اختر شناسان سیاهچاله ای با بیشترین سرعت رشد را کشف د

میانگین سرعت اینترنت کشور ایران از میانگین سرعت اینترنت در قطب جنوب هم کمتر است. افزایش سرعت کامپیوتر با افزایش سن کامپیوتر، سرعت آن کاهش می یابد. برای بسیاری از کاربران، نگهداری از کامپیوتر در اولویت قرار ندارد. بنابراین احتمالا پس از مدتی سرخورده و ناامید شده، به فکر تعویض سیستم خود می افتند. اگر شما هم از این دست افراد هستید، قبل از تعویض سیستم خود، را ارهای ما جهت افزایش سرعت کامپیوتر را بخوانید. ... نوشته 10 را ار برای افزایش سرعت کامپیوتر اولین بار در گجت نیوز پدیدار شد.
ولادت با سعادت حضرت باقر العلوم (شکافنده علوم) ، پنجمین اختر تابناک آسمان ت و ولایت محمد بن علی علیهما السلام ، زاده شده در بیت نبوت و طهارت در مدینه منوره به سال 57 هجری، از پدری بمانند زین العابدین و مادر بی مانندی چون فاطمه دختر حسن مجتبی را به حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه و پیروان راه اهل بیت عصمت و طهارت صمیمانه تبریک و تهنیت عرض می نمائیم... گفتمش: -" شیرین ترین آواز چیست؟ " چشم غمگینش به رویم خیره ماند قطره قطره اشکش از مژگان چکید لرزه افتادش به گیسوی بلند زیر لب غمناک خواند: -" ناله زنجیرها بر دست من! " گفتمش: -" آنگه که از هم بگسلند... " خنده تلخی به لب آورد و گفت -" آرزوئی دلکش است اما دریغ! بخت شورم ره بر این امید بست. و آن طلائی زورق خورشید را ص ه های ساحل مغرب ش ت!... " من به خود لرزیدم از درددی که تلخ در دل من با دل او می گریست. گفتمش: -" بنگر در این دریای کور چشم هر اختر چراغ زورقی است! " سر به سوی آسمان برداشت گفت: -" چشم هر اختر چراغ زورقی است لیکن این شب نیز دریایی ست ژرف. ای دریغا شبروان کز نیمه راه می کشد افسون شب در خوابشان... " گفتمش: -" فانوس ماه می دهد از چشم بیداری نشان... " گفت: -" اما در شبی این گونه گنگ هیچ آوایی نمی آید به گوش.. " گفتمش: -" اما دل من می تپد گوش کن اینک صدای پای دوست! " گفت: -" ای افسوس در این دام مرگ باز صید تازه ای را می برند این صدای پای اوست!... " گریه ای افتالد در من بی امان در میان اشک ها پرسیدمش: -" خوش ترین لبخند چیست؟ " شعله ای در چشم تاریکش شکفت جوش خون در گو نه اش آتش فشاند گفت: -" لبخندی که عشق سربلند وقت مردن بر لب مردان نشاند. " من ز جا برخواستم بوسیدمش. ه.ا.سایه تیم موتورسواری سرعت استان تهران با ب بیشترین سکوی قهرمانی همچون دوره های گذشته عنوان نخست تیمی را به دست آورد. چند دشمن مهم زندگی شویی از دیدگاه روان شناسان:

1. تلویزیون و فضای مجازی
2. خانه نشینی
3. ساعات کاری اضافه
4. عدم رسیدگی به وضع ظاهری
5. بی توجهی
6. حسادت مفرط
7. نگاه منفی به خانواده همسر
8. نبود برنامه برای زندگی
9. عدم گفتگو با یکدیگر
