اطلاعاتی در مورد شیمی دارویی

یک کارشناس مسئول گیاهان دارویی گفت: غِرغِره جوشانده شاتَره برای برطرف آفت، زخم های دهانی و هاب زبان مفید خواهد بود. اصغر نقشی در گفت وگو با ایسنا، افزود: برگ، گل و سرشاخه گلدار شاتَره ارزش دارویی دارند. وی خواص دارویی عَرَق و دَم کرده شاتره را متفاوت دانست و تشریح کرد: عرق شاتَره در مقایسه با دَم کرده آن خواص درمانی کمتری دارد، اما به دلیل دسترسی آسان تر از سوی کارشناسان مصرف آن توصیه می شود. نقشی ادامه داد: عرق شاتَره اشتهاآور بوده و به ترشح . اختصاصی از فایل هلپ پاو وینت اهمیت گیاهان دارویی - 12 اسلاید با و پر سرعت .
 پاو وینت اهمیت گیاهان دارویی - 12 اسلاید
 پاو وینت اهمیت گیاهان دارویی - 12 اسلاید    تنوع زیستی : طبیعت منبع تمام نشدنی برآورد 100 میلیون گونه زنده و 300-250 هزار گیاهی (1995 ) , 15% مورد مطالعه .ø :به گزارش who 80 % مصرف جهانی گیاهان دارویی ø: چین ثبت 5000 گونه دارویی و استفاده 1700 گونهøهند : استفاده از 2500 گونه داروییøایران : 8000 گونه گیاهی , حدودا 2000 گونه داروییøهمدان : 315 گونه دارویی که 159 مصرفøاهمیت گیاهان دارویی ( متابولیت های ثانویه ) , حاصل تقابل بین گیاه و شرایط خاص محیطی øتاکنون تعداد 139000 شناسائی øشناسائی در هر سال 4000 ساختار جدیدøت نوئیدها 30500øآلکالوئیدها 16833 نوعبرای کل پاو وینت از لینک زیر استفاده کنید:
با
پاو وینت اهمیت گیاهان دارویی - 12 اسلاید
بسم الله الرحمن الرحیم برگ درختان سبز در نظر هوشیار هر ورقش دفتری است معرفت کردگار گیاه دارو - گیاهان دارویی (medicinal plant or medicinal herb) :" گیاه دارو " یا " گیاهان دارویی " از حمله مهم ترین شگفتگی های خلقت و از ارزنده ترین موهبت های الهی است که آفریدگار هستی همچون دیگر موهبت های شگفت کره زمین - به عنوان سیاره ای خاص در میان میلیاردها ک شان و ستاره در حهان لایتناهی هستی - در اختیار انسان قرار داده است . گیاهان دارویی یکی از باارزش ترین و مفیدترین منابع طب. ظرفیت 20 میلیارد دلاری ایران در توسعه تجارت گیاهان دارویی


دبیر ستاد توسعه فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با تاکید بر ضرورت ایجاد زنجیره‌ کشت و تولید در زمینه گیاهان دارویی، گفت: ایران قادر است 10 تا 20 میلیارد دلار از تجارت گیاهان دارویی ب کند. به گزارش ایسنا، محمدحسن عصاره در دومین نشست رابطین استان‌های ایران با ستاد توسعه فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی با بیان اینکه صنعت گیاهان دارویی ایران باید جهانی شود، افزود: ایران این ظرفیت را دارد که تا 10 تا 20 میلیارد دلار درآمد کشور از طریق تجارت گیاهان دارویی ب کند. وی خاطر نشان کرد: گیاهان دارویی بهترین نسخه درمانی و یک روش بومی در کشور است؛ چرا که در هزاران سال قبل صاحب این علم بوده‌ایم. امروز نیز هنر ما بازگشت به منابع بومی است.   ادامه مطلب در این بخش کت با عنوان آزمایش های طلایی شیمی قرار میدهم. این کتاب با حجم کم ، به طور مفصل و با زبانی ساده ولی دقیق به انجام بسیاری از آزمایش های شیمی که بسیاری از مطالب شیمی را اثبات میکند می پردازد.این کتاب را به علاقه مندان علم شیمی و انی که از انجام آزمایش های متنوع لذت میبرند پیشنهاد میکنم. لینک کتاب آزمایش های طلایی شیمی به تمامی همکاران ناحیه 1 اراک با تماس پیامکی جلسه گروه استان اعلام شد و تعداد 12 نفر از همکاران محترم اعلام آمادگی د. در این جلسه سرکار خانم شفیعی در باره ی نظریه گراف در شیمی و کمو متری سخنرانی ارائه دادند و سپس سؤالات همکاران در باره ی درس شیمی 3 به بحث و بررسی گذاشته شد. اختصاصی از نیک فایل خواص دارویی گیاهان با و پر سرعت .
