احتمال توفان های لحظه ای در بیشتر مناطق استان اصفهان

مدیر شعب استان های اصفهان، قم، مرکزی و چهارمحال و بختیاری در راستای حمایت از صنایع مولد استان اصفهان از شرکت صنایع تولیدی ان لایه اصفهان با هیئت همراه بازدید کرد. در سه روز آینده و در ساعات بعدازظهر، در جنوب سمنان، جنوب تهران، برخی نقاط قم، اصفهان، البرز، قزوین و استان مرکزی باد شدید و گردوغبار پیش بینی می شود. کارشناس هواشناسی از ورود سامانه بارشی برای فردا از غرب کشور و احتمال وقوع سیل در این مناطق خبر داد. به علت تقویت جریانات مانسون در بخش های جنوب شرقی کشور و همچنین تقویت جریانات همرفتی و وجی مدل های بارشی از فردا دوشنبه 4 مرداد تا پایان هفته بستر برای رخداد رگبارهای شدید .توفان های تندری.سیلاب و در برخی نواحی منطقه احتمال بارش تگرگ کاملا مهیاست.در این بازه زمانی رعدوبرق های شدید و همچنین سیلاب های فصلی روستاهای کوهپایه ای و همچنین مناطق سیاهو را به شدت تهدید میکند. قدرت توفان «ایرما» که از سواحل اقیانوس اطلس به سمت شکل گرفته بود، امروز افزایش یافته و به سطح 4 رسیده است. رئیس جدید هیأت گ فو استان اصفهان گفت: همسو جامعه گ فو استان در دستور کار قرار دارد و دست تعامل و دوستی را به جانب تمام اهالی این رشته دراز می کنم. رئیس اداره پیش بینی هوای استان اصفهان از وزش طوفانی با سرعت ۷۰ تا ۸۰ کیلومتردر ساعت از صبح فردا درمناطق مختلف استان خبر داد. مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان گفت: میزان مصرف گاز استان اصفهان در سال 1395 حدود 20 میلیارد متر مکعب بوده است. ولی فقیه در استان کرمانشاه از مناطق ز له زده استان کرمانشاه بازدید کرد و در جریان امدادرسانی به این مناطق قرار گرفت. اصفهان- ایرنا- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب (آبفا) استان اصفهان برون رفت از بحران کم آبی در اصفهان را مست م راه اندازی سامانه دوم آبرسانی اصفهان بزرگ دانست. مدیر حوادث و فوریت های پزشکی استان اصفهان گفت: مسمومیت با گاز منو یدکربن از ابتدای سال جاری تاکنون در استان اصفهان 20 قربانی گرفته است. بروزرسانی دوشنبه15 اردیبهشت93(ساعت01:00 بامداد)هواجناح:با فراهم شرایط مساعد برای تشکیل ابرهای جوششی طی امروز دوشنبه(15 اردیبهشت) احتمال رخداد رگبار و رعدوبرق در مناطقی از استان هرمزگان و جنوب شرق فارس وجود خواهد داشت.
بعدازظهر و اوایل شب امروز دوشنبه در مناطق مستعد و عمدتا مرتفع مرکز،شمال و غرب هرمزگان و همچنین جنوب شرق فارس شرایط برای رشد ابر و رعدوبرق و رگبار باران فراهم خواهد بود.شدت بارش در برخی مناطق شمال و شمال شرق هرمزگان و ارتفاعات . بعد از ظهر امروز و اوایل امشب وقوع طوفان های تندری در جنوب لرستان، چهارمحال بختیاری، غرب اصفهان، جنوب استان مرکزی، جنوب استان قم، شمال فارس و دامنه های جنوبی ارتفاعات زاگرس در استان کرمان، تداوم خواهد یافت. با گذشت دو روز از ثبت نام متقاضیان حضور در انتخابات شورای ی شهر و روستا یک هزار و 414 نفر در استان اصفهان که 252 نفر از این داوطلبان برای شهرستان اصفهان ثبت نام د. مدیر مدارس غیر تی آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: در حال حاضر بیش از دو هزار مدرسه غیر تی در استان اصفهان فعالیت دارد. مدیرکل هواشناسی استان گیلان با بیان اینکه با توجه به نوع فعالیت توده هوای موثر بر منطقه، افزایش موقتی سرعت باد و وقوع رعد و برق نیز در این نواحی محتمل است گفت: به مردم و مسافران توصیه می شود. فرمانده انتظامی استان اصفهان با اشاره به کشف جرایم استان اصفهان در دو ماه نخست امسال اضافه کرد: در این بازه زمانی آدم ربایی ۵۷ درصد، قتل ۵۴ درصد و به عنف ۲۸ درصد کاهش یافته است. رقابت های لیگ هفت سنگ بانوان استان اصفهان با قهرمانی تیم اردستان در شهر اصفهان پایان یافت. رئیس شورای هماهنگی تبلیغات ی استان اصفهان گفت: استان اصفهان بیشترین شهید را تقدیم انقلاب کرده است اما مشکلات فراوانی دارد، ما اصفهانی ها مطالبه گر خوبی هم نیستیم، مطالبه اصولی و منطقی نمی کنیم. رئیس مرکز مدیریت راه های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اصفهان گفت: در 24 ساعت گذشته 839 هزارو 646 خودرو در محورهای ارتباطی استان تردد د که در مقایسه با روز قبل از آن 11 درصد کمتر بود. بعدازظهر امروز در استان های البرز، قم، مرکزی، قزوین، تهران، شرق سمنان و شمال اصفهان در برخی ساعات وزش باد شدید پیش بینی می شود که در برخی از استان ها با گردوخاک همراه است. مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان با بیان اینکه اوقاف استان در بخش قرآن پژوهی رتبه نخست کشوری را دارد از شرکت ۲۷ هزار نفر در استان اصفهان در طرح ملی حفظ قرآن در سالجاری خبرداد. مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان گفت: برداشت سیب گلاب از 2300 تار باغات استان خبر داد. 10 پایگاه امداد و نجات جاده جمعیت هلال احمر برای راه اندازی در استان اصفهان به تصویب رسیده اند که این پایگاه های در مناطق غرب، دامنه و غیره راه اندازی خواهند شد. مرگبارترین حوادث جهان در 40 سال اخیر فهرست مرگبارترین حوادث طبیعی دنیا در 40 سال اخیر اعلام شد.

