آموزش و پرورش یکی از معلمان هنوز بازداشت است رایزنی برای ادامه دارد

معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش در بخشنامه ای، نحوه احتساب سوابق خدمت ایام حق دریسی معلمان رسمی شاغل را تشریح کرده است. به گزارشدوین نظام نامه جدید پرداخت حقوق معلمان از اخباری بود که هفته گذشته توسط اموزش و پرورش رسانه‌ای شد. در همین رابطه منصور مجاوری مدیرکل دفتر برنامه و بودجه وزارت آموزش و پرورش، اظهار کرد: طرح ساماندهی حقوق معلمان و فرهنگیان با توجه به استقرار نظام پرداخت در برنامه ششم توسعه مطرح شد که این طرح مخصوص آموزش و پرورش است...بقیه در ادامه مطلب  وی افزود: براساس این طرح روابط پرداخت حقوق در آموزش و پرورش با سایر دستگاه‌ها متفاوت بوده و ب. تا معلمان احساس امنیت نکنند نباید تغییر خاصی را انتظار داشت
تا معلمان احساس امنیت نکنند نباید تغییر خاصی را انتظار داشت آموزش و پرورش گفت: تغییر و تحول در نگاه و نگرش حراست مبتنی بر رویکرد امنیت فرهنگی درآموزش و پرورش را معلمان مدارس هم باید احساس کنند.
به گزارش سرویس «آموزش و پرورش» ایسنا، علی اصغر فانی در دیدار با رئیس و کارکنان مرکز حراست، با بیان این که حرکت در آموزش و پرورش حرکتی بی هدف و بی برنامه نیست، بلکه تصمیمات و برنامه های این وزارتخانه هدفدار و دارای راهبرد است، افزود: این هدفمندی و با برنامه بودن در مدیریت و راهبردهای مرکز حراست هم وجود دارد بگونه ای که امروز شاهد هستیم وزارت آموزش و پرورش از یک حراست علمی و دانش بنیان برخوردار است.

آموزش و پرورش با اشاره به مقوله «امنیت فرهنگی» به عنوان گفتمان غالب در آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: همان گونه که در گزارشها شنیدیم معلمین و همکاران عزیز ما، باید حراست را ملجا و پناهگاه خود تلقی کنند و حراست را در جایگاهی که از حقوق معلمین حمایت می کند، ببیند.

فانی با بیان این که کار معلمی و تعلیم و تربیت مبتنی بر دل و عشق است، اظهار کرد: تا معلمان در دستگاه تعلیم و تربیت احساس امنیت روحی و درونی نکنند و به آن اعتماد نداشته باشند نباید انتظار داشت تغییر خاصی در آموزش و پرورش رخ دهد.

آموزش و پرورش نقش حراست را در ایجاد گفتمان «امنیت فرهنگی » و اعتماد سازی بین معلمان و وزارتخانه بسیار مهم دانست و خاطرنشان کرد: مرکز حراست در تحقق امنیت فرهنگی و نفوذ دستگاه تعلیم و تربیت در دل معلمان نقش مهمی دارد.

فانی مرکز حراست را در کنار مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی و دفتر وزارتی چشم بینای دستگاه تعلیم و تربیت دانست و عنوان کرد: حراست در کنار روابط عمومی و دفتر وزارتی باید تحلیل های دقیق، علمی و صحیح از محیط درون و برون آموزش و پرورش داشته باشد و این امر نیاز مدیریت در این دستگاه است.

وی با بیان این که سیاستهای اعلام شده و راهبردهای تعیین شده توسط مرکز حراست اعم از آینده پژوهی، شناسایی علتها به جای برخورد با معلولها، تصمیم گیری هوشمندانه به جای تصمیم گیری احساسی عبور از عقل فردی به د جمعی و ... می بایستی در حراست های سراسر کشور تسری یابد که در آن صورت موفقیت بسیار بزرگی است برای آموزش و پرورش و این تعریف جدیدی است از حراست آموزش و پرورش.