خواص دارویی گیاهان
خواص دارویی گیاهان مقالات زیست  با فرمت           doc           صفحات  58 مقدمه: قدمت شناخت خواص دارویی گیاهان شاید بیرون ا زحافظه تاریخ با شد و این گیاهان درطو ل تاریخ همیشه با انسان قرابت خاصی داشته و آثار دارویی و موارد استفاده آن بر هیچ پوشیده نیست و یکی از دلایل مهم این قدمت حضو رباورهای ریشه دار مردم سرزمین های مختلف در خصوص استفاده از گیاهان دارویی است اگر چه علاقه، همدمی و توجه به این گیاهان مفید در سالهای گذشته ناچیز بوده ولی خوشبختانه اخیراً مورد عنایت و توجه بیشتری قرار گرفته است. در هر حال چنین به نظر  می رسد که در جامعه ما هنوز د رک جامعی از مفهوم گیاهان دارویی و شیوه صحیح تهیه و مصرف آنها وجود ندارد. و علاقه مندان به گیاهان دارویی معتقدند همانطور که گیاهان در باغ نباتات خوب رشد می کنند، باید سعی شود زمینه علاقه مندی به این گیاهان در قلبهای انسانها نیز فراهم و افزون گردد. گیاهان دارویی یکی از منابع غنی کشور بوده که امکان صادرات آن نیز وجود دارد زیرا وقتی به ارقام واردات کشورهای اروپایی مثل آلمان غربی و فرانسه توجه می شود معلوم می گردد که گیاهان دارویی بازار بزرگی در جهان داشته و کشور ما می تواند به یکی از صادر کنندگان این گیاهان دارویی تبدیل شود. ایران از لحاظ آب و هوا و موقعیت جغرافیایی و زمینه رشد گیاهان دارویی یکی از بهترین مناطق جهان محسوب می گردد. و در گذشته هم منبع تولید و مصرف گیاهان دارویی بوده است . دانشمندان ایران مانند ابوریحان بیرونی، ابن سینا و رازی و دیگران کتابهای مفصلی درباره گیاهان دارویی نوشته اند که مورد توجه جهانیان بوده، لذا علاوه بر اهمیت روز افزون گیاهان دارویی در سطح جهان که به سرعت میرود تا جانشین بسیاری از داروهای شیمیایی شود. صادرات این گیاهان نیز می تواند منبع بزرگی از درآمدارزی کشور باشد. مواردی که برای صادرات این گیاهان وجود دارند شامل شکل رقابت تهیه گیاهان استاندارد، خشک ، بسته بندی، بازار ی و غیره می باشند.
