اتخاذ تصمیمات ارزی بانک مرکزی در دامنه اقتضای زمان نرخ ارز ی ان می شود

آ ین آمار ارائه شده از ثبت پسوندها و دامنه های اینترنتی از عبور این دامنه ها از مرز ۸۵۰ هزار دامنه، حکایت دارد و در ۱۰ماه اول امسال، بالغ بر ۱۰۰ هزار دامنه اینترنتی در ایران ثبت شده است. رئیس کل بانک مرکزی گفت: انتشار اوراق مشارکت ارزی توسط بانک مرکزی از گزینه های پیش بینی شده و جذاب در این زمینه است که ظرف ۲ هفته آینده عملیاتی خواهد شد. معاون ارزی بانک مرکزی گفت: چشم اندازی که ت و بانک مرکزی برای بازار ارز ترسیم کرده اند از یک سو حفظ ثبات بازار ارز و کنترل نوسانات ارزی است و از سوی دیگر احیای نظام ارزی تک نرخی و تلاش برای حفظ پایدار آن است. رئیس کل بانک مرکزی گفت: مردم قبل از س گذاری، نام موسسات و بانک های مجاز را از پایگاه اطلاع رسانی بانک مرکزی استعلام کرده و نسبت به داشتن مجوز آن، مطمئن شوند. وقتی ت می خواهد معادل ریالی ارزی خود را از بانک مرکزی مطالبه کند، بانک مرکزی باید بتواند ارز را از کشورهای مذکور به داخل بیاورد و در بازار ارز عرضه کند. با ادامه فعالیت سامانه بارشی در روز درجنوب غرب، غرب، دامنه های زاگرس مرکزی و جنوبی، نواحی مرکزی کشور، دامنه های البرز ، سواحل دریای خزر و شمال شرق ابرناکی و بارش برف و باران پیش بینی می شود. تا چند روز دیگر، قرار است رئیس‎ کل جدید بانک مرکزی از سوی ت معرفی شده و با امضای رئیس جمهور، روانه ساختمان میرداماد شود تا فصل جدیدی از کار سیاستگذاری پولی و ارزی آغاز شود. طی روزهای اخیر گزارش های سوءاستفاده یک بانک از گپ ۱۱ روزه ابلاغ بخشنامه بانک مرکزی و س گیری با نرخ سود بالا که منجر به ازدحام در شعب این بانک شده است منتشر شد، در عین حال تکاپو در شعب این بانک برای جذب س با نرخ سود بالا ادامه دارد. همشهری آنلاین: قائم مقام بانک مرکزی با انتقاد از رویه نادرست خودروسازان در بروز رقابت با بانک ها برای جذب س از دستورالعملی خبر داد که طی آن شرایط جذب س و همچنین پرداخت سود در خودروسازی ها محدود شده است. همشهری آنلاین: مدیر اداره نظام های پرداخت بانک مرکزی با بیان اینکه پرونده تجمیع کارت های بانکی روی میز بانک مرکزی است، گفت: بانک ها در حال آماده سازی برای صدور کارت های هوشمند هستند. در شرایطی که چندی پیش برخی از اخبار و گزارشات منتشر شده در رسانه ها ار عدم تضمین بانک مرکزی در خصوص س های مردم در بانک ها حکایت داشت، اعلام رتبه بندی بانک ها بیش از پیش ضروری به نظر می رسد. رئیس کل بانک مرکزی غلامعلی کامیاب را به سمت مشاور خود منصوب کرد.
