ارائه خدمات آموزشی و حمایتی رایگان هلال احمر نیکشهر در مناطق محروم

به گزارش از روابط عمومی هیات اسکیت شهرستان نور مسابقه دوستانه ای تحت عنوان طرح تابستانه نشاط و امید غنی سازی اوقات فراغت جوانان در تاریخ 24 تیر ساعت 18بین ورزشکاران باشگاه هلال احمر نور که حدود 11 نفر در این مسابقات حضور داشتند برگزار و در پایان به پنج نفر از شرکت کننده ها هدایایی به رسم یادبود از طرف هلال احمر اهدا شد سومین جلسه شورای اجرائی جمعیت هلال احمر شهرستان نائین در سال جاری با حضور مؤمنی مدیر عامل محترم جمعیت هلال احمر استان اصفهان ، سهراب مظفر فرماندارشهرستان نائین و اعضای شورای اجرائی برگزار گردید . این جلسه همزمان با میلاد سراسر سعادت کریم اهل بیت حضرت حسن مجتبی (ع) در محل جمعیت هلال احمر نائین برگزار و در ابتدا ، عادل زاده رئیس جمعیت هلال احمر ضمن خیر مقدم و تشکر از حضور مدیر عامل استان ، فرماندار شهرستان و اعضای شورای اجرائی جهت شرکت در جلسه ، مطالبی را در خصوص شورای اجرائی و جمعیت هلال احمر نائین مطرح کرد . سپس فرماندار شهرستان بر وم حمایت همه جانبه از هلال احمر و وجود یک جمعیت توانمند در نائین تأکید و با توجه به پتانسیل بسیار خوب جمعیت هلال احمر ، وجود یک پایگاه قوی فرهنگی با تمام ظرفیت را در هلال احمرخواستار شد و آمادگی فرمانداری را جهت همکاری برای تحقق اه بشردوستانه جمعیت هلال احمر اعلام نمودند . مؤمنی مدیرعامل محترم جمعیت هلال احمر استان اصفهان ، شعبه نائین را از جمله شعب بسیار خوب و قوی در سطح استان معرفی و از دغدغه اعضای شورای اجرائی به خاطر کمک به مردم از طریق جمعیت هلال احمر قدر دانی کرد . سپس هریک از اعضاء به ارائه دیدگاه ها و نظرات خود پرداختند ودر پایان نیز برای تعمیر و بازسازی ساختمان قدیم اداری جمعیت جهت راه اندازی درمانگاه هلال احمر ، تعمیر و بازسازی سالن اجتماعات هلال احمر واختصاص سالن انبار قدیم جمعیت هلال احمر به امور ورزشی بحث و تصمیماتی اتخاذ گردید . لازم به ذکر است نشست مذکو س از جلسه و بازدید شورای معاونین جمعیت هلال احمر استان اصفهان در نائین تشکیل گردید . رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر گفت: در روز 29 اسفند ماه سازمان هلال احمر به 2000 نفر خدامات امداد رسانی ارائه داد. رئیس جمعیت هلال احمر کشور از پرداخت کمک 5 میلیون تومانی از طریق کمک های مردمی به هلال احمر به خانواده هایی که فردی را در جریان ز له کرمانشاه از دست داده اند خبر داد. رئیس جمعیت هلال احمر تربت جام گفت: یک مرد 65 ساله در این شهرستان که در چاهی 15 متری سقوط کرده بود پس از سه روز توسط نیروهای هلال احمر از چاه بیرون کشیده شده و نجات یافت. هلال احمر اعلام کرد کمک های نقدی مردم به هلال احمر برای ز له زدگان کرمانشاه از مرز 50 میلیارد گذشت. مدیرعامل جمعیت هلال احمر همدان از امدادرسانی تیم های امداد و نجات هلال احمر این استان به 200 مسافر گرفتار در برف و سرما در گردنه اسدآباد خبر داد. مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه گفت: در پی وقوع ز له 4.2 و 4.6 ریشتری شب گذشته با مرکزیت کوزران، چهار اکیپ از جمعیت هلال احمر استان به این بخش اعزام شدند.

