احمد خاتمی بیانیه منتشر شده در خصوص بیانیه مجلس خبرگان نیست

پس از انقلاب ی ایران ما شاهد پیدایش نهادی هستیم با نام مجلس خبرگان ی که وظیفه انتخاب نظام و نظارت بر عملکرد او را برعهده دارند. مجلس خبرگان ی مجلسی متشکل از فقیه های «واجد شرایط» است که بر اساس اصل ۱۰۷ قانون اساسی ایران مسئولیت تعیین و نظارت بر ولی فقیه ( ) را دارد به نظر پیدایش نهاد خبرگان ی در طول تاریخ ایران مسبوق به سابقه بوده است.در طول تاریخ و به خصوص در زمان اشکانیان نهادی تحت عنوان مجلس مهستان یا مغستان که از ون درجه اول کشور تشکیل می شد . قزوین-ایرنا-استاندار قزوین روز پنجشنبه با حضور در منزل آیت الله علی محمدی تاکندی حوزه علمیه و عضو سابق مجلس خبرگان ی، با وی دیدار و گفت و گو کرد. بیانیه های نهاد و تشکل های کاشان در محکومیت حضور بازیگر کشف حجاب کرده در کاشان

* اختصاصی پورتال خبری کاشان/ این پست در حال تکمیل شدن است


شورای اصولگرایان کاشان در بیانیه ای که یک نسخه از آن برای پورتال خبری کاشان ، ارسال شده است حضور بازیگر کشف حجاب کرده در کاشان را محکوم کرد.
متن کامل بیانیه شورای اصولگرایان کاشان به شرح ذیل است: دومین اجلاس رسمی مجلس خبرگان ی دوره پنجم امروز صبح به ریاست آیت الله جنتی آغاز شد. مجلس خبرگان ی در پیامی از حضور مردم در صحنه انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای ی شهر و روستا قدردانی کرد.
عضو مجلس خبرگان ی گفت: حتما نباید حجاب چادر باشد، من مصر هم بودم یکی از ای من برای قاهره… دهمین دوره انتخابات مجلس شورای ی و پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان ی از دقایقی پیش در سرتاسر کشور آغاز شد تا به این ترتیب و تکلیف نمایندگان مردم برای یک دوره چهارساله در مجلس شورا و یک دوره هشت ساله در خبرگان مشخص شود. به گزارش «تابناک»، آنچنان که وزارت کشور روز گذشته اعلام کرده یکصدو بیست هزار صندوق رای و همچنین یکصدو ده میلیون تعرفه رای به همه استان های کشور برای برگزاری انتخابات دهمین دوره مجلس شورای ی و پنجمین دوره مجلس خبرگان ی در روز . دبیرخانه مجلس خبرگان ی درگذشت همشیره آیت الله طباطبایی نژاد اصفهان و عضو این مجلس را تسلیت گفت. ایلنا نوشت: به دنبال بروز سانحه واژگونی خودروی آیت الله محمدحسن زالی مردم تهران در مجلس خبرگان ی، اقدامات درمانی لازم انجام و اکنون حال عمومی وی مساعد گزارش شده است. رو مه نوشت:یکی از رو مه های استان زنجان در یادداشت خود مطلبی با عنوان "جلسات موضوعی تفسیر قرآن یا ت یب ت منتخب مردم؟! " چاپ کرده که در بخشی از آن از یک که عضو مجلس خبرگان است و تحت پوشش تفسیر قرآن به ت می تازد، انتقاد کرده است. آیت الله جنتی رئیس مجلس خبرگان ی در ضیافت شام این مجلس که در ساختمان مجلس قدیم برگزار شد گفت: زندگی روزمره و معمولی نباید ما را از خود و آینده غافل کند.

به گزارش نامه نیوز؛ وی افزود: امروز افرادی در جامعه و کشور وجود دارند که نان شب برای خوردن ندارند، آن وقت برای هیات ت مراسمی در کرج می گیرند که ٥٠٠ میلیون تومان هزینه می شود.

رئیس مجلس خبرگان ی تصریح کرد: انسان نمی داند با توجه به چنین گرفتاری های اقتصادی با این قضیه چگونه برخورد کند. سخنگوی وزارت کشور گفت: انتخابات میان دوره ای مجلس خبرگان ی همزمان با انتخابات مجلس در سال 98 برگزار می شود. آیت الله مهدوی کنی درگذشت رئیس مجلس خبرگان ی درگذشت. حسینعلی حاجی دلیگانی ٔ و عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای ی هم اکنون در صحن علنی مجلس درگذشت آیت الله مهدوی کنی را تسلیت گفت. ابراهیم انصاریان رئیس دفتر رئیس مجلس خبرگان ی در گفتگو با خبرگزاری ها نیز با تایید این خبر گفت: آیت الله محمدرضا مهدوی کنی رئیس مجلس خبرگان ی صبح امروز ( ) به ملکوت اعلی پیوست.