با
خواص دارویی گیاهان
عنوان : آزمون استخدامی سال 1393 شرکت پتروشیمی ایلام تاریخ : ۱۳۹۳/۰۵/۲۸ شرکت پتروشیمی ایلام واقع در استان ایلام بخش چوار در نظر دارد جهت تکمیل کادر خود از بین افراد واجد شرایط پس از انجام مراحل آزمون کتبی، مصاحبه تخصصی، تست روانشناختی و انجام معاینات طب صنعتی به صورت قرارداد مدت معین طبق مقررات اشتغال نیروی انسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مطابق شرایط مندرج در ج ذیل دعوت به همکاری نماید. آدرس سایت: www.ilampetro.com مهلت ثبت نام: 28/5/93 تا 12/6/93 رشته . عنوان : آزمون استخدامی سال 1393 شرکت پتروشیمی ایلام تاریخ : ۱۳۹۳/۰۵/۲۸ شرکت پتروشیمی ایلام واقع در استان ایلام بخش چوار در نظر دارد جهت تکمیل کادر خود از بین افراد واجد شرایط پس از انجام مراحل آزمون کتبی، مصاحبه تخصصی، تست روانشناختی و انجام معاینات طب صنعتی به صورت قرارداد مدت معین طبق مقررات اشتغال نیروی انسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مطابق شرایط مندرج در ج ذیل دعوت به همکاری نماید. آدرس سایت: www.ilampetro.com مهلت ثبت نام: 28/5/93 تا 12/6/93 رشته . گیاهان دارویی و مورد استفاده ایل بهمئی

کنگر:کنگر گیاهی است که هم مورد استفاده انسان است و هم دام . کنگر را ابتدا با آب می پزند سپس آن را با پیاز یا سیر و روغن و رب سرخ می کنند و بسیار خوشمزه است. این گیاه هم در سردسیر می روید و هم در مناطق گرمسیر. غارچ(قارچ):بیشتر در مناطق سردسیری می روید و خوراکی است. پیدن(پونه): گیاهی است معطر و خوشبو که هم در مناطق سردسیر و هم در مناطق گرمسیر می روید و از آن بر روی لبنیاتی مثل ماست و دوغ استفاده می کنند همچن. یک مسئول سازمان غذا و دارو گفت: دارو زمانی موثر واقع می شود که زمان مناسب و با دوز صحیح به بیمار برسد ضمن اینکه مراقبت از تداخلات دارویی وظیفه داروساز است . مریم گلی از جمله گیاهانی است که برای مصارف دارویی کاربرد فراوانی دارد و اسانس مریم گلی در رایحه درمانی مورد استفاده قرار می گیرد. اختصاصی از نیک فایل سئوال آزمون المپیاد علمی شیمی سال 94 با و پر سرعت .
 سئوال آزمون المپیاد علمی شیمی سال 94
 سئوال آزمون المپیاد علمی شیمی سال 94 سئوال آزمون المپیاد علیمی شیمی مرحله دوم سال 95 بیست و ششمین دوره. تعداد سئوال: 42 سئوال چند گزینه ای، 5 سئوال تشریحی. تعداد صفحه: 15 صفحه. حجم: 480 کیلوبایت. فرمت: pdf.zip.
با
سئوال آزمون المپیاد علمی شیمی سال 94
اختصاصی از هایدی جزوه نانو شیمی به زبان فارسی با و پر سرعت .
جزوه نانو شیمی به زبان فارسی
جزوه نانو شیمی به زبان فارسی این محصول حاوی 37 صفحه متن فارسی در موزد نانو شیمی خلاصه شده کتاب جی بی سرگیف می باشد.
با
جزوه نانو شیمی به زبان فارسی
انتشار اطلاعاتی منتسب به سرفیس فون در یک شبکه اجتماعی چینی
به‌تازگی ویدئویی کوتاه در کنار توضیحاتی به زبان چینی در یکی از شبکه‌های اجتماعی چین منتشر شده است که اطلاعات جالبی در مورد محصول احتمالی مایکروسافت ارائه می‌کند. اختصاصی از هایدی طرح درس شیمی مبتنی بر it چهار صفحه به صورت ورد با و پر سرعت .
طرح درس شیمی مبتنی بر it چهار صفحه به صورت ورد
طرح درس شیمی مبتنی بر it چهار صفحه به صورت ورد طرح درس شیمی مبتنی بر it  چهار صفحه به صورت ورد
با
طرح درس شیمی مبتنی بر it چهار صفحه به صورت ورد
اختصاصی از ژیکو مقاله بانک اطلاعاتی با و پر سرعت .