همزمان با اعیاد شعبانیه و در آستانه ی هفته هلال احمر برنامه های فرهنگی و آموزشی در کانون های غنچه های هلال احمر قم با حضور پرشور اعضا اجرا شد. ادامه مطلب همشهری آنلاین: رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر گفت: اقلام امدادی برای توزیع میان خانوارهای ز له زده، به میزان کافی، در انبارهای هلال احمر وجود دارد. رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر گفت:کانون های دانشجویی در سراسر کشور در تمام تصمیم گیری های هلال احمر نقش دارند و بیش از یک میلیون نفر از جوانان عضو این مجموعه هستند. رئیس جمعیت هلال احمر درباره پرونده شکایت این سازمان از همسر خانم بازیگر توضیحاتی ارائه کرد.
هلال احمری که باشی آرزویت میشود کمک ...هلال احمری که باشی شوقت میشود لباس قرمز و سفید هلال احمر...هلال احمری که باشی آرزویت میشود هدفت...هلال احمری که باشی غربتی میشوی,یعنی ساده میشوی...هلال احمری که باشی پشت وانت هم سوار می شوی...هلال احمری که باشی روی زمین خاکی و سرد هم مینشینی و میخو ...هلال احمری که باشی رنگ پوست و نژاد برای تو فرق نمیکند...هلال احمری که باشی قوم و قبیله و زبان برایت یکی هست...هلال احمری که باشی میفهمی که در زندگی حامی بودن یعن. به رغم آنکه اغلب فعالیت های هلال احمر، داوطلبانه است و این جمعیت با کمترین میزان هزینه، خدماتی گسترده به عموم هموطنانمان ارائه می دهد، ظاهرا ی متوجه اهمیت کارشان نیست؛ آنقدر که گاه شاهد اتخاذ تصمیمات عجیب و دور از انتظار مسئولان برای ایشان هستیم و به نظر می رسد ی خواستار ادامه فعالیت ایشان نیست! معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر اسان جنوبی از حضور 4 تیم از هلال احمر استان در پیاده روی اربعین خبر داد. مدیرعامل جمعیت هلال احمر هرمزگان از ارسال نخستین محموله کمک های هلال احمر استان به ز له زدگان شهر هجدک کرمان خبر داد. رئیس جمعیت هلال احمر با سفر به استان بوشهر، از پایگاه ها و پست های ایمنی و سلامت مسافران نوروزی بازدید و در کمپین «نه» به تصادفات جاده ای، ثبت نام کرد. ولی فقیه در هلال احمر گفت: حرکت انسان مؤمن بر پایه ایمان و ب رضای خدا، نیروی کاری را مضاعف و کار را جاودانه خواهد کرد. معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان قم از ارائه خدمات درمانی به بیش از یک هزار و 800 زائر و مسافر نوروزی در پایگاه های ثابت و سایر امداد و نجات خبر داد مروری بر فعالیت های یک ساله اعضای کانون غنچه های هلال احمر استان قم ادامه مطلب رئیس جمعیت هلال احمر بروجرد از آغاز طرح امداد و نجات تابستانه هلال احمر بروجرد با ایجاد سه پایگاه امداد جاده ای از امروز اول تیرماه خبرداد. خبرگزاری ایسنا: رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر با اعلام گزارش عملیات سیل و آب‌گرفتگی از سه‌شنبه پنجم آبان تا ساعت 12:30 امروز، گفت: تا کنون 11 هزار و 500 تن از متاثران سیل و آب‌گرفتگی خدمات امدادی لازم را دریافت کرده و تخلیه آب از 730 واحد مس ی انجام شد.