رییس کل بانک مرکزی به مردم برای ید و فروش بیت کوین هشدار داد و از اقدام بانک مرکزی در این زمینه… رییس کل بانک مرکزی با اشاره به اینکه اصلاحات در جهت کاهش نرخ سود بانکی آغاز شده است، گفت: تک نرخی ارز جزو برنامه های بانک مرکزی است و به احتمال زیاد تا پایان امسال انجام خواهد شد. بانک مرکزی فیلیپین به موسسات مالی این کشور پس از حمله سایبری علیه بانک مرکزی ما ی هشدار داد و خواستار رعایت اقدامات امنیتی برای حفظ سرمایه های آنها شد. دادگستری گفت:برای بیمه و درمان زندانیان و خانواده آنها تصمیمات خوبی اتخاذ شده و امیدواریم این موضوع در بودجه سال 96 هم درنظر گرفته شود. اقتصاد بر خط نوشت، براساس اطلاعات موجود در سایت بانک مرکزی بعضی از موسسات مالی دارای مجوز از بانک مرکزی هستند رئیس بانک مرکزی گفت: ت دادن وام ازدواج را متوقف نکرده و عملکرد بانک مرکزی در زمینه مشخص است. با حذف برخی اصلاحات مورد نظر بانک مرکزی در صورت های مالی سال 94 بانک های ملت و تجارت، زیان 1844 میلیارد تومانی بانک ملت به سود بیش از 38 میلیارد تومانی و زیان 3007 میلیارد تومانی بانک تجارت به زیان 473 میلیارد تومان تبدیل شده است. تجدید نظری که پیش تر نیز شامل بانک صادرات شده بود. قائم مقام بانک مرکزی گفت: جهت گیری بانک مرکزی در ابتدای ت یازدهم به سمت حمایت از تولید و اشتغال رفته است. مدیرعامل بانک ملی ایران گفت: حدود یک پنجم گواهی های س 20 درصدی که با مجوز بانک مرکزی منتشر شده است، در بانک ملی ایران جذب شده و این نشان می دهد اعتماد مردم به این بانک هر روز بیشتر می شود. مهدی فراهانی
مدیریت اعتبارات بانک پارسیان به منظور اعمال یک سیاست پولی موفقیت آمیز، لازم است مقامات پولی ارزی صحیحی از زمان و میزان اثرگذاری آن بر متغیرهای کلان اقتصادی داشته باشند. در این راستا، درک صحیح و شناخت کافی از ابزارها و مکانیزم هایی که از طریق آن سیاست پولی بر بخش های اقتصادی تاثیر می گذارد، ضروری خواهد بود. پایه پولی حق الضرب انحصاری پول است که در اختیار بانک مرکزی و ت قرار دارد و در کنار ضریب فزاینده پولی از عوامل اصلی افزایش رشد نقدینگی محسوب می شود. کنترل پایه پولی نیازمند تعامل جدی ت و بانک مرکزی است، چرا که هم اکنون بخش عمده ای از پایه پولی از طریق تعامل ت و بانک مرکزی ایجاد شده است. آمارها نشان می دهد در زمان هایی که خالص دارایی های خارجی بانک مرکزی به عنوان یکی از منابع پایه پولی رشد بالایی داشته؛ استقراض از بانک مرکزی و نیز مطالبات بانک مرکزی از بانک ها با رشد کمتری مواجه بوده است، چرا که در این مقاطع به دلیل وفور درآمدهای نفتی، ت نیازی به استقراض از بانک مرکزی نداشته است. مدیرکل نظارت بر بانک ها و موسسات اعتباری با بیان اینکه اصلاح صورت های مالی بانک ها عمق زیان دهی این موسسات را به خوبی نشان داد، گفت: برای حل مشکل اگر راهی جز ادغام بانک ها وجود نداشته باشد این کار انجام خواهد شد. کارشناس بازار ارز در اینباره به پول نیوز می گوید: هرگاه دخ های ت و بانک مرکزی در بازار بیشتر می شود، نوسانات قیمت دلار صعودی می شود . ت در ماه های گذشته سعی در حذف صرافی ها از مبادلات ارزی داشت که نتیجه آن را هم دید. دبیرکل کانون بانک ها و موسسات اعتباری خصوصی از تقاضای