اردوغان اجرای توافق با درباره منبج به تاخیر افتاده اما از بین نرفته است

روسای ایران و جمهوری ترکیه در تماس تلفنی ضمن گفتگو و تبادل نظر درباره مهمترین موضوعات دوجانبه، منطقه ای و بین المللی، تاکید د که برای ایجاد جهش در روابط تهران - آنکارا در همه عرصه های مورد علاقه، آماده اند. نشست تهران انتظار جهانی درباره را برآورده خواهد کرد. رئیس جمهور ترکیه امروز به ایران سفر کرده و با دیداری دوجانبه و مهم داشت. اردوغان اعلام کرد که شواهد موجود در موضوع مجرم شناختن مدیر سابق هالک بانک این کشور در دادگاهی واقع در نیویورک آشکارا نشان می دهد که حامی «فتح الله گولن» است. رئیس جمهوری ترکیه در تماسی تلفنی درباره تحولات عفرین و ادلب با همتای ایرانی خود به رایزنی پرداخت. در جریان اجلاس گروه 20 ، رؤسای جمهور و روسیه درباره آتش بس در ترسیم خطوط مناطق کاهش نزاع در جنوب غربی به توافق رسیدند تا از امروز یکشنبه این توافق وارد مراحل اجرایی خود شود. خارجه روسیه تاکید کرد اقدام رئیس جمهور در به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی خلاف توافق نامه ها است. رئیس جمهور ترکیه به صورت تلفنی با پادشاه عربستان درباره مسائل دوجانبه و تحولات اخیر منطقه گفتگو کرد. یک رسانه اماراتی روز چهارشنبه سند ۱۰ بندی توافق میان روسیه و ترکیه در سوچی درباره ادلب را منتشر کرده است. ینس استولتنبرگ خواستار ادامه اجرای توافق هسته ای ایران شد و توافق خوب را مشروط به اجرای آن دانست. در ادامه تنشهای اخیر در روابط ترکیه و آلمان، رجب طیب اردوغان امروز یکشنبه انتقادات تندی علیه ت آلمان مطرح کرده است. یک کارشناس مسائل ترکیه اظهار داشت: پیش بینی این بود که در بدترین ح ممکن، حزب عد و توسعه با 53 درصد آرا در همه پرسی پیروز شود اما آرای مثبت حتی از این هم کمتر شد و اکنون معتقدم که این نتیجه بدی است. محمدجواد ظریف در آستانه اعلام موضع ترامپ درباره ، در پیامی ویدیویی به زبان انگلیسی، تاکید کرد: «تنها یک راه پیش رو وجود دارد و آن عمل به تعهداتش در توافق هسته ای است.» دونالد ترامپ روز 22 اردیبهشت درباره باقی ماندن در موضع گیری می کند و گمانه اصلی این است که از توافق موسوم به برنامه جامع اقدام مشترک یا همان خارج می شود. ویدیوی کامل این پیام پنج دقیقه و سی ثانیه ای را با در تابناک می بینید و می شنوید. اردوغان: حرف هایی را که در مخالفت با تحریم ایران به اوباما گفتم به ترامپ هم تکرار / بند ناف ترکیه وصل به نیست. قطعا بازنده بزرگ وج از توافق پاریس ست. اکنون سازمان بهداشت جهانی و اعضای توافق پاریس معتقدند که چین نزدیکترین گزینه به ی این توافق است. امری که قطعا نفوذ جهانی اش را افزایش خواهد داد.
رئیس جمهور گفت: مذاکره درباره توافق هسته ای جدید با ایران را بعید نمی دانم. رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور در سخنانی در آنکارا سازمان ملل را به دلیل عدم پاسخگویی به استفاده مداوم از نیروهای مرگبار علیه معترضان فلسطینی "تمام شده" توصیف کرد. ایسنا نوشت: در پی اصلاح قانون اساسی، رئیس جمهور ترکیه امروز ( ) طی مراسمی در نشست فوق العاده حزب عد و توسعه به این حزب پیوست. در طی این مراسم اردوغان با امضای بیانیه عضویت به طور رسمی عضو آکپارتی شد. رجب طیب اردوغان پس از پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری ترکیه برای مستحکم بیشتر پایه های قدرتش با قدرت بیشتر بازداشت اعضای اپوزیسیون را از سر گرفته است. یک کارشناس اقتصادی با اشاره به سطح روابط اقتصادی و اروپا، گفت: هدف از توافق جلوگیری از سنگ اندازی بود زیرا ایران با کشورهای اروپایی مشکل خاصی نداشت و درواقع با وج از عمود خمیه توافق برداشته شد. ایسنا نوشت: قیمت های نفت روز دوشنبه پس از انتشار خبر مذاکرات عربستان با ونزوئلا و قزاقستان درباره تمدید احتمالی توافق کاهش تولید افزایش یافت. نفت با اشاره به این که توسعه مشترک یک میدان نفتی با کشور همسایه برای اولین بار در ایران اتفاق افتاده است، گفت: بر اساس توافق حاصله بین ایران و عراق سهم نفت دو کشور مشخص می شود و هر یک از طرفین در… مقامات ارشد و رژیم صهیونیستی چند روز پیش از آغاز اغت ات در ایران در کاخ سفید با یک دیگر دیدار و درباره «مبارزه عملی» با به توافق رسیدند. مشاور امنیت ملی کاخ سفید که بر خلاف رئیس جمهور موافق ماندن این کشور در است گفت که با نظر ترامپ درباره این توافق هسته ای موافق است. شهردار آنکارا به علت فشارهای رجب طیب اردوغان کناره گیری می کند. رئیس جمهور ترکیه و پادشاه اردن طی تماس تلفنی درباره تحولات قدس رایزنی د. برگشته ای خیر سرت . من از جایی که بودم تکان نخورده ام خیر سرم . تو هنوز هم همانی همان مغرور لجباز خودبزرگ بین که بودی انگار که اصلا نرفته باشی.من همانم که بودم همان مغرور خود بزرگ بین کمال گرا. معلوم است که اصلا نرفته ام. برویم یا بمانیم همانیم انگار که اصلا نرفته باشیم . تحمل رنج سفر بیهوده است وقتی سفر بسیار خاممان را نمی پزد. دوغو پرینجک، رئیس حزب وطن ترکیه با انتقاد از رجب طیب اردوغان رئیس حزب عد و توسعه و رئیس جمهور ترکیه گفت اردوغان نمی تواند مدیریت جنگ را انجام دهد. پس از آن که آدام شیف، کنگره ، گفته بود رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه، با استفاده از خشونت، بازداشت های گسترده و بی توجهی به بیان در انتخابات ریاست جمهوری این کشور پیروز شده است، سخنگوی او پاسخ شدیداللحنی به اظهارات این مقام یی داد.
ابراهیم کالین، سخنگوی اردوغان، در واکنش به اظهارات این مقام یی در توییتی نوشت: «آدام شیف، رئیس جمهور اردوغان مطمئنا به تبریک گویی تو نیازی ندارد. مردم ترکیه نظر خود را اعلام د. تو بهتر است خفه شوی!»   سخنگوی اردوغان خطاب به مقام یی: تو خفه شو!+ توییت رؤسای جمهور ایران و ترکیه در یک بیانیه مشترک ضمن برشمردن 28 دستاورد سفر اردوغان به کشورمان، بر اراده در راستای تقویت همکاری های دوجانبه و چندجانبه بین تهران و آنکارا تاکید د. رئیس جمهور و نخست انگلیس درباره وم برچیدن شبکه های جاسوسی روسیه توافق د. طبق گزارش منابع ترکیه ای، رئیس جمهور این کشور با همتای روس خود درباره روند ایجاد مراکز دیدبانی و بازرسی در ادلب و همچنین مقابله با تروریسم رایزنی تلفنی کرد. از ساعاتی قبل، مردم ترکیه برای حضور در رفراندوم قانون اساسی این کشور و رأی آری یا خیر به تغییر و تحولات مد نظر رجب طیب اردوغان در ساختار قدرت در ترکیه، به پای صندوق های رأی رفته اند. کمپین های بزرگی از سوی حزب عد و توسعه و طرفداران آقای اردوغان در ماه های گذشته برای جلب آرای مردم ترکیه به نفع این تغییرات در جریان بوده و از آن سوی نیز مخالفان آقای اردوغان نیز تلاش خود را برای ناکام گذاشتن این رفراندوم به کار بسته بودند. رئیس جمهوری با حضور در جمع هوادارانش در میشیگان، درباره مسائل مختلفی از جمله تحولات شبه جزیره کره، انتقال سفارتخانه از تل آویو به قدس و همچنین توافق صحبت کرد. در حالی که درگیری‎ها بین عربستان و امارات در جنوب یمن تشدید شده است، خارجه عربستان می گوید که دو کشور درباره تحولات یمن توافق کامل دارند. سخنگوی وزارت خارجه با صدور بیانیه ای از توافق میان مسکو و واشنگتن در جریان رایزنی تلفنی تیلرسون و لاوروف خبر داد. انرژی امارات پیش بینی کرد که اوپک و متحدانش تصمیم گیری درباره تمدید توافق جهانی کاهش تولید نفت را به تأخیر نخواهند انداخت. شخصیت هایی که در برنامه ترور این گروه قرار داشتند شامل دو پسر اردوغان، داماد وی که نیرو و منابع طبیعی است، داماد دیگرش و رئیس شورای اداره نهاد رسانه «ترکواز» بودند. اردورجب طیب اردوغان در کنگره فوق العاده حزب حاکم تقریبا نیمی از حلقه مدیریت اجرایی حزب شامل سازمان جوانان و حلقه تجاری را مورد تجدیدنظر قرار داده و افراد جدید را جایگزین کرد. نوروز 97 برای مخالفان پایِ کارِ و نه منتقدان توسعه گرای او دل چسب نیست چون در بهار سال کهنه شعار می دادند: «آ هفته / رفته» و حال می بینند: نوروزِ نود و هفت ه/ اما نرفته....

جستجوهای اتفاقی