در وقتی است که......... طرح احداث قطار شهری در کرمان با حضور استاندار کرمان، سرمایه گذاران خارجی و سایر مدیران در استانداری بررسی شد. استاندار کرمان عصر چهارشنبه در این نشست به سرمایه گذاران چینی و ما یایی پیشنهاد کرد: مطالعات و تحقیقات خود را در زمینه قطار شهری مونوریل با سرعت پیش ببرند.
علیرضا رزم حسینی گفت: انتظار داریم یک برنامه زمان بندی از کل طرح ارایه دهید تا بتوانیم بر اساس آن کار را جلو ببریم. .........ادامه مطلب سید سروش طباطبایی پور: اردوی تابستانی اردبیل، خیلی خوش گذشت. با قطار، به تبریز رفتیم و از آن جا هم با اتوبوس به سمت اردبیل حرکت کردیم. قطار را که روی سرمان گذاشته بودیم، اما در اتوبوس، بچه ها خسته شده بودند و آرامش برقرار بود. گزارش های سازمان راهداری و ترددشمار جاده های منتهی به پایتخت نشان می دهد طرح قطار حومه ای تهران که قرار بود سفرهای مسافران را از جاده به ریل منتقل کند، با اما و اگرهای بسیار مواجه است. سخنگوی سازمان آتش نشانی شهر تهران از آتش سوزی در یکی از واگن های قطار تهران - مشهد خبر داد و گفت: این حادثه جزیی بوده و مصدومیتی در پی نداشت. معاون عمرانی فرماندار نیشابور گفت: تصادف قطار با یک دستگاه کامیون در نیشابور باعث آسیب مالی به این دو وسیله نقلیه و مصدومیت 6 نفر شد. سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از وقوع حریق در یکی از واگن های قطار تهران – مشهد خبر داد. فرمانده یگان انتظامی مترو از دستگیری یکی از ان حرفه ای خبر داد و گفت: به بهانه نقص فنی قطار وارد جمعیت مسافران مترو می شد و از آنان سرقت می کرد. 1765: استاندارد عرض خطوط راه آهن 1435 میلی متر تعیین شد.1804: اولین لوکوموتیو فعال با موتور بخار توسط ریچارد تروتیک در و جنوبی (انگلستان).
1814: آغاز به کار لوکوموتیو استفنسون در یک معدن.
1825: افتتاح اولین مسیر منظم قطار بین استاکتون و دارلینگتون.
1830: اولین مرکز ارائه خدمات منظم به مسافران میان منچستر و لیو ول.
1830: اولین قطار در کارولینای جنوبی آغاز به کار کرد.
1859: ساخت اولین کوپه خواب ( ).
1863: ساخت اولین رستوران داخل قطار ( ).
1863: راه اندا. اولین تریلر «قتل در قطار سریع السیر شرق» ساخته کِنِت برانا منتشر شد. این اقتباس جدیدی از داستان مشهور آگاتا کریستی است و جانی دپ، جودی دنچ و دیزی ریدلی در آن نقش آفرینی می کنند. تسنیم به نقل از معاون مسافری راه آهن از راه اندازی قطار فوق العاده همدان-مشهد در تابستان امسال خبر داد و نوشت: با توجه به این که هیچ درخواستی برای افزایش قیمت بلیت از سوی شرکت ها نداشته ایم، از این رو… عضو هیأت مدیره راه آهن گفت: در این جلسه بر راه اندازی قطار باری از بندر ریگا (پایتخت کشور لتونی) به بندر عباس برای جابجایی بار در کریدور شمال – جنوب توافق شد. تأخیر طولانی قطار تبریز ـ مشهد سبب سرگردانی مسافران شد. رئیس اتاق بازرگانی تهران با بیان اینکه قطار اقتصاد ایران از ریل خود خارج شده است، گفت: اوضاع اقتصاد خوب نیست. «خبرجنوب» نوشت: مدیر کل راه آهن فارس خبر داد: قطار گردشگری با نام هزار و یک شب روز اول اردیبهشت ماه سال جاری وارد استان فارس میشود. قیمت بلیت قطار صبا اتوبوسی تهران سمنان 8 هزارو500 تومان است. شب برخورد دو قطار در غرب آلمان به مجروحیت دستکم ۵۰ نفر منجر شده است. قیمت بلیت قطار صبا اتوبوسی تهران سمنان 8 هزارو500 تومان است. یک قطار مسافربری در شهر الدمام واقع در شرق عربستان از ریل خارج شد و ۱۸ نفر زخمی شدند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قم گفت: برای ایجاد همپوشانی قطار پر سرعت و خطوط متروی قم،…