آموزش و پرورش یکی از معلمان هنوز بازداشت است رایزنی برای ادامه دارد

نحوه احتساب سنوات حق دریس در اجرای قانون الحاق یک ماده به قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق دریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی مصوب سال 95 را ابلاغ شد. ایسنا/   بر اساس این بخشنامه معلمان حق دریسی که با سمت آموزگار، دبیر، هنرآموز، مربی امور تربیتی، مشاور تحصیلی و مراقب سلامت به تدریس اشتغال داشته و به استخدام آموزش و پرورش پذیرفته شده اند و تا زمان لازم الاجرا شدن قانون (96/2/5) در وزارت آموزش و پرورش اشتغال داشته اند، مشمول این قانون خواهند بود.

در ادامه این بخشنامه بر رعایت شرایط و نکات زیر تاکید شده است:.... ادامه مطلب در شرایطی که آموزش و پرورش شهر تهران طی گفت وگوها و بخشنامه بر دایر بودن مدارس ابت تا ۱۳ داد ماه تأکید داشت، آموزش و پرورش اعلام کرد که دبستانی ها در صورت «پایان یافتن کتاب و ارزشی » در داد به مدرسه نمی روند.


فردا روز معلم است روزی که نامش برای معلم ها است و بهانه ایست برای جلب توجه جامعه به امر آموزش و نقش معلم ها ، به نظر می رسد که آمد و رفتن این روز و ورق خوردن تقویم تاکنون نتوانسته گره از مشکلات معلمان بردارد . به هر حال روز معلم به همه معلمان و همکاران خوبم مبارک معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش گفت: استخدام یکی از فرزندان فرهنگیان در آموزش و پرورش از طرح های پیشنهادی وزارتخانه در سال جاری است که با جلب رای اعتماد مجلس شورای ی اجرایی خواهد شد.
کفاش با اشاره به طرح رتبه بندی معلمان در سال جاری خاطر نشان ساخت: این طرح سال گذشته توسط مجلس شورای ی عودت داده شد و با بررسی های دقیق در کمیته های علمی با محوریت معلمان دوره ابت و با پیش بینی اعتبار مورد نیاز در فرا یون فرهنگیان مورد تائید قرار گرفته . معاون آموزش ابت و آموزش و پرورش می گوید آنچه در قالب تغییرات آموزشی و محتوای کتاب ها درسی در دوره وزارت حاجی بابایی در ت های نهم و دهم رقم خورده صرفاً نمایشی قشنگ بوده که برای آموزش و پرورش کشور دوران تلخی را برجا گذاشته است. روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد: بخشی از حق دریس معلمان رسمی نیز در اسفند ماه پرداخت خواهد شد. معاون پژوهش، برنامه ریزی و نیروی انسانی آموزش و پرورش تهران به بیان جدیدترین وضعیت نیروی انسانی در تهران و ساماندهی شرایط اشاره کرد. به منظورتقویت مهارت و توانمندی معلمان و ارتقای کیفیت تعلیم و تربیت و اثر بخشی آموزش، کارگاه علمی –آموزشی اقدام پژوهی ویژه معلمان مدارس استثنایی گیلان جهت حضور در جشنواره الگوهای برتر یاددهی –یادگیری سال تحصیلی 96-95 ، در سالن اجتماعات اداره آموزش و پرورش استثنایی استان برگزار شد. علی اکبر اکبری به عنوان رئیس آموزش و پرورش منطقه ی ششتمد انتخاب شد. امروز طی مراسمی در اداره ی آموزش و پرورش ششتمد با حضور مشاور و معاون مدیر کل آموزش پرورش ریاست آموزش و پرورش ششتمد به آقای اکبری س شد. در این مراسم از زحمات آقای زیبایی نیز تقدیر به عمل آمد. آموزش و پرورش ضمن اشاره به حضور حداکثری مردم در پای صندوق رای، توصیه‌هایی هم به معلمان داشت. ایسنا/   ضمن دعوت از فرهنگیان و دانش آموزان برای مشارکت فعال در عرصه انتخابات گفت: نقش معلمان در انتخابات پیش رو مهم و اساسی است ، زیرا این قشر در جامعه به عنوان گروه مرجع شناخته می‌شوند و نقش پررنگ و برجسته‌ای در راستای حضور پرشکوه مردم در انتخابات دارند. آموزش و پرورش با بیان اینکه وظیفه فرهنگیان حضور هوشمندانه در انتخابات پیش رو است ، عنوان کرد:... ادامه مطلب انجمن جامعه شناسی آموزش و پرورش ایران قصد دارد دانشجویان و فارغ حصیلان علاقه مند به این حوزه را تحت عنوان کمیته دانشجوئی گرد هم آورد. اگر شما هم به حوزه جامعه شناسی آموزش و پرورش علاقه دارید، برای عضویت در این کمیته اعلام آمادگی کنید.
برای اشنایی با انجمن به این ادرس مراجعه کنید http://www.iase-ngo.ir/
و برای عضویت در کمیته به سپیده اکب وران میل بزنید
[email protected] رئیس آموزش و پرورش منطقه ۲ تهران تغییر کرد و «محسن طالبی» معاون مالی اداره آموزش و پرورش منطقه ۲، به عنوان س رست منصوب شد. خبرگزاری فرهنگیان: مدیرکل دفتر آموزش دبستانی وزارت آموزش و پرورش از پرداخت حق دریس معلمان کلاس های چندپایه در تعدادی از استان ها خبر داد و گفت: در چند استان باقی مانده با کمبود بودجه مواجه شدیم که قرار است تامین اعتبارهای لازم انجام و مطالبات آنها بزودی پرداخت شود. به گزارش خبرنگار مهر، متن پیام رئیس جمهور به مناسبت بازگشایی مدارس در مراسم بازگشایی مدارس سراسر کشور صبح امروز با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور و آموزش و پرورش قرائت شد. متن پیام حجت ال والمسلمین به شرح زیر است: آغاز ماه مهر و فصل مدرسه را به همه معلمان و مربیانش و دانش آموزان عزیز صمیمانه تبریک می گویم. مدرسه خانه امید ت و مردم و آموزش و پرورش بنیادی ترین بخش توسعه کشور است. ما نیاز به مدرسه پویا و نوآور در شرایط کنونی کشور داریم . د و روز پیش بود که از بروجرد خبر رسید یک د انش آموز اول د بیرستانی د ر مد رسه حافظیه بروجرد با چاقو و سر کلاس، معلم فیزیکش را با چاقو زخمی کرد ه است.