مقاله بانک اطلاعاتی
مقاله بانک اطلاعاتی لینک پرداخت و در "پایین مطلب"  فرمت فایل: word (قابل ویرایش و آماده پرینت)
تعداد صفحات 42  بانک اطلاعاتی چیست؟در بانک اطلاعاتی تعاریف گوناگونی شده است که تعریف زیر از همه جامع تر به نظر می رسد : بانک اطلاعاتی مجموعه ای سازمان یافته از اطلاعات و داده های مرتبط به هم است. داده ها عبارت اند از : حقایق و ارقام یک موضوع خاص و اطلاعات عبارت اند از نتایجی که از ترکیب داده ها حاصل می گردند. مؤسسات و سازمان معمولاً سیستم های اطلاعاتی خود را به دو صورت تشکیل داده از آن ها استفاده می کنند.استفاده از سیستم های اطلاعاتی سادهدر این روش در فایل های جداگانه قرار می گیرند و برای استفاده از داده های موجود در آن فایل ها، سیستم های جداگانه ای طراحی می شوند. به این نوع سیستم های اطلاعاتی سیستم پردازش فایل ها می گویند.استفاده از بانک های اطلاعاتی در این روش داده های موجود، به صورت مجتمع یا بانک مورد استفاده قرار         می گیرند در چنین سیستمی کاربر می تواند بدون سر درگمی با صرف وقت اندکی، اطلاعات مورد نیاز خود را از داده های موجود در بانک اطلاعاتی اخذ کند. امروزه اکثر مؤسسات و سازمان ها سعی می کنند از سیستم اطلاعاتی استفاده کنند. برای پی بردن به تفاوت دو روش ذکر شده مؤسسه ای را در نظر بگیرید که داده های مربوط به حقوق کارمندان، بیمه ، تنبیه و تشویق را در چهار فایل جداگانه قرار داده برای اخذ وجی های مورد نیاز، سیستم های جداگانه ای برای آن ها نوشته است.
با
مقاله بانک اطلاعاتی
اختصاصی از فایل هلپ پاو وینت آماده ارائه درس شیمی عمومی 1 با و پر سرعت .
پاو وینت آماده ارائه درس شیمی عمومی 1
پاو وینت آماده ارائه درس شیمی عمومی 1 این محصول حاوی 341 اسلاید کامل و منظم مربوط به ارائه درس شیمی عمومی 1 می باشد که به طور جامع همه مباحث را تحت پوشش قرار داده است.
با
پاو وینت آماده ارائه درس شیمی عمومی 1
در حالی که ت دونالد ترامپ همچنان از سوی بخش مهمی از افکار عمومی، تحلیلگران و رسانه های مورد انتقاد قرار دارد، اتفاقات ریز و درشت بهانه های تازه ای به این بخش از جامعه میدهد تا آتش انتقادات علیه وی و ت او را برافروخته تر کنند. در آ ین از این داستان، گاف و آبروریزی اطلاعاتی ترامپ منجر به هجمه شدید علیه وی شده است. اما در پس این آبروریزی، نکته ای بسیار مهمتر وجود دارد. متخصصان هندی از کشف نوعی گیاه دارویی در هیمالیا خبر دادند که می تواند سیستم ایمنی را تنظیم و در برابر تشعشعات رادیواکتیو از بدن محافظت کند. «rhodiola » گیاه دارویی که در شرایط جغرافیایی مرتفع و سرد هیمالیا وجود دارد از ویژگی ها و خواص اعجاب آوری برخوردار است. به گفته متخصصان هندی، برگ های این گیاه به عنوان سبزی مورد استفاده افراد محلی بوده هرچند ارزش های دارویی این گیاه در حال بررسی های بیشتر است. بنابراین گزارش، این گیاه دارای خواص تقویت کننده. م آباد - زاگرس و لرستان باقابلیت های منحصربه فرد به ویژه در بخش گیاهان دارویی شناخته شده است، داشته هایی که می تواند زمینه اشتغال مطلوبی را در این استان فراهم کند. این دو تا کتاب شیمی عمومی هم یکیش خود کتاب مورتیمره یکیش هم یه کتاب دیگه ست هرجا رو که تو خود شیمی مورتیمر متوجه نشوین میتونین تو کتاب دومی چک کنین! http://s5.picofile.com/file/8154343142/general_chemistry_mortimer_shiminovin_com_.pdf http://s5.picofile.com/file/8154339926/chimie_generale.pdf اختصاصی از یارا فایل پاو وینت آزمایشگاه شیمی آلی یک - 152اسلاید با و پر سرعت .