در سومین دور مسابقه اسپیس ای برای طراحی واگن های پرسرعت هایپرلوپ، گروهی از محققان واگنی ساختند که با سرعت ۲۸۴ مایل برساعت حرکت می کند و رکورد سرعت واگن قبلی را ش ت. پیاده روی یکی از بهترین نوع از ورزش های هوازی است، اما چگونه راه برویم که کالری بیشتری را بسوزانیم؟بسیاری از افراد خیلی آهسته پیاده روی می کنند و در نتیجه از فواید آن به عنوان یک ورزش بی نصیب می مانند. اگر می خواهید با کمترین پیاده روی بیشترین فایده را ببرید باید سرعت پیاده روی خود را افزایش دهید تا تپش قلب تان افزایش یابد. در اینجا 4 راه حل ساده به شما آموزش می دهیم که به کمک آنها می توانید سرعت پیاده روی خود را افزایش داده و کالری بیشتری بسوز. روان شناسان و مشاوران خانواده معتقدند باید میان زن و مرد، یک فاصله سنی منطقی وجود داشته باشد. آمارهای ثبت احوال نیز البته تا حدی این انگاره را تائید می کند. یعنی این که مردم هم در ح عادی به این توصیه معتقدند. طبق آمار بیشترین ازدواج در ایران میان پسران ۲۰ تا ۲۴ سال با دختران ۱۵ تا ۱۹ سال صورت می گیرد. البته در میان دختران، افراد ۲۰ تا ۲۴ سال بیشترین گروه از همسران را تشکیل می دهند. ولی با این حال تعداد ازدواج هایی که از نظر سنی عجیب و غریب است نی. برای اینکه زحمت مقایسه سرعت اینترنت در ایران را با کشورهای پیشرفته ای مانند کره جنوبی، ژاپن و سنگاپور که در صدر پرسرعت ترین قرار دارند، نکشید، کافی است بدانید سرعت اینترنت در کشور ما حتی پایین تر از لیبی و افغانستان جنگ زده است. باستان شناسان کرمانشاهی با همکاری کوپنهاگ دانمارک موفق شده اند با حفاری در تپه خیبر در بخش ران از توابع استان کرمانشاه، به نشانه هایی از تمدن هفت هزار ساله در این منطقه دست پیدا کنند. همچنین یک ساختمان خشتی در این تپه وجود دارد و مربوط به دوران اشکانی است که خشت ها و سنگ فرشهای کف آن به وضوح دیده می شود. حمیدرضاجلایی پور، از جامعه شناسان اصلاح طلب به تازگی طی اظهاراتی گفته است که زائران اربعین عموما «گرسنه» و «هواپیما ندیده »اند... گلهای تازه برنامه شماره 185 هنرمندان به ترتیب: سیاوش، پایور، ظریف، بدیعی، اسماعیلی اشعار: حافظ آهنگ تصنیف: پایور رنگ: درویش خان مطلع غزل آواز: روز هجران و شب فرقت یار آ شد زدم این فال و گذشت اختر و کار آ شد مطلع تصنیف: مژده ایدل که دگر باد صبا باز آمد هدهد خوش خبر از طرف صبا باز آمد image result for ‫ùˆù„ø§ø¯øª ø§ù ø§ù ø±ø¶ø§â€¬â€Ž
به مناسبت ولادت عالم اهل بیت علی ابن موسی رضا (ع) هشتمین اختر تابناک ت در تاریخ 3 و 6مردادماه سال جاری در کتابخانه عمومی الغدیر عضویت رایگان به عمل می آید. مدارک لازم: کارت شناسایی، یک قطعه ع ، 500تومان بابت صدور کارت عضویت مشهد- هم زمان با روز بزرگداشت فردوسی، نشان فرهنگی هنری این شاعر نامدار ایرانی به هفت نفر از فردوسی شناسان، شاهنامه پژوهان و آفرینندگان آثار ماندگار در این زمینه اعطا شد. کشف اولین قورباغه با پوست فلورسنت