بانک ها برای به جریان افتادن کارمزد خدمات الکترونیکی از سوی بانک مرکزی خبر داد. سایت رسمی بانک مرکزی به آدرس www.cbi.ir در بخش نظارت بانکی، اسامی تمام بانک ها اعم از تی و خصوصی و نهاد های پولی مجاز را به شرح زیر منتشر کرده است: رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: یکی از اشتباهات فاحش بانک مرکزی و ت که جای تأسف دارد و از جمله کارهای عجیب و غریبی است که در این ماه ها انجام شده، وج صرافی ها از گردونه مبادلات ارزی کشور است. شریعتمداری گفت: تصمیمات مثبت اتخاذ شده در خصوص ۱۱ واحد معدنی فاقد ارزی زیست محیطی، تقدیم هیأت ان شد. ایسنا نوشت: در جریان شدت گرفتن انتقادات از سوی علما نسبت به ربوی بودن عملیات بانک ها و نحوه پرداخت سود بانکی، رئیس کل بانک مرکزی هر چند که مسایل مطرح شده را کاملا رد نمی کند، اما در این باره توضیحاتی ارائه کرد. رئیس کل بانک مرکزی گفت: حجم نقدینگی در دست مؤسسات غیرمجاز، از ۲۵ درصد به زیر ۱۰ درصد کاهش یافته و بانک مرکزی با جدیت این موضوع را ادامه خواهد داد تا به فضل الهی در سال ۱۳۹۷ مؤسسه خارج از کنترل بانک مرکزی… برای راحتی کاربران قابلیت اتصال زیر دامین را اضافه کردیم تا از این پس تمام وبلاگهایی که به انها دامنه متصل هست بتوانند از دامنه خود به تعداد بی نهایت ساب دامین بسازند فقط کافیست ابتدا وبلاگ جدیدی ایجاد کرده و به قسمت اتصال دامنه و زیر دامنه رفته و درخواست خود را ارسال کنند تا ساب دامنه جدید ساخته شود برای مثال دامنه :
www.example.comزیر دامنه :
subdomain.example.comبه جای subdomain هر اسم دلخواهی میتوان قرار داد جلسه توجیهی و آشنایی صرافی های منتخب بانک ها همزمان با آغاز به کار آزمایشی سامانه نظام یکپارچه معاملات ارزی عصر امروز در بانک مرکزی برگزار شد. جلسه آموزشی آشنایی با سامانه نیما «نظام یکپارچه معاملات ارزی» به منظور تشریح جزییات این سامانه برای صرافی بانک ها و تبادل نظر در این خصوص، در بانک مرکزی برگزار شد. اداره تامین اعتبارات ارزی بانک مرکزی طی بخشنامه ای به مدیران امور بین الملل چهار بانک پارسیان، پاسارگاد، سامان و خاورمیانه دستورالعمل اعطا تسهیلات ارزی کوتاه مدت جهت واردات دارو، م ومات و تجهیزات را ابلاغ کرد. رئیس کل بانک مرکزی درباره برخورد با موسسات مالی و اعتباری غیرمجاز با بیان اینکه مصلحت شی در این زمینه وجود ندارد، عنوان کرد: بانک مرکزی اهل مماشات در حوزه عدم شفافیت نیست. رئیس کل بانک مرکزی نوشت: برنامه جامع انتظام بخشی، پس از طی مراحل قانونی اجرایی می شود و بانک مرکزی و شورای پول و اعتبار پس از ب اطمینان از حفظ منافع و حقوق همه س گذاران اقدامات بعدی را در دستور کار قرار خواهد داد. سخنگوی قوه قضائیه از بازداشت معاون ارزی بانک مرکزی خبر داد. «محمود احمدی» دبیرکل بانک مرکزی امروز از این سمت کناره گیری کرد و از بانک مرکزی رفت. معاون فناوری های نوین بانک مرکزی اظهار داشت: بانک مرکزی توصیه ای برای ید و یا ن یدن ارزهای رمزی ندارد. خانه ملت به نقل از محمود بهمنی رییس کل سابق بانک مرکزی نوشت:با استفاده از کارت های بانکی بین المللی مانند ویزا کارت و مسترکارت موافقم چرا که شخصی که به خارج از کشور سفر می کند نیاز نباشد پول نقد به همراه ببرد.