 پاو وینت آزمایشگاه شیمی آلی یک - 152اسلاید
 پاو وینت آزمایشگاه شیمی آلی یک - 152اسلاید    nبرخی از جامدات آلی در دمای ذوب شدن یا پیش از آن براثر گرما تجزیه می شوند.n در این صورت می توان به جای نقطه ذوب دمای تجزیه را به عنوان یک خاصیت فیزیکی مورد استفاده قرار داد. بعضی از مواد فشار بخار بالایی دارند، به طوری که در نقطه ذوب خود یا پیش از آن تصعید می شوندبرای کل پاو وینت از لینک زیر استفاده کنید:
با
پاو وینت آزمایشگاه شیمی آلی یک - 152اسلاید
پرداخت وام 6 درصدی با یک سال تنفس و بازپرداخت 5 ساله به کشاورزانی که به کاشت گیاهان دارویی و گلخانه علاقه مند هستند. احتمالاً شما هم مثل من بارها صحنه دعوای متصدی داروخانه با فردی که تقاضای داروی بدون نسخه و مجوز پزشک را داشته است دیده اید. ۱۰ دارویی که نباید بدون نسخه ب یم! واقعیت این است که در همه جای دنیا افرادی هستند که فکر می کنند بیشتر قرص ها و داروها را باید بدون نسخه پزشک استفاده کنند. […] نوشته ۱۰ دارویی که نباید بدون نسخه ب یم! اولین بار در سلامتی پدیدار شد. افشای اطلاعاتی از عینک هوشمند و آیفون 8 اپل در reddit توسط منبعی از فا کان
کاربری در reddit با نام foxconninsider به سوالات کاربران در محصولات اپل پاسخ داده که حاوی اطلاعات جالب توجهی در مورد محصولات آینده‌ی کاپرتینویی‌ها است. باعرض سلام خدمت همکاران محترم برنامه جلسات شیمی سال تحصیلی 95-94 به شزح زیر است: روز: مورخه: 94/8/12 94/9/3 94/10/1 94/11/27 مکان جلسه: دبیرستان شاهد پسرانه دوره دوم واقع در میدان بهشت ساعت برگزاری جلسات : 17:45 با تشکر سرگروه شیمی -اسکندری -رخش بهار ع پروفایل در مورد پدر ع پروفایل در مورد پدر ع پروفایل در مورد پدر ع پروفایل در مورد پدر ع پروفایل در مورد پدر ادامه مطلب برای دریافت سرفصل های شیمی دهم و یازدهم ودوازدهم در اینجا کلیک نمایید رئیس دانشکده طب ایرانی علوم پزشکی تهران در خصوص عوارض مصرف غیرمنطقی گیاهان دارویی توضیح داد. اختصاصی از فایلکو نمونه سوال تستی شیمی 2 با و پر سرعت .
