اصلاح ۳۰ مورد در قانون مالیات بر ارزش افزوده هزینه تامین مالی تولید به ۳۰ درصد می رسد

لایحه جدید مالیات بر ارزش افزوده که قرار است جایگزین قانون آزمایشی فعلی شود، تلاش کرده تا کالاهای بیشتری تحت پوشش چتر معافیت ها قرار گیرند.   در قانون فعلی در حوزه چاپ و نشر معافیت ها شامل کتاب، مطبوعات، دفاتر تحریر و انواع کاغذ چاپ، تحریر و مطبوعات است اما در قانون جدید نشریات الکترونیکی نیز به جمع معافیت ها افزوده شده است.  نمایندگان مجلس با تصویب ماده ای از لایحه اصلاح قانون مبارزه با تامین مالی تروریسم، جرایم موضوع قانون مبارزه با تامین مالی تروریسم را جرم ندانستند. مالیات بر ارزش افزوده یکی از چالش های فعالان اقتصادی در بخش کشاورزی و صنایع غذایی کشور است که این موضوع در کمیسیون کشاورزی، آب و صنایع غذایی اتاق تهران بررسی شد .
معیارهای مالیات بر ارزش افزوده چیست؟reviewed by میثم حاجی محمدی on mar 17rating: 3.0معیارهای مالیات بر ارزش افزوده چیست؟ﺑﻪ ﮔﺰارش رﺳﺎﻧﻪ ﻣﺎﻟﻴﺎﺗﻲ اﻳﺮان، در ﻗﺴﻤﺖ ﺷﺎﻧﺰدﻫﻢ ﻣﺠﻤﻮﻋﻪ داﻧﺴﺘﻨﻲ ﻫﺎی ﻣﺎﻟﻴﺎﺗﻲ، ﻛﻠﻴﺎﺗﻲ از ﺗﺎرﻳﺨﭽﻪ وﻣﻔﻬﻮم ﻣﺎﻟﻴﺎت ﺑﺮ ارزش اﻓﺰوده ﻣﻄﺮح ﮔﺮدﻳﺪ. در اداﻣﻪ ﺳﻌﻲ ﺧﻮاﻫﺪ ﺷﺪ ﺳﺎﻳﺮ ﺗﻌﺎرﻳﻒ و ﻣﻔﺎﻫﻴﻤﻲ ﻛﻪ ﻣﻮدﻳﺎن اﻳﻦﻧﻈﺎم ﻣﺎﻟﻴﺎﺗﻲ در اﺟﺮای ﻗﺎﻧﻮن ﺑﺎ آن ﻣﻮاﺟﻪ ﻣﻲ ﺷﻮﻧﺪ، ﻣﻄﺮح ﮔﺮد. افزایش قیمت طلا به دلیل بالا رفتن هزینه های تولید و ۹ درصد ارزش افزوده، موجب شده تا مردم انگیزه کمتری برای سرمایه گذاری در بخش طلا داشته باشند. عباسعلی کدخ در توییتی نوشت: اصل در حقوق اساسی، ثبات قانون اساسی است. قانون اساسی ما ظرفیت هایی دارد که مورد استفاده قرار نگرفته است. معتقدم به جای اصلاح قانون اساسی، به فکر استفاده از تمام ظرفیت های آن باشیم. اختصاصی از رزفایل بررسی مالیات بر ارزش افزوده مشاغل با و پر سرعت .
بررسی مالیات بر ارزش افزوده مشاغل
بررسی مالیات بر ارزش افزوده مشاغل سلام وعرض ادب

فایل با موضوع:بررسی مالیات مشاغل

برای شما عزیزان تهیه شده است.