آیت الله مهدوی کنی 14 داد امسال پس از بازگشت از مراسم سالگرد ارتحال حضرت (ره) در منزل دچار عارضه قلبی شده و به بیمارستان منتقل شده بودند. 13920824_3624496 سید احمد خاتمی، با اشاره به برگزاری انتخابات هیأت رئیسه مجلس خبرگان در زمستان آینده، آیت الله هاشمی شاهرودی را از گزینه های احتمالی ریاست این نهاد دانست و گفت: شنیده ها حکایت از آن دارد که آقای هاشمی رفسنجانی تمایلی به نامزدی برای ریاست خبرگان ندارد. شبکه های بیگانه اسم مرا هم ذکر کرده اند و البته من می بینم که این کار مغرضانه است و به صراحت اعلام می کنم که خودم را در شان ریاست خبرگان نمی بینم شبکه های بیگانه می گویند «خاتمی رای ندارد»، این طور نیست بنده خودم نمی خواهم در این میدان باشم. حتی به من پیشنهاد شده که در صورت انتخاب آیت الله شاهرودی، نیابت را بپذیرم که من گفتم برای این کار هم چهره های شایسته وجود دارند. شبکه های بیگانه طوری مرا ترسیم می کنند که دارم به سرعت پله های ترقی را طی می کنم آیت الله جنتی در چهارمین اجلاسیه خبرگان ی، مجدداً به عنوان رئیس مجلس خبرگان ی انتخاب شد. نشان فاطمی حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س) ظهر امروز در حاشیه به آیت الله احمد جنتی رئیس مجلس خبرگان ی اهدا شد. مجلس خبرگان ی در بیانیه ای از رئیس جمهور خواست بدون ملاحظه، با ایجاد تحول و تغییرات در بخش وسیعی از ک نه به بهبود اوضاع اقتصادی کمک نماید. دنیای اقتصاد نوشت: انجمن خبرگان برنامه ریزی در بیانیه ای حمایت خود را از در انتخابات پیش رو اعلام کرده است. مجلس خبرگان ی در بیانیه ای با اشاره به تداوم جنایات صهیونیست ها و اقدام در انتقال پایتخت خود به قدس تاکید کرد: بی شک روز قدس امسال رنگ و بوی حماسی تری خواهد داشت. یک عضو مجلس خبرگان ی گفت: در حال حاضر دشمن جنگ تمام عیار و اقتصادی را علیه ملت ایران به راه انداخته است. تسنیم نوشت: روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام در خصوص مطالب و شایعات اخیر بیانیه ای منتشر کرد. با پایان زمان ثبت نام داوطلبان حضور در انتخابات مجلس و خبرگان:
"همه برای برگزاری انتخاباتی حماسی تلاش کنند. "با پایان زمان ثبت نام در انتخابات مجلس و انتخابات مجلس خبرگان زمان رسیدگی به صلاحیت ها آغاز می شود. شورای نگهبان نیز باید مثل همیشه تمام هم و غم خود را بر روی بررسی کامل افراد گذاشته و صدور نظری عادلانه پیرامون صلاحیت افراد و پیگیری حقوق قانونی خود در این رابطه را پیشه کار خویش کند و در راستای انتخاباتی با حضور حداکثری قدم بردارد. ... جماران اعلام کرد که آیت الله سیدحسن هنوز تصمیمی در خصوص انتخابات خبرگان نگرفته است. این پایگاه اطلاع رسانی نوشت: در پی برخی اظهار نظرها درباره حضور یادگار در انتخابات آتی خبرگان و تماس های مختلف در این خصوص؛ به استحضار می رساند که آیت الله سید حسن هنوز تصمیمی در این باره نگرفته است.بنابر این، ضمن تشکر از عزیزانی که در مورد ورود یادگار به عرصه انتخابات خبرگان اهتمام داشته و اظهار نظر کرده اند، از مخاطبان محترم خصوصا همکاران گرانقدر رسانه ای. به نظر می رسد نویسنده این بیانیه رئیس جمهور را با رئیس جمهور کشورمان اشتباه گرفته و به جای آنکه خواستار عذرخواهی دونالد ترامپ از مردم ایران به خاطر عهدشکنی و وج از شود، از رئیس جمهور کشورمان خواستار عذرخواهی شده است! رئیس مجلس خبرگان ی و دبیر شورای نگهبان در پی پیروزی محور مقاومت و پایان پیام تبریکی منتشر کرد. بیانیه جدیدfatf و توصیه های قبلی این نهاد بین المللی هرچند به صراحت یماتوم های گذشته نیست ولی در نقض عمل و استقلال مجلس و کشور، کمتر از آتان نیست. حجت ال و المسلمین سیدعلی در گفتگو با «انتخاب» از ک داتوری آیت الله سیدحسن در انتخابات مجلس خبرگان خبر داد. اعلام ک داتوری سیدحسن در انتخابات خبرگان حجت ال و المسلمین سیدعلی در گفتگو با «انتخاب» از ک داتوری آیت الله سیدحسن در انتخابات مجلس خبرگان خبر داد.وی در حاشیه ی مراسم عزاداری رحلت پبامبر اکرم (ص) که توسط هیئت ایثارگران در کانون توحید برگزار شد، اعلام کرد که آیت الله سیدحسن بنابه درخواست گروه های مختلف ، مردمی، مذهبی و همچنین شخصیت های برجسته ان شالله در انتخابات مجلس خبرگان شرکت خواهد کرد.حجت ال و المسلمین سیدعلی افزود که سیدحسن به صورت مستقل و فارغ از جناح بندی های وارد این عرصه خواهد شد. رئیس مجلس خبرگان ی از مردم دعوت کرد پای صندوق های رای حضور پیدا کنند. اعضای مجلس خبرگان ی صبح امروز با حضور در حرم بنیانگذار ایران با آرمان های راحل تجدید میثاق د. رئیس و اعضای مجلس خبرگان ی ساعتی پیش با حضرت آیت الله انقلاب ی دیدار د. عضو مجلس خبرگان ی با بیان اینکه بیکاری بلای خانمان سوزی است که کشور را به صورت جدی تهدید می کند، خاطرنشان کرد: بسیاری از خانواده هایی که به ما مراجعه می کنند، از معضل بیکاری رنج می برند. در جو ه دفتر رئیس مجلس خبرگان به اظهارات محمود واعظی آمده است: از رئیس دفتر رئیس جمهور انتظار می رود ضمن عذرخواهی و تصحیح مصاحبه خویش، ادب و متانت را در موضع گیری های رعایت نماید. این لیست همزمان با پخش سخنان هاشمی رفسنجانی از صدا وسیما منتشر شد
۱۶ نامزد خبرگان برای استان تهران:
اکبر هاشمی رفسنجانی