گفتنی است، پیش از سخنان فانی رئیس مرکز حراست گزارشی از اقدامات انجام شده و برنامه های آینده ارائه داد و معاونین و کارشناسان مرکز حراست دیدگاه و نقاط نظرات خود را با آموزش و پرورش در میان گذاشتند. آموزش و پرورش گفت: از جمله روش های به کار گرفته شده برای جایگزینی نیرو در آموزش و پرورش بهره گیری از های تربیت معلم است. میزان نوشت:معاون آموزش و پرورش گفت: آموزش و پرورش یک نهاد جمعی است و در ارائه آموزش نسبت به آسیب های اجتماعی در چارچوبی مشخص و محدود عمل می کند. این درحالی است که بسیاری از آسیب های اجتماعی مانند حادثه پارس آباد خارج از گروه سنی دانش آموزان اتفاق می افتد. معاون پژوهش، برنامه ریزی و نیروی انسانی آموزش و پرورش کردستان و دبیر ستاد بزرگداشت مقام معلم استان، در آستانه هفته معلم اسامی معلمان برتر سال 96 در سطح استانی و شهرستانی را اعلام کرد . قابل توجه همکاران گرامی مدیرکل آموزش متوسطه اول با اعلام جزئیات آموزش معلمان پایه هشتم گفت: آموزش معلمان این پایه جدید اسیس پس از ماه رمضان به صورت ستادی در استان تهران آغاز می شود و در شهریور ماه معلمان آموزش دیده اطلاعات لازم را به تمام معلمان پایه هشتم در استان های مختلف منتقل می کنند. سوالات استخدامی آموزگار ابت آموزش و پرورش (مجموعه فو ق کامل)کاملترین مرجع سوالات استخدامی آموزگار ابت آموزش و پرورش
این مجموعه حاوی سوالات آزمون استخدامی آموزش و پرورش و مناسب برای آموزگار دوره ابت می باشد و حاوی سوالات استخدامی آموزگار ابت آموزش و پرورش سال ۹۶ با پاسخ نامه و دروس آزمون امسال به همراه عین سوالات عمومی و تخصصی دوره قبلی برگزار شده آزمون استخدامی آموزش و پرورش می باشد. 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] معاون ، امنیتی و اجتماعی استاندار در خصوص جریانات اخیر اداره کل آموزش و پرورش استان برای رفع برخی ابهامات اظهار داشت: مدیرکل آموزش و پرورش روز دوشنبه ۳۰ بهمن با استفاده از اختیارات قانونی خود برای ریاست ۴منطقه آموزش و پرورش حکم س رستی صادر کرده است. اگر ما به دنبال کشوری توسعه یافته هستیم باید این امر را از مدارس و آموزش و پرورش شروع کنیم و به همین دلیل شخص رئیس جمهور و ت توجه ویژه ای به وضعیت معلمان و فرهنگیان دارد. کد مطلب : 03811 تاریخ انتشار : 1393/4/11 چهارشنبه دیدار 3 ساعته آموزش و پرورش با تشکل های صنفی معلماننمایندگان تشکل صنفی معلمان به مدت سه ساعت با آموزش و پرورش دیدار و گفتگو د. به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، علی اصغر فانی آموزش و پرورش روز شنبه به مدت سه ساعت با نمایندگان تشکل صنفی معلمان در دفتر خود دیدار و گفتگو کرد. در این دیدار نمایندگان تشکل های صنفی معلمان دیدگاه و نظرات خود را در خصوص مسائل رفاهی، معیشتی، قضایی، ط. کد مطلب : 03811 تاریخ انتشار : 1393/4/11 چهارشنبه دیدار 3 ساعته آموزش و پرورش با تشکل های صنفی معلماننمایندگان تشکل صنفی معلمان به مدت سه ساعت با آموزش و پرورش دیدار و گفتگو د. به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، علی اصغر فانی آموزش و پرورش روز شنبه به مدت سه ساعت با نمایندگان تشکل صنفی معلمان در دفتر خود دیدار و گفتگو کرد. در این دیدار نمایندگان تشکل های صنفی معلمان دیدگاه و نظرات خود را در خصوص مسائل رفاهی، معیشتی، قضایی، ط. عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: معلمان ید خدمات آموزشی باید آموزش های تخصصی تربیت معلم را ببینند. جدید آموزش