اردوغان خطاب به نتانیاهو حماس سازمان تروریستی نیست

رجب طیب اردوغان از زمان آغاز کار به عنوان نخست و سپس رئیس جمهوری تا روز چهارشنبه به مدت ۵۴۹۳ روز ی ترکیه را در اختیار داشته است. رئیس دفتر حماس به رئیس جمهور ترکیه رای مثبت مردم این کشور به همه پرسی اخیر را به وی تبریک گفت.
لینک خبر
رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه خواستار ادامه روند حمله به شد و گفت: 'اقدام دیروز پاسخ کافی نیست و به نظر من باید این روند ادامه داشته باشد.' حماس تأکید کرد اعلام ساخت هزاران واحد جدید شهرک صهیونیست نشین، حجم جنایتی را که با حمایت و پشتیبانی رسمی ت مرتکب شده است، آشکار می کند. کارشناس مسائل غرب آسیا گفت: نامه هنیه به انقلاب نمادی از بازی دوباره حماس برای مقابله با رژیم صهیونیستی است. ایرنا نوشت: رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه گفت: گروه کودتاگر گولن و تشکیلات تروریستی و پ.ک.ک دست دشمنان ترکیه شده اند. سخنرانی مهیجی شبیه اجلاس داووس 2009 که در آن به شیمون پرز حمله کرد و او را کودک کش خطاب کرد! کشته و زخمی شدن حدود شصت ترکیه ای در کشتی مردمی مرمره، بار دیگر تنشها را بین ترکیه و افزایش داد! اردوغان در اجلاس سران کشورهای ی: اگر گر و تروریست نیست، پس چیست؟/آنها فراتر از یک کشور رفتار می کنند، درحالی که اصلا کشور نیست سخنگوی رجب طیب اردوغان، گفته که رئیس جمهور ترکیه هر گونه تلاشی برای انجام گفتگو با "ساختارهای ترور" را رد می کند. خبرگزاری صدا و سیما نوشت: رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه در سخنانی گفت: و غرب در این منطقه چکار می کنند. رئیس جمهور ترکیه در واکنش به تأکید نتانیاهو بر بی مشکل بودن کشتار فلسطینیان در روز زمین و انتقاد سخت وی از ترکیه، گفت نتانیاهو یک تروریست ضعیف است و سلاح هسته ای نمی تواند به او کمکی کند. ایرنا نوشت: رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه در توجیه حضور نیروهای مسلح کشورش در شمال و در پاسخ به انتقادات وسیع در این زمینه گفت: ما گر نیستیم و ی حق ندارد کشور و ترکیه را به خاک دیگران متهم کند. رئیس دفتر حماس تصمیم ت برای به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی را تصمیمی خصمانه دانست. حماس نسبت به افزایش روند اظهارات و مواضعی ابراز انزجار کرد که در آن گری خاک فلسطین توسط مشروع دانسته می شود. رئیس دفتر حماس در نوار غزه از موافقت این با پیشنهاد مصر برای تبادل اسرا خبر داد؛ پیشنهادی که دنبال رسیدن به یک توافق جدید برای تبادل اسرا میان رژیم صهیونیستی و حماس است. پست 5191: رجب طیّب اردوغان رئیس جمهور ترکیه و همسر محجّبه اش امینه اردوغان در جشن پیروزی رفراندوم (=همه پُرسی) اصلاح قانون اساسی. با این رفراندوم، سیستم حکومتی ترکیه از پارلمانی به ریاستی تغییر می کند و پست نخست ی از ساختار حکومت حذف می گردد. اردوغان طبق این منبع (اینجا) شهروند افتخاری تهران است. (منبع: اینجا) دامنه لازم می داند یادآوری کند، ایران نیز سال 1368 پست نخست ی را از طریق شورای بازنگری قانون اساسی و سپس رأی عمومی حذف نمود. این که سازمان صداوسیمای میلی شخصی جناحی، ی ره این حرکت اردوغان را به عنوان ایجاد دیکتاتوری و بازگشت به خلافت عثمانی می کوبد و زیر سؤال می برد، گویی یادش نیست! که ایران نیز پست نخست ی را از ساختار اش حذف کرده بود آن هم نزدیک سی سال پیش. من کاری به اردوغان ندارم که چه می کند، ولی یک بام دو هوایی این سازمان میلی!  واقعاً مضحک گردیده است! رجب طیّب اردوغان رئیس جمهور ترکیه و همسر محجّبه اش امینه اردوغان در جشن پیروزی رفراندوم (=همه پُرسی) اصلاح قانون اساسی. 28 فروردین 1396. آنکارای ترکیه رجب طیّب اردوغان همسر محجّبه اش امینه اردوغان. 28 فروردین 1396. آنکارای ترکیه