زیست شناسان موفق به کشف گونه‌ای از قورباغه درختی شدند که از خود نور منتشر می‌کند.  بسم الله الرحمن الرحیم اللهمّ نَبّهْنی فیهِ لِبَرَکاتِ أسْحارِهِ ونوّرْ فیهِ قلبی بِضِیاءِ أنْوارِهِ وخُذْ بِکُلّ أعْضائی الى اتّباعِ آثارِهِ بِنورِکَ یا مُنَوّرَ قُلوبِ العارفین. خدایا آگاهم نما در آن براى برکات سحرهایش وروشن کن در آن دلم را به پرتو انوارش وبکار به همه اعضایم به پیروى آثارش به نور خودت اى روشنى بخش دلهاى حق شناسان همان طور که پیش بینی می شد با توجه به باز بودن سقف سرعت در سرویس های قبلی اینترنت و محدود شدن سرعت در خدمات جدید، پس از 10 روز اجرای تعرفه جدید، صدای اعتراض مشترکان از سرعت پایین اینترنت ثابت نامحدود بلند شد. خودروسازان سالانه خودرو های معمولی و خیابانی زیادی راهی بازار می کنند، اما خودروسازانی نیز هستند که سودای بینهایت سرعت را در سر می پرورانند و خودرو های فوق سریعی را می سازند که تنها برای سرعت ساخته شده اند تا پهنای جاده ها را با سریع ترین سرعت ممکن پشت سر بگذارند. در یک مسابقه سرعت در مسیری به طول 800 متر که سختی مسیر به شکل طراحی شده است، باید موتور کراس را به سلامت و با حداکثر سرعت به انتهای مسیر رساند. عملکرد برنده های یک دور از این مسابقات را در تابناک می بینید. سیاره غول پیکر کشف یک سیاره غول پیکر در مدار ستاره ای بسیار کوچک، تعجب و شگفتی دانشمندان را در پی داشت. اکنون ستاره شناسان به بررسی چگونگی این پدیده پرداخته اند. گروهی از ستاره شناسان، به تازگی از یک کشف باورن ی خبر داده اند: یک سیاره غول پیکر در اندازه سیاره مشتری که در مدار ستاره ای از نوع کوتوله قرمز گردش می کند! ... نوشته کشف یک سیاره غول پیکر در مدار ستاره ای بسیار کوچک ؛ دانشمندان شگفت زده شدند! اولین بار در گجت نیوز پدیدار شد. عنایات ویژه هشتمین اختر تابناک آسمان ولایت و ت، زمان و مکان نمی شناسد؛ می خواهد ی، یهودی یا مسلمان باشی فرقی نمی کند، چرا که او چراغ هدایت است و فطرت های پاک را به خوبی راهنمایی می کند، کافی است که از با عمق وجود او را صدا بزنید و او را بخوانید.
آنچه که در ادامه می آید شرح حال یکی از این جوانان پاک ضمیر است که با اعجاز رضوی از کانادا راهی مشهد الرضا(ع) می شود تا با محبوب خویش ملاقاتی داشته باشد، این کرامت عجیب از کتاب «کرامات رضا از زبان بزرگان» به نقل از حجت ال والمسلمین مهدی انصاری نقل می شود:
باسمه تعالی رضا (ع)
افتخار شیعیان، در مذهب و در اولیاست هشتمین اختر، چراغ اهل بیت و انبیاست
ای رضا ای مظهر عدل و امید شیعیان جایگاهت بر سریر و تخت پاک کبریاست
صاحب ایمان و علم و زهد و تقوا ی درون مشعل نور هدایت در اسان هم رضاست
یادگار زاده ی بو طالب ، اندر غربت است در شجاعت او قدر قدرت ترین در اقویاست
سرور خوبان، شه ایران، هشتمین او بود اصلح ترین انسان ز بین ازکیاست
آیت حق، محرم دل، حجت حق بر زمین کل عالم تحت امر و زیر پایت بور. پیشرفت در عرصه تکنولوژی، با سرعت نور در جریان است. گجت ها هر روز با تغییرات تازه به بازار راه می یابند. رقابت شرکت های طراح تکنولوژی این روزها بر سر سرعت، قدرت و مصرف انرژی است و این بار تکنولوژی جدید به کمک طراحان می آید. به گزارش کلیک، در چهار دهه گذشته، صنعت الکترونیک […] نوشته از سرعت خیره کننده کامپیوترهای نوری چه می دانید؟ اولین بار در کلیک رسانه دانش و فناوری پدیدار شد. اختصاصی از فایل هلپ مقاله ارگونومی با و پر سرعت .