مشخصات:

تعداد صفحات:65

قابل ویرایش : بله

فرمت فایل:word

ازپایین صفحه میتوانید اقدام به
فرمایید
با
بررسی مالیات بر ارزش افزوده مشاغل
مؤدیان مالیاتی تا 15 تیر مهلت دارند تا اظهارنامه دوره بهار مالیات بر ارزش افزوده خود را تسلیم کنند. اختصاصی از نیک فایل مالیات بر ارزش افزوده و تاثیر آن بر متغیرهای کلان اقتصادی با و پر سرعت .
مالیات بر ارزش افزوده و تاثیر آن بر متغیرهای کلان اقتصادی
مالیات بر ارزش افزوده و تاثیر آن بر متغیرهای کلان اقتصادی  لینک پرداخت و *پایین مطلب*فرمت فایل:word (قابل ویرایش و آماده پرینتتعداد صفحه 30 مالیات بر ارزش افزوده و تاثیر آن بر متغیرهای کلان اقتصادی 1 - تاثیر بر توزیع درآمد:بسیاری افراد تصور می کنند مالیات بر ارزش افزوده موجب دریافت سهم بیشتری از افراد کم درآمد نسبت به افراد پردرآمد می شود. اما برای تجزیه و تحلیل دقیق تاثیر مالیات بر ارزش افزوده بر توزیع درآمد، می بایست ببینیم این مالیات به چه صورتی اجرا می شود (یعنی نرخ آن برای کالاهای مختلف چند درصد است و چه کالاهایی از آن مستثنا هستند). به علاوه، باید دید نحوه استفاده از درآمدهای حاصله به چه صورت است؟ مثلا در بریتانیا مالیات بر ارزش افزوده بر اکثر کالاها 10 درصد است و برای برخی کالاها نرخ صفر دارد (کالاهایی که نرخ مالیات بر ارزش افزوده صفر دارند مشتمل بر مواد غذایی، اجاره مسکن، سوخت، انرژی و حمل ونقل مسافر است). نرخ مالیات بر ارزش افزوده برای برخی کالاهای لو 25 درصد و برای برخی کالاهاکه در سطح بین المللی فروش بیشتری دارد کمتر از 10 درصد می باشد. تاثیر این مالیات بندی بر توزیع درآمد بستگی به این دارد که قیمت کالاها و خدمات چگونه نسبت به حذف یک مالیات و وضع مالیات بر روی کالای دیگر واکنش نشان می دهند. غالبا نمی توان تضمین کرد که قیمت ها با تغییر مالیات به همان نسبت تغییر کنند. نحوه استفاده از درآمد توسط ت (به عنوان مثال اینکه آیا از درآمدها برای کاهش یا حذف مالیات بر درآمد، مالیات بر دارایی، یا افزایش مخارج ت استفاده می شود) می تواند برای درک توزیع درآمد واقعی پس از تغییر مالیات به ما کمک کند. به علاوه شرایط پولی کشور، رفتار قیمت ها را تحت تاثیر قرار می دهد که به نوبه خود، بر توزیع درآمد واقعی تاثیرگذار است.2 - تاثیر بر رشد اقتصادی: سیستم مالیاتی باید به گونه ای باشد که پتانسیل اقتصاد برای دستی به رشد اقتصادی بالاتر را تشویق کند یا حداقل آن را تضعیف ننماید. حال باید دید پیامدهای مالیات بر ارزش افزوده بر رشد اقتصادی چیست؟ برای پاسخ به این سوال باید بررسی شود که آیا افراد نسبت به اجرای مالیات بر ارزش افزوده با (1) کاهش مصرف، (2) کاهش سرمایه گذاری یا (3) افزایش عرضه منابع مولد به بازار واکنش نشان می دهند. ع العمل سوم به معنی رشد اقتصادی است. اما برای تداوم آن می بایست بین افزایش تقاضا و افزایش عرضه کالاها مطابقت وجود داشته باشد. کاهش در تقاضا که منجر به انباشت کالاها در انبار می شود، به کاهش تولید یا قیمت می انجامد. ع العمل های احتمالی (1)، (2) و (3) بستگی به این دارد که مالیات بر ارزش افزوده، نحوه استفاده از وجوه و شرایط پولی کشور، چگونه هزینه مصرف فعلی را نسبت به هزینه مصرف آینده و شرایطی را که منتج به آن می شود که صاحبان منابع، منابع خود را نگهدارند یا به بازار عرضه کننده تحت تاثیر قرار می دهند. کاهش در هزینه مصرف آینده (نسبت به مصرف فعلی) در بسیاری شرایط منجر به رشد تولید در اقتصاد می شود.