برخی منابع اعلام د، «اسماعیل هنیه» از ان بلندپایه حماس در انتخابات داخلی این ، به جانشینی «خالد مشعل» رئیس دفتر حماس انتخاب شد. گفتنی است، «موسی ابومرزوق» و «محمد نزال» بر سر جانشینی خالد مشعل با اسماعیل هنیه رقابت می د. فرانک اشتاین مایر اظهار داشت: «آقای اردوغان، شما در حال به خطر افکندن هر آن چیزی هستید که شما و دیگران ساخته اید.» در حاشیه امضای طرح تغییر قانون اساسی ترکیه و تروریست خواندن مخالفان این طرح از سوی اردوغان، سایت پالیتیکال کارتونز این طرح را منتشر کرد. به اعتقاد کارشناس مسائل ترکیه، یلدیریم کاملاً تابع اردوغان است؛ لذا برگشت اردوغان به حزب عد و توسعه به هیچ وجه اوضاع سیاست داخلی و خارجی ترکیه را تغییر نخواهد داد. سخنگوی حماس اعلام کرد کاهش صادرات برق به نوار غزه، بروز فاجعه در این باریکه را به جلو خواهد انداخت. رژیم صهیونیستی مدعی شد یک فروند پهپاد حماس را در ساحل غزه هدف قرار داده و ساقط کرده است. های فلسطینی حماس و فتح در بیانیه ای مشترک دور نخست گفتگوی های آشتی ملی در مصر را مثبت و سازنده عنوان د. خالد مشعل گفت: در سند جدید حماس آمده است که ب ایی کشور مستقل فلسطین در مرزهای 1967 یک توافق ملی است. سخنگوی حماس بیان داشت که موضع قطر در خصوص فلسطین نشانگر ارزش ها و اصول واقعی این کشور در قبال ملت فلسطین و مقاومت مشروع آن است. نظامیان رژیم صهیونیستی ضمن یورش به کرانه باختری ۲۰ فلسطینی از جمله یکی از اعضای ارشد حماس را بازداشت د. ناظران امور فلسطین همواره به توافقات آشتی ملی میان های فتح و حماس به عنوان دو قطب معادله فلسطین با احتیاط و تردید می نگرند. یک شبکه عرب زبان اعلام کرد که هیأتی متشکل از اعضای مقاومت مردمی «حماس» در آینده نزدیک به قاهره سفر می کند. یک مقام ارشد کاخ سفید گفت: به رغم این که موضع ت مبتنی بر خلع سلاح حماس است ولی امکان ندارد این امر در آینده نزدیک محقق گردد. «اسماعیل هنیه» در حالی به ریاست دفتر حماس رسید که با سه چالش مهم از جمله برقراری توازن در رابطه این با ایران و سعودی روبه رو است. گردان های شهید عزالدین قسام شاخه نظامی مقاومت ی حماس امروز (پنجشنبه) دست به چندین آزمایش موشکی زدند. منابع قضایی در تونس از شناسایی عواملی خبر دادند که دو سال پیش یک عضو مقاومت ی فلسطین (حماس) را ترور کرده بودند. حماس پس از انحلال ت خود در نوار غزه، از رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین درخواست کرد که به تحریم مردم این منطقه پایان دهد. گردان های عزالدین قسام (شاخۀ نظامی حماس) به رژیم صهیونیستی 24 ساعت مهلت دادند تا با درخواست اسرای فلسطینی موافقت کند. رئیس کمیته قطری بازسازی نوار غزه اعلام کرد که حماس و رژیم صهیونیستی به جنگ با یکدیگر روی نمی آورند. مقاومت ی فلسطین (حماس) از اقدامات ت «عبدالفتاح السیسی» در ت یب تونل های غزه که باعث کشته شدن سه فلسطینی در داخل این تونل ها شد، انتقاد کرد. یک مقاومت ی حماس تاکید کرد که حملات جنگنده های صهیونیستی به منطقه رفح یک جرم بزرگ در حق ملت فلسطین است. رژیم صهیونیستی مدعی شد یک تونل متعلق به حماس را منهدم کرده است. حماس در لبنان حملات بامداد امروز جنگنده های ی به ریف غربی حماه در را محکوم کرد. یک هیات بلندپایه از ان حماس به ریاست نایب رئیس دفتر این امروز وارد تهران شد.