ناصر چرخساز با اشاره به تحت تاثیر بودن ١٨ استان آذربایجان‌شرقی، ایلام، کردستان، کرمانشاه، لرستان، خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، همدان، قزوین، گیلان، زنجان، فارس، چها. دبیرکل جمعیت هلال احمر و رئیس سازمان امداد و نجات به منظور ارزی نحوه خدمات رسانی به هموطنان متاثر از سیل و آب گرفتگی در سیستان و بلوچستان وارد چابهارشد. داندانپزشکان خیر در سه روز با حضور در مناطق محروم کوهستانی و کم برخوردار هزار جریب ، خدمات تخصصی دندانپزشکی رایگان به نان این منطقه ارائه دادند. مدیرعامل جمعیت هلال احمر هرمزگان از استقرار200 نیروی آموزش دیده جمعیت هلال احمردر محورهای مواصلاتی هرمزگان ویژه طرح نوروزی خبر داد. رئیس جمعیت هلال احمر با حضور در نمایشگاه مطبوعات در مورد مسائل مختلف از جمله اولویت های کاری اش در جمعیت هلال احمر صحبت کرد. مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر گفت: عملیات جستجو و نجات امدادگران هلال احمر در یافتن کوهنوردان مفقودی کوه های زیدون دیر به پایان رسید. رئیس جمعیت هلال احمر کشور گفت : پیش بینی می شود تا پایان امسال همه ای کشور صاحب تیم های واکنش سریع هلال احمر شوند. مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر گفت: در پی وقوع ز له ۴.۹ ریشتری در بنک کنگان تیم های واکنش سریع هلال احمر به منطقه ز له زده کنگان و دیر اعزام شد. مدیرعامل جمعیت هلال احمر اسان شمالی گفت: همزمان با پنجمین روز از دهه مبارک فجر در استان اسان شمالی شش طرح هلال احمر به بهره برداری می رسد.
معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان قم گفت: این جمعیت 30 عنوان دوره آموزشی را برای مردم برگزار می کند. ادامه مطلب جمعیت هلال احمر مهاباد آماده اعزام پنجمین کاروان کمک های مردمی برای ز له زدگان کرمانشاه است. طرح ترافیکی نوروز 96 با همکاری نیروی انتظامی، هلال احمر، اداره کل راهداری، یگان ویژه، هلال احمر و اورژانس از 25 اسفند آغاز شد و تا 15 فروردین ماه ادامه خواهد داشت. امدادگران هلال احمر و اورژانس در روزهای گذشته برای بیرون کشیدن اجساد جان باختگان هواپیمای تهران- یاسوج به ارتفاعات چهارهزار متری دنا رفته و با توجه به شرایط جوی مجبور به اقامت شبانه در کوهستان شدند. در ویدئوی زیر روایت یکی از نجات گران باتجربه هلال احمر را از گذراندن شب در ارتفاعات برفی دنا و انتقال پیکر قربانیان سقوط هواپیما به پایین مشاهده می کنید. رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر اقلام مورد نیاز مناطق ز له زده را اعلام کرد. مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان کرمان از ارائه خدمات درمانی و امدادی به بیش از 800 نفر در دهه اول محرم در سطح استان خبر داد. هلال احمر تکاب مادر و پدر گمشده را به فرزندانشان رساند
با تلاش نیرو های امدادی جمعیت هلال احمر شهرستان تکاب 2 نفر از اهالی گم شده روستای دورباش این شهرستان به آغوش خانواده بازگشتند.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج؛ غروب دو نفر از اهالی روستای "دورباش" شهرستان تکاب در کوه "ایوب انصار" به هنگام بازگشت از مسیر منحرف شده و در دامنه کوه گم می شوند.
جمعیت هلال احمر تکاب به محض اطلاع از واقعه با اعزام تیم های جستجو و امداد و نجات کوهستان در ساع. مدیرعامل جمعیت هلال احمر لرستان خبرداد: با وقوع ز له 7/3 ریشتری درساعت 21/48 دقیقه شامگاه یکشنبه که استانهای غرب کشور را تحت تاثیر قرارداد،ضمن اعلام آماده باش کامل درجمعیت هلال احمر ،تیم امدادی واکنش سریع درمحل ستاد استان حضور داشته وهمچنین بافراخوان تیم درمان اضطراری معاونت درمان وتوانبخشی ،در صورت نیاز آماده اعزام به مناطق ز له زده هستند. در ارتفاعات حاج کمال در بالادست دهدز چهار خانوار عشایری گرفتار در سیلاب و بارندگی شدید بودند که عوامل هلال احمر برای ارزی و امدادرسانی به منطقه اعزام شدند. رییس جمعیت هلال احمر ریگان گفت: با همکاری جوانان بسته های لوازم حریر همراه با لباس مناسب بین ک ن مناطق محروم روستایی این شهرستان توزیع شد.