مقاله ارگونومی
مقاله ارگونومی لینک پرداخت و در "پایین مطلب"فرمت فایل: word (قابل ویرایش و آماده پرینت)
تعداد صفحات 51مقدمه:    درطول جنگ جهانی دوم‏، زمانی که فن آوری و علوم انسانی، برای اولین بار، به طور منظم با روشی هماهنگ مورد استفاده قرار گرفتند، علم ارگونومی به عنوان تخصصی شناخته شده پیشرفت کرد. فیزیولوژیست ها، روان شناسان، انسان شناسان، پزشکان، متخصصین علوم کار و ین، همگی متوجه مشکلات ناشی از عملکرد تجهیزات پیچیدة نظامی شدند. حاصل همکاری متقابل ایشان چنان امیدوار کننده به نظر رسید که پس از جنگ، در بخش صنعتی نیز دنبال شد. توجه به این علم‏، خصوصاَ در اروپا و ایالات متحده به سرعت افزایش یافت به گونه ای که در سال 1949 به تأسیس اولین انجمن ارگونومی ملی در انگلستان انجامید و از آن زمان بود که واژة ارگونومی مورد استفاده قرار گرفت. فعالیت های مذکور در سال 1961 با ایجاد اتحادیه بین المللی ارگونومی پیگیری شد که در حال حاضر (1994) در 40 کشور یا منطقة جهان و با 15000 عضو به فعالیت مشغول است.ارگونومی چیست؟    واژه ارگونومی از دو لغت یونانی ergon به معنی کار و nomos به معنی قاعده و قانون مشتق شده است. در ایالات متحدة امریکا، اغلب از عبارت « ی عوامل انسانی» استفاده می شود. در تعریفی موجز می توان گفت که هدف ارگونومی طراحی وسایل، سیستم های فنی و وظایف برای افزایش و بهبود ایمنی، بهداشت و سلامت و راحتی کارایی انسان است.
با
مقاله ارگونومی
بیش از ۷ میلیون و ۵۰۰ هزار مورد تخلف سرعت غیر مجازرانندگی در جاده های استان با استفاده از دوربین های کنترل سرعت طی ۹ ماهه سال جاری ثبت شده است. زیست شناسان کالیفرنیا یک ه را به دلیل شباهت با دونالد ترامپ «نئوپالپا دونالدترامپی» نامگذاری د.


[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] همهشری آنلاین: یک تابوت که باستان شناسان احتمال می دهند متعلق به دوره اشکانی باشد، در محوطه تاریخی جوبجی رامهرمز در استان خوزستان کشف شد. رکنا: یک خودرو با سرعت زیاد هنگام پیچ چند نفر را زیر گرفت. باستان شناسان مصری یک تابوت سیاه سنگی بسیار بزرگ را در یکی از مقبره های شهر اسکندریه مصر کشف د. این تابوت از گرانیت سیاه ساخته شده و از حدود ۲۰۰۰ سال قبل تا به حال باز نشده است. گفتنی است مومیایی داخل تابوت به علت نشت آب به داخل آن صدمات جدی دیده است. هر تکه کاغذ را نمیتوان بیش از 9 بار تا کرد.
در هرم خئوپوس در مصرکه 2600 سال قبل از میلاد ساخته شده است به اندازه ای سنگ بکار رفته که میتوان با ان دیواری اجری به ارتفاع 50 cmدر دور دنیا ساخت.
.هر سال از 600/557/31ثانیه تشکیل شده است.

بزرگترین گل جهان فلوزیا نام دارد .

بیشترین ضربان قلب راقناریها با1000بار در دقیقه وکمترین را فیل با27 بار در دقیقه دارد.