هنوز روز شنبه تمام نشد ه بود که ساعت ٩ شب خبر رسید «محسن خشخاشی»، د بیر فیزیک د بیرستان حافظیه، به د لیل شد ت جراحات به گرد ن و قفسه اش و قطع شاهرگ اصلی د چار خونریزی شد ید شد ه و فوت کرد ه است. این اتفاق کافی بود تا بیشتر مد ارس پسرانه بروجرد د یروز تعطیل باشند . د یروز تعد اد ی از معلمان مد ارس د خترانه هم سر کلاس نرفتند و حد ود ١٠٠ نفر از معلمان هم د ر اد اره کل آموزش و پرورش بروجرد کرد ند .

حالا و آن طور که از بروجرد خبر می رسد ، قرار است امروز، د ر بروجرد عزای عمومی اعلام شود و مد ارس و اد ارات تعطیل باشند . آن طور که یکی از نمایند گان معلمان کنند ه د ر اد اره آموزش و پرورش بروجرد و یکی از همکاران «محسن خشخاشی» به «شهروند » می گوید ، مسئولان اد اره آموزش و پرورش بروجرد گفته اند «محسن خشخاشی»، معلم فیزیک د بیرستان حافظیه که بد ن بی جانش هنوز د ر بیمارستان چمران بروجرد است، قرار است عنوان شهید بگیرد و امروز د ر قطعه شهد ای گورستان د ارالسلام بروجرد د فن شود .

او می گوید آن طور که همکلاسی های «محمد . ک» گفته اند ، این د انش آموز روز قبل حاد ثه کارنامه ٤٥روزه خود را گرفته و د ر د رس فیزیک نمره پایینی د اشته است. به گفته او موضوع قتل یک معلم به د ست د انش آموزش آن هم برای کم بود ن نمره د رسی، باعث ایجاد ترس و هراس د ر بین معلمان و اساتید د انشگاه های بروجرد شد ه است.