و پرورش از برنامه ریزی برای ارائه لایحه به مجلس جهت رتبه بندی معلمان در ماه های آینده خبر داد و گفت: احتمالا از سال آینده بتوانیم رتبه بندی را به تدریج مستقر کنیم. همشهری آنلاین: آموزش و پرورش گفت:همه جا به مسئولان عنوان کرده ایم که اصلا وارد بحث تبلیغات به نفع ک دای خاصی نشوند. بنار مدیریت آموزش و پرورش ناحیه2بهارستان در روز دوشنبه مورخ93/6/10ازمرکزآموزش نیروی انسانی آموزش و پرورش ناحیه2بهارستان بازدید به عمل آورد. به گزارش دفتر اطلاع رسانی و روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش ناحیه2بهارستان،بنار مدیریت آموزش و پرورش ناحیه2بهارستان از روند برگزاری دوره پایه متوسطه دوره اول(هشتم) و چهارم ابت بازدید به عمل آورد. بناردراین بازدید بیان کرد که روند اجرای دوره بسیار خوب می باشدو امید است همکاران آموزشی با آمادگی کامل در مهرماه درکلاس درس حاضر شوند. شایان ذکر است دراین دوره معلمان و دبیران با روش های نوین تدریس و محتوای کتاب جدید الیف آشنا می شوند. کفاش حمیدرضا کفاش در گفت وگو با خبرگزاری تسنیم،
وی در پاسخ به این پرسش که آ ین تغییراتی که توسط ت در لایحه رتبه بندی معلمان اعمال شده است به چه صورت است، گفت: بنده در جریان آ ین تغییرات لایحه رتبه بندی نیستم ولی طرحی که در گذشته مطرح بود معلمان را در 4 رتبه تقسیم بندی می کرد و در داخل این مجموعه معلمان طبق مقالات، تألیفات و سوابق و سنوات خدمت خود از امتیازاتی بهره مند می شدند. معاون آموزش و پرورش ادامه داد: آن چه که معلمان و فرهنگیان در رابطه با طرح رتبه بندی اعلام می کنند بخشی از این طرح است، به عنوان مثال معلمان اعلام می کنند که چرا حقوق سایر کارکنان ت بدون آن که از آن ها کتاب و تألیفات خاصی بخواهند افزایش یافته است. این نشان می دهد که طرح رتبه بندی به خوبی برای فرهنگیان تشریح نشده است. کفاش تصریح کرد: رتبه بندی معلمان دو بخش دارد در بخش نخست معلمان از وضع موجود یک سطح بالاتر می آیند مانند آنچه که در آموزش عالی اتفاق افتاد. اساتید در گذشته از قانون هماهنگ پرداخت تبعیت می د که بعداً از این قانون جدا شدند و ر پرداختی به آن ها جهش قابل ملاحظه ای یافت و پس از آن در داخل رتبه بندی های خود نیز ارتقا می یافتند. وی ادامه داد: در طرح رتبه بندی اگر کف حقوق معلمان به عنوان مثال a باشد وقتی رتبه بندی اجرا می شود این کف حقوق از a به b رشد می یابد ارتباطی به تألیفات، مقالات و سنوات خدمات ندارد اما در بخش دوم برای تقسیم بندی معلمان در 4 رتبه تعیین شده باید بر اساس مقالات، پژوهش ها و سنوات خدمت امتیازاتی را ب کنند. معاون آموزش و پرورش بیان کرد: هم اکنون معلمان تصور می کنند اگر قرار است حقوقشان اضافه شود از آن ها مقاله و تألیفات خاصی می خواهند اما این موارد برای ارتقا یافتن از یک رتبه به رتبه دیگر مد نظر است. البته این موارد نیز قابل بحث است و امکان تغییر در نوشتن آئین نامه ها وجود دارد. به عنوان مثال می توان در طرح جدید شرایط خاصی را برای دوره های ضمن خدمت در نظر گرفت. اما بحث تألیف، تدریس و تحقیق جزو کار معلمان است و معلمی که تحقیق و مطالعه کم تری داشته باشد امتیاز کم تری می گیرد. به گزارش افکارنیوز، علی اصغر فانی در برنامه تلویزیونی نگاه دو به برنامه های یک صد روزه آموزش و پرورش اشاره کرد و اظهار داشت: در ابتدای ورودم به آموزش و پرورش یعنی در حدود ۱۰۰ روز پیش، در آستانه بازگشایی مدارس بودیم و تمام تلاشمان بازگشایی خوب مدارس کشور بود که انجام شد.