ابراهیم امینی
محمد ی کاشانی
محمود علوی
محسن قمی
ابوالفضل میرمحمدی
محمد محمدی نیک( ری شهری)
محمد علی موحدی کرمانی
محمدعلی تسخیری
محمد سجادی عطا آبادی
قربانعلی دری نجف آبادی
هاشم بطحایی
محمدحسن زالی ( فاضل گلپایگانی)
علی ناصری یزدی
محسن اسماعیلی

فهرست خبرگان مردم در سایر استانها در روزهای آینده منتشر خواهد شد در مراسم تجدید میثاق اعضای مجلس خبرگان ی با آرمان های راحل، آیت الله جنتی رئیس مجلس خبرگان بر سر مزار مرحوم آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی حضور یافت. عضو مجلس خبرگان ی گفت: اصل اولیه در حقوق زن و مرد مساوات است و هر حقی مرد دارد زن هم دارد و مساوات یعنی حقوق مساوی میان زن و مرد که باید همه این را بدانند. تهدیدی از نوع خاطرات ش ت شاخه ی تازه تأسیس بنام کودار، اخیراً بیانیه یی منتشر و ایران را تهدید کرده که در صورت تدوام حملات توپخانه یی، پاسخ تندی خواهد داد و در تکمیل و تأیید این بیانیه هم اخیراً عبدالرحمان حاجی احمدی سرکرده ی د مصاحبه یی که با یکی از... رئیس دفتر آیت الله بطحایی گلپایگانی از نامزد شدن این عضو مجلس خبرگان ی در انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری خبر داد. روابط عمومی مجلس شورای ی در بیانیه ای با اشاره به حادثه تروریستی امروز (چهارشنبه) در مجلس که منجر به شهادت ۱۲ نفر و مجروح شدن ۴۲ نفر شد، عنوان کرد که تروریست ها به هیچ وجه نتوانستند وارد محوطه نزدیک پارلمان شوند. عضو هیئت رئیسه مجلس شورای ی بیانیه ۲۵۰ مجلس در حمایت از تولید کالای ایرانی با هدف ایجاد اشتغال و کاهش بیکاری و تقویت بنیه اقتصاد مقاومتی را قرائت کرد. به گزارش شیعه آنلاین، اخبار رسیده از عراق حاکی از آن است که گرو تروریستی - تکفیری « ت ی عراق و شام» موسوم به " " با صدور بیانیه ای رسمی اعلام کرد که "کوفه" پایتخت جهان است.

در بخشی از بیانیه این گرو تروریستی - تکفیری آمده: ما "کوفه" را در آینده ای نزدیک از شر صفوی ها و رافضی ها پاک خواهیم کرد، این شهر پایتخت خلافت ی است!

" " در ادامه بیانیه خود نوشت: "کوفه" متعلق به ما است، ما به کوفه خواهیم آمد و المؤمنین «أبوبکر البغدادی» در مسجد کوفه خطبه خواهد خواند!

این بیانیه همچنین می افزاید: رافضی ها جایی در کوفه ندارند، ما ابتدا مکان های شرک آلود کوفه را ت یب سپس در مسجد آنجا شکر را خواهیم خواند!

لازم به ذکر است که گرو تکفیری " " در اقدامی عجیب و سخیف خواندن تراویح را در موصل و نینوی واجب اعلام کرده است!