شکایات و نگرانی‌های کاربران در مورد کاهش عملکرد و سرعت آیفون‌های قدیمی، باعث شده است بسیاری در مورد سرعت و عملکرد آیپدهای قدیمی هم نگران شوند. مقایسه ابعاد مختلف عمل کرده خانواده نوجوانان بز ار و غیر بز ار مقایسه-ابعاد-مختلف-عمل-کرده-خانواده-نوجوانان-بز ار-و-غیر-بز ارپایان نامه جهت اخذ مدرک کارشناسى رشته مشاوره عمومى، چکیده پایان نامه: بز اری ک ن و نوجوانان از مسائل و مشکلات اجتماعی پیچیده دنیای امروز است جامعه شناسان و روان شناسان اجتماعی علل پیدایش نابهنجاریهای ک ن و نوجوانان را از دیدگاههای مختلف بررسی کرده اند. بعضی به عامل روانی توجه بیشتری معطوف داشته اند ... فایل پروفسور هاوکینگ می گوید: روان شناسان آلمانی به این نتیجه رسیده اند که پیراهن قرمز باعث می شود بازیکنان اعتماد به نفس بیشتری داشته باشند. بنابراین تسلط بیشتری بر بازی دارند و تهاجمی تر بازی می کنند. به ادامه ی مطلب می رویم.. محققان واشنگتن با استفاده از دوربین «سرعت نور» توانسته اند از م وط ماخ تصویربرداری کنند. بسم الله الرحمن الرحیم اللهمّ نَبّهْنی فیهِ لِبَرَکاتِ أسْحارِهِ ونوّرْ فیهِ قلبی بِضِیاءِ أنْوارِهِ وخُذْ بِکُلّ أعْضائی الى اتّباعِ آثارِهِ بِنورِکَ یا مُنَوّرَ قُلوبِ العارفین. خدایا آگاهم نما در آن براى برکات سحرهایش وروشن کن در آن دلم را به پرتو انوارش وبکار به همه اعضایم به پیروى آثارش به نور خودت اى روشنى بخش دلهاى حق شناسان «بسم الله الرحمن الرحیم

منتظران حضرت بقیة الله الاعظم ارواح العالمین له الفدا در شب مبارک نیمه شعبان با جشن و چراغانی و تشکیل مجالس سخنرانی، مدح و منقبت آن عزیز را برای خود افتخار بزرگی دانسته و در احیای این شب بسیار با عظمت که در سحر آن، وجود مقدّس دوازدهمین اختر تابناک ولایت و ت، دنیا را با ولادت خود مزیّن و منوّر نمودند، کوشا بوده و برای تعجیل ظهور موفور السّرور آن حضرت دعا می کنند که فرج مبارک ایشان، فرج همه شیعیان و مظلومان عالم ا. جامعه شناسان ، شکاف های اجتماعی را به دو دسته ساختاری و تاریخی تقسیم می کنند. شکاف های ساختاری، در همه جوامع گری پذیرند؛ مثل شکاف های طبقاتی و و سنی. شکاف های تاریخی، در برخی جوامع وجود دارند و در برخی نه. مثل شکاف دین و ت. اینتراستلار(interstellar) یک ساخته ی کریستوفر نولان است که پس از gravity به عنوان یک علمی-تخیلی نجومی سر و صدای زیادی به پا کرده است. بعد از گرفتن جایزه ی اسکار جلوه های ویژه سر و صدای آن بیشتر هم شد. به استناد این نوشته ی پوریا ناظمی، اینتراستلار با نظارت یک فیزیکدان برجسته، وفاداری خود به علم را حفظ کرده است. حالا میخواهیم یک کار علمی بی فایده انجام دهیم! از استفاده کنیم و ببینیم چه داده های علمی می توانیم از کرمچاله، gargantua و سیاره هایش بدست آوریم! خب، اولین کاری که انجام می دهیم این است که فاصله ی کرمچاله از زحل را بدست آوریم. با توجه به شکل زیر (که صحنه ای از را