نمونه سوال تستی شیمی 2
نمونه سوال تستی شیمی 2 فایل : word قابل ویرایش و آماده چاپ تعداد صفحه :12 100 تست 1- در کدام نظریه اتمی زیر هسته اتم مورد قبول نبود؟ الف) رادرفورد                        ب) بور                    ج) تامسون                               د) کوانتومی(شرودینگر 2- ایزوتوپ های یک عنصر در کدامیک از موارد زیر با یکدیگر تشابه دارند؟ 1- تعداد پروتون                 2- تعداد الکترون                  3- تعداد نوترون                             4- خواص شیمیایی الف) فقط گزینه 1   ب) گزینه 1 و 2                       ج) گزینه 4                              د) گزینه 1و2و4 3- کدامیک از مطالب زیر بدوسیله نظریه اتمی بود بیان نگردید؟ الف) انرژی یونش هیدروژن                    ب) طیف نشدی خطی اتم های چند الکترونی ج) طیف نشدی خطی هیدروژن                               د) ترازهای اصلی اتم هیدروژن
با
نمونه سوال تستی شیمی 2
اگر به دنبال یک ویجت اختصاصی برای وضعیت آب و هوا و اطلاعات زمان در ای مختلف دنیا هستید، ویجت weather & clock را نصب کنید. این ویجت دارای اطلاعات جزئی در مورد وضع آب و هوای ای مختلف است و اطلاعاتی نظیر دمای فعلی، وضعیت جوی، رطوبت، سرعت وزش باد و جهت آن و همچنین پیش بینی وضع هوای روزهای آینده را در اختیار شما قرار می دهد. گیاهانی چون گزنه، باباآدم، شیرین بیان، چای سبز و ... گزینه های مناسب و مطمئنی برای کاهش وزن می باشند. گیاهان دارویی گیاهان می توانند اشتها را کاهش دهند. البته برخی گیاهان دارای عوارض جانبی هستند و برخی را باید بااحتیاط مصرف نمود. ولی مصرف گیاهان برای اه دارویی به نسبت مصرف داروهای شیمیایی مطمئن تر است. برای دست ی به اه کاهش وزن و تناسب اندام مصرف گیاهان دارویی به تنهایی مؤثر نمی باشد و حتماً باید به همراه رعایت رژیم غذایی مناسب و فعالیت بدنی باشد. گیاهان دارویی را می توان به صورت قرص های مکمل (تهیه شده از عصاره گیاهان)، جوشانده، دمنوش و... استفاده کرد. ادامه مطلب حبیب الله کاسه ساز تهیه کننده سینما از گذراندن مرحله سوم شیمی درمانی خود گفت. ویلیام باینی با فاسد خواندن جامعه اطلاعاتی ، ابراز امیدواری کرد دونالد ترامپ پا ازی جامعه اطلاعاتی این کشور را آغاز کند. هزار و ۶۰۰ تار از اراضی گلستان به کشت گیاهان دارویی اختصاص پیدا میکند. گیاهان دارویی و دمنوش های مختلف، گاهی می توانند مولد بیماری باشند. شیمی مواد غذایی غذا و تغذیه ، بی شک مهمترین موضوع مورد بحث دنیای امروز را تشکیل می دهد. افزایش آگاهی و دانش مردم در مورد خصوصیات تغذیه ای ترکیبهای مختلفی غذایی ، نیازمند این است که در مورد غذاهای خاص اطلاعات بیشتری مانند میزان هر یک از مواد معدنی و ویتامینها و مقدار مواد قندی و چربی ها ارائه شود.

امروزه بسیاری از روشهای مورد استفاده درتجزیه غذاها بر اساس سیستمی استوار است که حدود صد سال پیش توسط دو دانشمند آلمانی به نامهای stohman و hennberg برای تجزیه مواد غذایی دامی ارائه گردید و تحت عنوانتجزیه تقریبی غذاها نامگذاری شد. این طرح تجزیه ای شامل اندازه گیری اجزای اصلی غذا با استفاده از روشهای نسبتا سریع و قابل قبول بدون نیاز به وسایل یا مواد شیمیایی پیچیده می باشد.

مواد غذایی در واقع دو نیاز فیزیولوژیکی یعنی تامین انرژی و تشکیل و مرمت بافتها را بر عهده دارند که کربوهیدراتها و چربی ها تامین کننده انرژی مورد نیاز هستند و پروتئین ها برای بازسازی بافت ها بکار می روند. طی شبانه روز گذشته در مجموع 5 مورد حادثه در سطح استان به وقوع پیوسته که دو مورد آن خدمات حضوری، یک مورد خدمات جاده ای، یک مورد امداد شهری و یک مورد هم امداد کوهستانی بوده است . پژوهشگران به روشی نوین برای شیمی درمانی دست یافتند که کمترین درد را برای بیمار ایجاد می کند.