با
مالیات بر ارزش افزوده و تاثیر آن بر متغیرهای کلان اقتصادی
جریمه عدم ارائه اظهارنامه مالیاتی به امور مالیاتی ماده 192 در کلیه مواردی که مودی یا او که به موجب مقررات این قانون از بابت پرداخت مالیات مکلف به تسلیم اظهارنامه می باشد چنانچه از تسلیم آن در مواعد مقرر در این قانون خود داری نماید مشمول جریمه ای معادل ده درصد مالیات متعلق خواهد بود. تبصره- عدم تسلیم اظهارنامه توسط اشخاص حقوقی و مشمولان بندهای (الف) و (ب) ماده (95) این قانون موجب تعلق جریمه ای معادل چهل درصد مالیات متعلق می گردد و مشمول بخشودگی نم. قانون اصلاح قانون مبارزه با تأمین مالی تروریسم پس از رفع ایرادات شورای نگهبان، از سوی رئیس جمهور ابلاغ شد. در چند سال اخیر مالیات بر ارزش افزوده، به انواع مالیات هایی که در نظام مالیاتی کشور دریافت می شود اضافه شده است. مفهوم مالیات بر ارزش افزوده چیست؟ برای درک بهتر مفهوم این نوع مالیات، بهتر است ابتدا بدانیم ارزش افزوده در این قانون به چه معناست. ارزش افزوده، تفاوت بین ارزش کالا و خدمات فروخته شده با ارزش کالا و خدمات یداری شده است. ادامه مطلب مشترکانی که تمایل ندارند از سرویس های ارزش افزوده ای که قبلا سفارش داده اند استفاده کنند، می توانند با مراجعه به پرتال شرکت مخابرات ایران، سرویس مورد نظر را لغو کنند. سازمان امور مالیاتی کشور طی اطلاعیه ای خطاب به مودیان نظام مالیات بر ارزش افزوده ، موضوع افزایش نرخ این مالیات را در سال ۹۳ به هشت درصد ( ۸ % ) اعلام کرد.
به گزارش رسانه مالیاتی ایران در متن این اطلاعیه ذکر شده است: به موجب مفاد تبصره ( ۲) ماده ( ۱۱۷ ) قانون برنامه پنجم توسعه اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی ایران مقرر گردیده ” ت مکلف است نرخ مالیات برارزش افزوده را از سال اول برنامه سالیانه یک واحد در صد ( ۱% ) اضافه نماید به گونه ای که در پایا. اختصاصی از سورنا فایل سیر تحول مالیات در ایران وجوامع مختلف 30 ص با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 31 آموزشگاه:دبیرستان نمونه فرهنگ آرمینه مصلی نژادموضوع تحقیق:سیر تحول مالیات در ایران وجوامع مختلف مربوطه:سرکار خانم محمدیگردآورنده:هانیه رحیمیاستان اسان رضوی شهرستان مشهد ناحیه 7سال تحصیلی 88-87 فهرست1- مقدمه ..................................................................................................................................32- مال. شهردار دهلران درنشست هم شی با مردم درمجلس شوری ی به منظور تقویت بنیه ی مالی شهرداری ها از مردم در مجلس خواست با ارائه ی طرح در صحن علنی از اخذ عوارض ارزش افزوده از شرکتهای فعال درشهرستان حمایت کند مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب ی استان قم با اشاره به شناسایی ظرفیت اشتغال روستاهای قم گفت: ۳۰ درصد مالیات های ارزش افزوده که در اختیار شهرداری ها و شوراست باید در روستاها هزینه شود. بررسی عملکرد ۹ ساله وصول مالیات بر ارزش افزوده نشان می دهد تا به حال حدود ۸۱ هزار میلیارد تومان به حساب شرداریهای سراسر کشور و بیش از ۱۲ هزار میلیارد تومان به حساب طرح تحول نظام سلامت واریز شده است. ی امین معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور از اختصاص یک هزار و 300 میلیارد ریال (130 میلیارد تومان) دیگر از محل اعتبارات تبصره (2) ماده (39) قانون مالیات بر ارزش