نشان می دهد) و با استفاده از تناسب: کرمچاله نباید آنقدر جرم داشته باشد که موجب مختل شدن مدار زحل شود. به عنوان یک تقریب برای شتاب گرانشی ناشی از کرمچاله، آن را 0.1 شتاب گرانشی وارد به زحل از طرف خورشید می گیریم تا در نهایت جرم کرمچاله به این ترتیب بدست آید: یعنی جرم این کرمچاله از جرم زمین هم کمتر است! اگر بدانید، میدانید (!) که کرمچاله در واقع مجموعه ای از یک سیاهچاله و یک سفیدچاله است. معمولا وقتی اسم سیاهچاله می آید، یک ستاره ی بسیار بسیار پرجرم در ذهن انسان متبادر می شود. اما در واقع هر چیزی می تواند به یک سیاهچاله تبدیل شود، به شرطی که به اندازه ی کافی چگال باشد که نور هم نتواند از آن فرار کند. اگر یک جرم نقطه ای داشته باشیم، فاصله ای را که در آن، سرعت فرار از آن جرم با سرعت نور برابر می شود، شعاع شوارتزشیلد می نامند. بدین ترتیب شعاع شوارتزشیلد این کرمچاله برابر میشود با: یعنی همه ی آن جرمی که برای کرمچاله بدست آمد، باید در کره ای به شعاعی در حدود میکرومتر جای بگیرد تا کرمچاله ی ما کرمچاله باشد!! خب، حالا به سراغ gargantua و رفقا میرویم! با توجه به ، هر ساعت در سیاره ی miller معادل با 7 سال زمینی است. میدانیم که فوتون ها وقتی از یک ناحیه ی پرجرم عبور میکنند، دچار قرمزگرایی می شوند. یعنی طول موج آنها بیشتر می شود. با قرار دادن دوره تناوب امواج نوری به عنوان ملاک گذر زمان و با استفاده از رابطه ای که برای قرمزگرایی گرانشی وجود دارد، فاصله ی miller از gargantua بر حسب شعاع شوارتزشیلد gargantua بدست می آید: می بینیم همان طور که در هم گفته شد، سیاره ی miller به طور خطرناکی روی شعاع شوارتزشیلد سیاهچاله قرار دارد. اما سطح این سیاره را اقیانوس هایی از آب مایع می پوشاندند. بنابراین دمای سطح آن به گونه ایست که می تواند آب را به طور مایع حفظ کند. فرض میکنیم ساختارهای جوی miller مانند زمین است. بنابراین دمای سیاره در صورت نبود جو را با دمای زمین در صورت نبود جو برابر می گیریم. اگر زمین و miller را هر دو جسم سیاه در نظر بگیریم که 0.3 نور رسیده به خود را بازتاب می کنند، می توان نوشت: بدین ترتیب نسبت درخشندگی سیاهچاله به مجذور جرمش بدست آمد. اما سیاهچاله مگر سیاه نیست؟؟ پس درخشندگی اش دیگر چیست؟؟ در واقع این درخشندگی ناشی از ریزش جرم بر روی سیاهچاله است. یک قرص برافزایشی به خوبی در اطراف gargantua دیده می شود. (همان قرص نورانی که سیاهی سیاهچاله را در بر گرفته است!) با ریختن جرم این قرص بر روی سیاهچاله، انرژی از دست رفته ی آن به صورت تابش موجب درخشندگی اطراف سیاهچاله می شود. با داشتن درخشندگی سیاهچاله می توانیم نرخ برافزایش جرم (ریزش جرم روی سیاهچاله) را بدست آوریم: فعلا تا همین حد کافیست! شاید بعدا یک پست دیگر هم درباره اش بنویسم! سال نو مبارک! سرعت بالای خودروی جرثقیل دار در تونل نیایش تهران سوژه شهروندخبرنگار ما شده است.

جستجوهای اتفاقی