*شناسایی ۷۰۰ چالش در آموزش و پرورش

فانی با بیان اینکه همزمان با برنامه های روز آموزش و پرورش، چالش های را نیز احصا کردیم، گفت: بیش از ۷۰۰ مسئله و چالش در آموزش و پرورش .
سوالات استخدامی آموزگار ابت (استثنایی)  آموزش و پرورش
1- اموزش و پرورش استثنایی 2- اموزش و پرورش افراد ن نا 3- اموزش و پرورش افراد ناشنوا 4- اختلالات گویایی5-اختلالات رشدی6- ژنتیک  (نارسایی های استثنایی)
 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] رئیس مرکز برنامه ریزی، منابع انسانی و فناوری اطلاعات وزات آموزش و پرورش از تاریخ ثبت نام، شرایط و ضوابط شرکت در آزمون استخدام پیمانی آموزش و پرورش در سال۱۳۹۷ خبر داد. دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش گفت: اگر قرار است آموزش و پرورش به سمت پویایی حرکت کند، باید اصولی را بر فرآیند سیاست گذاری ها لحاظ کرد. خبرگزاری فرهنگیان: رئیس بخش آموزش و پرورش عمومی و فنی و حرفه ای سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور گفت: تا کنون 380 میلیارد تومان از پاداش پایان خدمت معلمان پرداخت شده و مابقی آن به مبلغ 1050 میلیارد تومان نیز در آینده ای نزدیک پرداخت خواهد شد. آوای فرهنگی:هزاران معلم در سراسر ایران صبح امروز (پنج شنبه ۲۷ فروردین) در سکوت مقابل ادارات آموزش و پرورش د. در تعدادی از استان ها معلمان علاوه بر ادارات آموزش و پرورش، همزمان در مقابل ساختمان های فرمانداری و استانداری نیز کرده اند…به گزارش پایگاه خبری آوای فرهنگی به نقل از ایلنا، معلمان معترض امروز در ای تهران، کرج، اراک، ساوه، خمین، دهدشت، شهرکرد، سنندج، قروه، مریوان، م آباد، بروجرد، الیگودرز، نورآباد، دلفان، کرمانشاه، یزد، بجنورد، س. مدیرکل امور اداری وزارت آموزش و پرورش با اشاره به ابلاغ ضریب افزایش ۱۰ درصدی حقوق معلمان به استان ها، زمان اعمال این افزایش حقوق در سال ۹۶ را اعلام کرد. مدیرکل آموزش و پرورش استان خوزستان از راه اندازی نرم افزار اندرویدی (اپلیکیشن) ستاد اسکان آموزش و پرورش برای رفاه حال میهمانان نوروزی خبر داد. به گزارش صدای ایران، ادارات کل آموزش و پرورش استان ها متناسب با سهمیه ای که دارند بر اساس رشته های مورد نیاز به جذب معلمان وظیفه اقدام می کنند. مشمولین واجد شرایط باید دارای برگه آماده به خدمت بدون مُهر غیبت باشند که تاریخ برگه اعزام آنها اول تیرماه 94 لغایت اول شهریور 94 باشد.به گزارش فارس، علاقه مندان جهت ب اطلاعات درباره جذب معلمان وظیفه در هر استان به سایت اداره کل آموزش و پرورش استان مورد نظر مراجعه کنند.
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه گفت: 433 جانباز سرافراز در آموزش و پرورش خدمت می کنند. آموزش و پرورش روز گذشته اعلام کرد که تمام مطالبات فرهنگیان تا پایان دی ماه پرداخت شده است، اما بنا به گفته برخی فرهنگیان، هنوز هیچ معوقه ای مربوط به سال تحصیلی جدید را دریافت نکرده اند. یک سال دیگر بر سابقه هر معلمی افزوده شد.یک سال پر از مشکلات و گرفتاری های  فراوان برای معلمان  که آنها را در شرایط خاصی قرار داد.شاید همه فکر کنید که منظور من صرفا مشکلات و گرفتاری های معیشتی و اقتصادی می باشد که این خود مبحثی بسیار اساسی در مقوله آموزش و پرورش است.