افزوده(سوخت) سال 1393 طی روزهای اخیر به حساب شهرداری ها و دهیاری ها خبر داد. به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور ، محمد ی امین با بیان مطلب فوق گفت : از اعتبار فوق ، 275 میلیارد ریال به حساب شهرداری های کلان ا و 765 میلیارد ریال به حساب سایر شهردار. اختصاصی از ژیکو تحقیق سیر تحول مالیات در ایران وجوامع مختلف 30 ص با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 31 آموزشگاه:دبیرستان نمونه فرهنگ آرمینه مصلی نژادموضوع تحقیق:سیر تحول مالیات در ایران وجوامع مختلف مربوطه:سرکار خانم محمدیگردآورنده:هانیه رحیمیاستان اسان رضوی شهرستان مشهد ناحیه 7سال تحصیلی 88-87 فهرست1- مقدمه ..................................................................................................................................32- مال. اختصاصی از اینو دیدی تحقیق و بررسی در مورد مالیات با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 21 انواع مالیات بر ارزش افزودهمالیات بر ارزش افزوده، نوعی مالیات چند مرحله ای است که در مراحل مختلف زنجیره تولید، توزیع بر اساس درصدی از ارزش افزده کالاهای تولید شده و یا خدمات ارائه شده اخذ می شود، این مالیات در واقع نوعی مالیات بر فروش چند مرحله ای است که ید کالاها و خدمات واسطه ای را از پرداخت مالیا. بر اساس قانون بودجه و برنامه سند چشم انداز ۲۰ ساله کشور باید درآمد مالیاتی به نوعی جایگزین درآمدهای نفتی شود که زمانی به پایان خواهد رسید. به عبارت دیگر، بر اساس سند چشم انداز ۲۰ ساله کشور ت باید تا پایان برنامه پنجم توسعه قادر باشد که هزینه های جاری خود را به طور عمده از درآمد مالیاتی تامین کند و از اتکای این بخش به درآمدهای نفتی بکاهد. پرداخت مالیات در برخی کشورها یک تکلیف قانونی بزرگ محسوب می شود و عدم پرداخت آن برخوردهای قانونی برای متخلفین از قانون را در پی دارد. اعضای شورای گفتگوی استان تهران با بررسی مشکلات صنف طلا و جواهر، پیشنهاد دادند یا بانک مرکزی طلای مورد نیاز صنعت را تامین کند و یا طلا از شمول مالیات بر ارزش افزوده خارج شود. شفقنا – رو مه کیهان در ستون اخبار ویژه این رو مه روز شنبه مورخ دوازدهم دادماه نود وهفت این گونه آورده است: هیچ توجیهی برای تغییر قانون مبارزه با تامین مالی تروریسم وجود ندارد درباره قانون مبارزه با تامین مالی تروریسم مصوب سال ۹۴، هیچ نیازی به قانون جدید یا اصلاح آن وجود ندارد. رو مه رس در یادداشتی نوشت: قانون مبارزه […] اختصاصی از رزفایل مالیات بر ارزش افزوده و تاثیر آن بر متغیرهای کلان اقتصادی 24 ص با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 30 مالیات بر ارزش افزوده و تاثیر آن بر متغیرهای کلان اقتصادی1 - تاثیر بر توزیع درآمد:بسیاری افراد تصور می کنند مالیات بر ارزش افزوده موجب دریافت سهم بیشتری از افراد کم درآمد نسبت به افراد پردرآمد می شود. اما برای تجزیه و تحلیل دقیق تاثیر مالیات بر ارزش افزوده بر توزیع درآم. یک کارشناس مالیاتی می گوید:«تغییر نرخ مالیات بر ارزش افزوده طلا صرفه ای برای اقتصاد ندارد؛زیرا سرمایه ها که به این بخش می رود در تولید و اشتغال سرمایه گذاری نمی شود.» ی گفت: ۱۵ مهرماه، آ ین مهلت ارایه اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده دوره سه ماهه تابستان ۱۳۹۶ است. پاو وینت گزارشگری ارزش افزوده
پاو وینت گزارشگری ارزش افزوده دسته: حسابداری