به گزارش ایسنا، این حوادث به ترتیب زمان وقوع به شرح زیر است:

ـ می 2008 ؛ ز له 9/7 ریشتری در استان سیچوان چین که هزاران نفر را به کام مرگ فرستاد.

ـ می2008؛ توفان ناگهانی میانمار که باعث کشته شدن بیش از 30 هزار نفر و مفقود شدن 30 هزار نفر دیگر شد.

ـ اکتبر2005 ؛ ز له 6/7 ریشتری شمال پا تان که باعث از بین رفتن 78 هزار نفر شد.

ـ آگوست . 15+%d8%af%d8%b1%d8%b5%d8%af+%d8%aa%d9%88%d9%84%db%8c%d8%af+%d9%86%d8%a7%d8%ae%d8%a7%d9%84%d8%b5+%d9%85%d9%84%db%8c+%d8%af%d8%b1+%d8%a7استاندار اصفهان گفت: اصفهان با بیش از 5 میلیون نفر جمعیت صنعتی ترین استان کشور است و 15 درصد تولید ناخالص ملی در این استان تحقق پیدا می کند. ادامه: 15 درصد تولید ناخالص ملی در استان اصفهان تحقق پیدا می کند/ تولید 25 درصد فرآورده های نفتی کشور در اصفهان نایب رئیس کمیسیون حمل و نقل، محیط زیست و فناوری اطلاعات شورای ی شهر اصفهان گفت:از شرکت آب و فاضلاب اصفهان انتظار می رود یا مشکل کاهش و افت فشار آب شرب به طور کلی رفع شده و یا کمبود آب بین مناطق تقسیم بندی و با اطلاع رسانی دقیق از مشکلات موجود کاسته شود. مدیرکل هواشناسی استان اصفهان گفت: امروز هم چنین در حیطه اطلاع رسانی نخستین و بهترین اپلیکیشن هواشناسی استان اصفهان رونمایی شد. مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان گفت: گازرسانی در اصفهان به مرز صددرصد رسیده و اکنون حفاظت از تاسیسات و خطوط گازرسانی از اولویت های مهم این استان بشمار می رود. رئیس هیأت نجات غریق و غواصی استان اصفهان گفت: برای نخستین بار کلاس مدرسی نجات غریق پارک های آبی در اصفهان تشکیل شد که در نتیجه آن 12 مدرس به جامعه نجات غریق استان اصفهان افزوده شد. استاندار کرمان از واگذاری مناطق بیابانی استان به معین مناطق اقتصادی جهت اجرای طرح جامع کنترل فرسایش بادی و حفظ منابع طبیعی خبر داد . اداره کل هواشناسی هرمزگان امروز پنجشنبه با صدور اطلاعیه شماره 9 نسبت به احتمال طغیان رودخانه های فصلی و سیل شدن مسیل ها در استان به ویژه در مناطق غربی و شمالی هرمزگان در روزهای آینده هشدار داد. آرازبسکت-لیگ برتر بسکتبال به احتمال زیادی با حضور یک تیم از اصفهان آغاز خواهد شد. به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، لیگ برتر بسکتبال در حالی از 19 آبان آغاز می شود که به احتمال زیاد اصفهان هم یک در آن خواهد داشت. پس از کناره گیری ذوب آهن و ماهان این شهر هیچ دیگری در لیگ برتر نداشت و تا اینکه خبر می رسد اصفهانی ها یک تیم را راهی لیگ برتر خواهند کرد، اما هنوز نامی از این تیم عنوان نشده است. مسئولان فدراسیون و هیات اصفهان در حال بررسی هستند و قر. مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان گفت: 340 زاده استان اصفهان میزبان طرح آرامش بهاری خواهند بود. رئیس اداره پیش بینی هواشناسی استان اصفهان گفت: در ۲۴ ساعت آینده نیز میانگین دمای استان اصفهان تغییر محسوسی نخواهد داشت. وقوع طوفان و باد شدید در استان البرز که عصر دوشنبه رخ داد، باعث مصدوم شدن 7 نفر در نقاط مختلف این استان شد که باعث آماده باش کامل اورژانس این استان برای کمک به مصدومان شد. وقوع طوفان و باد شدید در استان البرز که عصر دوشنبه رخ داد، باعث مصدوم شدن 7 نفر در نقاط مختلف این استان شد که باعث آماده باش کامل اورژانس این استان برای کمک به مصدومان شد. در روز ۲۷ سپتامبر، یک توفان زمین مغناطیسی (ژئومغناطیسی) نیرومند در آسمان آلبرتای کانادا کمانی از نور بنفش پدید آورد، گونه ای شفق اسرارآمیز بود که به نام "استیو" (steve) خوانده می شود. مدیرکل ثبت احوال استان اصفهان گفت: در 8 ماهه نخست امسال 55 هزار و 361 نفر نوزاد در استان اصفهان متولد شده است. کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی اصفهان گفت: استان اصفهان از چهارشنبه تحت تاثیر موج ناپایداری قرار می گیرد که پیامد آن افزایش تدریجی ابر وزش باد شدید و بارش باران است .