معیشت معلم جز دغدغه های اصلی زندگی اوست که اگر حل شود مسلما بخش های دیگر جامعه نیز به طبع آن نیزدر درازمدت از قبل آن به آرامش خواهند رسید.اما حرف و سخن من عدم مشارکت معلمان در ک. دانستنی هایی برای معلمان ابت دانستنی هایی برای معلمان ابت (سری دوم) دانستنی هایی برای معلمان ریاضی سال اول ابت نکاتی در باره آموزش ریاضی معلمان نکاتی درباره آموزش ریاضی معلمان (2) نکاتی درباره آموزش ریاضی معلمان(3)مردم چیزهایی را باور می کنند که می بینند غافل از اینکه بیشتر حقایق در نادیده هاست منبع:سایت آموزش ریاضی آموزش و پرورش گفت: باید کاری کنیم در تمام فرایندهای یادگیری، موضوع محیط زیست را در دستور کار قرار دهیم. ادامه: موضوع محیط زیست باید از اه آموزش و پرورش باشد مردم مهاباد در مجلس شورای ی گفت: نظام رتبه بندی معلمان در برنامه ششم توسعه و سند تحول بنیادی آموزش و پرورش اجرا می شود. آموزش و پرورش از پرداخت اعتبار مورد نیاز برای معلمان حق دریس آزاد خبر داد. به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان ایلام ، آقای علی بیرانوند مدیر کل آموزش و پرورش با صدور حکمی اسفندیار رستم زاد را به سمت معاون آموزش متوسطه نظری و مهارتی اداره کل آموزش و پرورش استان ایلام منصوب کرد . گروه آموزشی زبان انگلیسی متوسطه استان در پست جدید برای ایشان آرزوی موفقیت و سربلندی دارد. معاون پشتیبانی آموزش و پرورش زمان پرداخت معوقات معلمان ید خدمات آموزشی را اعلام کرد. پزشکان و ان از مرکل (صدراعظم آلمان) پرسیدند:چرا درآلمان حقوقشان بامعلمان ی ان نیست؟ مرکل گفت: چطور میشود حقوقتان ازافرادی که شمارا تربیت کرده اند بیشترباشد؟ از شخصیت کشورمان پرسیدند:چراحقوق معلمان نسبت به سایرین کمتر است؟ گفت: "وزارت آموزش و پرورش درآمدزا نیست طرح افزایش حقوق معلمان بارمالی دارد" به گزارش معلم روستا وبه نقل از خبرگزاری خبرآنلاین مشاور معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش درباره دایره شمول طرح رتبه بندی گفت: تمامی معلمان بالای شش سال سابقه مشمول طرح رتبه بندی می شوند.
هاشم مسعودی در میزگرد رتبه بندی معلمان که در سومین روز از سی ودومین اجلاس مدیران و روسای آموزش و پرورش کشور برگزار شد، با بیان اینکه ما نباید تنها به این صورت اقدام کنیم که یک نیروی انسانی کاری انجام دهد تا آ ماه حقوقی دریافت کند، گفت: با. س رست آموزش و پرورش لرستان در دیدار با مدیرکل و معاونین سازمان تبلیغات ی استان گفت: هدف متعالی این 2 دستگاه مهم و تاثیرگذار جامعه، پرورش و تربیت نیروی انسانی تراز است. آموزش و پرورش گفت: یکی از خواسته های فرهنگیان این است که یک یا دو نفر از نمایندگان معلمان در هیأت امنا یا هیأت مدیره صندوق ذخیره فرهنگیان عضویت داشته باشند که با تشکیل تیمی در حال بررسی زیرساخت های حقوقی این مسئله هستیم. مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان درباره ورود هیئتی از وزارت آموزش و پرورش به مسئله ای که تحت عنوان تخلفات استخدامی اخیر آموزش و پرورش خوزستان مطرح شده بود گفت: مشکل خاصی نبود و نتیجه خاصی نداشت.