فرمت فایل: pptx
حجم فایل: 700 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 39عنوان: پاو وینت گزارشگری ارزش افزوده دسته: حسابداری (ویژه ارائه کلاسی درس تئوری های حسابداری) فرمت: پاو وینت تعداد اسلاید: 39 اسلاید این فایل در زمینه " گزارشگری ارزش افزوده "می باشد که در حجم 39 اسلاید همراه با توضیحات کامل با فرمت پاو وینت تهیه شده است که می تواند به عنوان سمینار درس تئوری حسابداری رشته حسابداری مورد استفاده قرار گیرد. بخشهای عمده این فایل شامل موارد زیر می باشد: تاریخچه ارزش افزوده مقدمه مفهوم ارزش افزوده مثال برای تشریح توزیع ارزش افزوده تعیین ارزش افزوده چگونگی تهیه صورت ارزش افزوده مزایا و معایب گزارشگری ارزش افزوده ویژگیهای کیفی ارزش افزوده دو کاربرد مهم ارزش افزوده پیشنهاد برای چگونگی تهیه صورت ارزش افزوده منابع پاو وینت تهیه شده بسیار کامل و قابل ویرایش بوده و به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است.
پرداخت و بلافاصله پس از پرداخت ، لینک به شما نمایش داده می شود و همچنین یک نسخه نیز برای شما ایمیل می شود .کلمات کلیدی : پاو وینت گزارشگری ارزش افزوده , پاو وینت گزارشگری ارزش افزوده , تاریخچه ارزش افزوده , مفهوم ارزش افزوده , مثال برای تشریح توزیع ارزش افزوده , تعیین ارزش افزوده , چگونگی تهیه صورت ارزش افزوده , مزایا و معایب گزارشگری ارزش افزوده , ویژگیهای کیفی ارزش افزوده , دو کاربرد مهم ارزش افزوده , پیشنهاد برای چگونگی تهیه صورت ارزش افزوده
سخنگوی شورای نگهبان اعلام کرد: لایحه اصلاح قانون مبارزه با تامین مالی تروریسم به تایید شورای نگهبان رسید.
خبرگزاری صدا و سیما نوشت: رئیس جمهور در توئیت خود دموکرات های را به تلاش برای مقابله با کاهش مالیات ها و خودداری از اصلاح قوانین مهاجرتی متهم کرد. براساس پیش بینی صورت گرفته سهم صنعت خودرو از ارزش افزوده بخش صنعت در سال ۱۴۰۴ باید به حداقل ۲۰ درصد برسد. سید کامل تقوی نژاد در گفتگوی ویژه خبری به تشریح عملکرد سازمان امور مالیاتی کشور پرداخت. اختصاصی از اینو دیدی تحقیق درمورد مفهوم ارزش افزوده و مالیات آن 19 ص با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 28 بسمه تعالیفهرست مطالبچکیدهمفهوم مالیاتانواع مالیاتمفهوم ارزش افزوده و مالیات آنقانون مالیات بر ارزش افزوده از مهرماه تا مهرماهمزیت های مالیات بر ارزش افزودهموانع و معایب اجرایینقش رسانه ملیمنابعچکیدههمه تها برای تأمین هزینه های خود از منابع مختلف، درآمد ایجاد میکنند که دیری. با توجه به سؤالات و ابهامات مطروحه از سوی ادارات کل امور مالیاتی در خصوص چگونگی رسیدگی به عملکرد مالیات بر ارزش افزوده صرافیها و همچنین تعیین مأخذ مشمول مالیات و عوارض ارزش افزوده آنان، به منظور وحدت رویه و در راستای اجرای صحیح مقررات و کنترل و نظارت مؤثر ادارات کل امور مالیاتی، موارد ذیل را مقرر می دارد: معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور از اختصاص هزار و 733 میلیارد ریال (بالغ بر 173 میلیارد تومان) دیگر از محل اعتبارات تبصره (2) ماده (39) قانون مالیات بر ارزش افزوده (سوخت) سال 1393 به حساب شهرداری ها و دهیاری ها خبر داد. به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور ، محمد ی امین با بیان مطلب فوق گفت : از اعتبار فوق 340 میلیارد ریال به حساب شهرداری های کلان ا و یک هزار و 53 میلیارد ریال به حساب سایر شهرداری ها پرداخت شده است. وی افزود : 340 میلیارد ریال هم از محل فوق به دهیاری ها پرداخت شده است. ی امین همچنین اعلام کرد : طی سال 93 از محل تبصره (2) ماده (39) قانون مالیات بر ارزش افزوده ، تاکنون 13 هزار و 550 میلیارد ریال (بالغ بر یک هزار و 355 میلیارد تومان) طی هفت مرحله در وجه شهرداری ها و دهیاری های کشور واریز شده است. وی اضافه کرد: از این اعتبار تاکنون دو هزار و 675 میلیارد ریال به حساب شهرداری کلان ا ، هشت هزار و 200 میلیارد ریال به حساب سایر شهرداری ها و دو هزار و 675 میلیارد ریال به حساب دهیاری ها پرداخت شده است. تهران (پانا) - رئیس کل گمرک ایران، از تسهیلات جدید گمرکی برای واحدهای تولیدی خبر می دهد و می گوید علاوه بر حقوق ورودی، مالیات بر ارزش افزوده کالاهای وارداتی هم مشمول ضمانت نامه و ترخیص نسیه شد. مالیات های سربه فلک کشیده، واحدهای صنفی کوچک را از پا درآورده

مدیرِ یک رستوران نیمه تعطیل در سنندج : ۴۵ کارگر داشتم که در دو بخش سالن و بیرون بر کار می د؛ هزینه های سرسام آور، اجازه ادامه فعالیت به روال سابق را غیرممکن کرد. سه مشکل اساسی داشتم: مالیات های که مجبور بودم بپردازم؛ تعرفه های سنگین برق و آب و گاز و در نهایت گرانی مواد اولیه و سیستم نرخ گذاریِ ناکارآمد.

مالیات های به قول خودش سر به فلک کشیده را مشکلی دیگر می داند که واحدهای ص. مهلت بخشودگی صد در صدی جرائم مالیات بر ارزش افزوده تمدید شد. شاخص های کلیدی بورس و بازار سرمایه در ت یازدهم روندی افزایشی داشته اند به گونه ای که ارزش معاملات بازار سرمایه 74 درصد، تأمین مالی طرح ها 750 درصد، ارزش بازار 107 درصد، صدور کدهای معاملاتی 75 درصد و سرمایه گذاری خارجی یک هزار و 606 درصد رشد کرده است. از سوی رئیس قوه قضاییه، آیین نامه اجرایی تبصره ۴ ماده ۱۸۷ قانون اصلاح قانون مالیات های مستقیم ابلاغ شد.