«محمد . ک»، د انش آموز ١٦ساله که حالا او را به عنوان یک قاتل می شناسند ، اما هنوز فراری است. آن طور که سرهنگ علیرضا د لیری، فرماند ه نیروی انتظامی بروجرد گفته د رحال حاضر پد ر و پد ربزرگ این د انش آموز د ر بازد اشت هستند و این د انش آموز قرار د ارد .
اطلاعیه آموزش و پرورش در خصوص خودکشی دانش آموز کرمانشاهی کرمانشاه - ایرنا - روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه در پی خودکشی یک دانش آموز در یکی از مدارس کرمانشاه روز یکشنبه اطلاعیه ای صادر کرد. به گزارش ایرنا در اطلاعیه آموزش و پرورش آمده است: دانش آموز مذکور از دانش آموزان درس خوان و منضبط مدرسه بوده که رابطه عاطفی تنگاتنگی با مدیر، معاونین و دبیران و سایر دانش آموزان داشته است.
در ادامه این اطلاعیه، ضمن ابراز تاسف و تاثر از این رخداد تلخ آمده است: این دانش آموز پایه دوم متوسطه اول به دلیل ای مشکلات با برنامه ریزی قبلی در سرویس بهداشتی مدرسه اقدام به خودکشی کرده که با حضور مقامات قضایی و انتظامی موضوع در حال بررسی نهایی است.
این اطلاعیه می افزاید: بررسی سوابق تحصیلی و انضباطی نامبرده نشان می دهد که این دانش آموز از شاگردان ممتاز مدرسه و مورد احترام معلمان، کارکنان و دانش آموزان بوده است.
استان کرمانشاه 320 هزار دانش آموز دارد که در 14 هزار و 400 کلاس درس مشغول به تحصیل می باشند. آموزش و پرورش گفت: نیروی انسانی کارآمد باید با اعتماد به نفس و متفکر باشد تا نیاز بازار را تشخیص دهد و با آینده نگری و بازاری به تولید بپردازد که این موضوع با نحوه برخورد و آموزش مناسب معلم در مدرسه حاصل می شود. دبیر کل شورای عالی آموزش و پرورش از بررسی طرح امین خبر داد و گفت: این مسئله برای قانونمند همکاری میان حوزه علمیه و آموزش و پرورش است. افزایش ساعات کار مدارس متوسطه ی دوره ی اول ن یتی ها یی را در بین معلمان و دانش آموزان رقم زده است.طوماری از هشت برگ ن یتی در کاغذ a4 امضاء شده و چسبیده بهم تقدیم حضورتان می شود که این طومار دستی تقدیم ی محترم تبریز جناب آقای فرهنگی،استانداری آذربایجانشرقی،مدیر کل آموزش و پرورش استان و مدیر آموزش و پرورش ناحیه 5 تبریز شده است که اعتراضات فرهنگیان را به گوش مسئولان کشور ومسئولان آموزش و پرورش برساند.اگر این هشت برگ یا هشت مدرسه ی ناحیه 5 تبریز را. معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش در بخشنامه ای، نحوه احتساب سوابق خدمت ایام حق دریسی معلمان رسمی شاغل را تشریح کرده است. تا معلمان احساس امنیت نکنند نباید تغییر خاصی را انتظار داشت
تا معلمان احساس امنیت نکنند نباید تغییر خاصی را انتظار داشت آموزش و پرورش گفت: تغییر و تحول در نگاه و نگرش حراست مبتنی بر رویکرد امنیت فرهنگی درآموزش و پرورش را معلمان مدارس هم باید احساس کنند.
به گزارش سرویس «آموزش و پرورش» ایسنا، علی اصغر فانی در دیدار با رئیس و کارکنان مرکز حراست، با بیان این که حرکت در آموزش و پرورش حرکتی بی هدف و بی برنامه نیست، بلکه تصمیمات و برنامه های این وزارتخانه هدفدار و دارای راهبرد است، افزود: این هدفمندی و با برنامه بودن در مدیریت و راهبردهای مرکز حراست هم وجود دارد بگونه ای که امروز شاهد هستیم وزارت آموزش و پرورش از یک حراست علمی و دانش بنیان برخوردار است.

آموزش و پرورش با اشاره به مقوله «امنیت فرهنگی» به عنوان گفتمان غالب در آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: همان گونه که در گزارشها شنیدیم معلمین و همکاران عزیز ما، باید حراست را ملجا و پناهگاه خود تلقی کنند و حراست را در جایگاهی که از حقوق معلمین حمایت می کند، ببیند.

فانی با بیان این که کار معلمی و تعلیم و تربیت مبتنی بر دل و عشق است، اظهار کرد: تا معلمان در دستگاه تعلیم و تربیت احساس امنیت روحی و درونی نکنند و به آن اعتماد نداشته باشند نباید انتظار داشت تغییر خاصی در آموزش و پرورش رخ دهد.

آموزش و پرورش نقش حراست را در ایجاد گفتمان «امنیت فرهنگی » و اعتماد سازی بین معلمان و وزارتخانه بسیار مهم دانست و خاطرنشان کرد: مرکز حراست در تحقق امنیت فرهنگی و نفوذ دستگاه تعلیم و تربیت در دل معلمان نقش مهمی دارد.

فانی مرکز حراست را در کنار مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی و دفتر وزارتی چشم بینای دستگاه تعلیم و تربیت دانست و عنوان کرد: حراست در کنار روابط عمومی و دفتر وزارتی باید تحلیل های دقیق، علمی و صحیح از محیط درون و برون آموزش و پرورش داشته باشد و این امر نیاز مدیریت در این دستگاه است.

وی با بیان این که سیاستهای اعلام شده و راهبردهای تعیین شده توسط مرکز حراست اعم از آینده پژوهی، شناسایی علتها به جای برخورد با معلولها، تصمیم گیری هوشمندانه به جای تصمیم گیری احساسی عبور از عقل فردی به د جمعی و ... می بایستی در حراست های سراسر کشور تسری یابد که در آن صورت موفقیت بسیار بزرگی است برای آموزش و پرورش و این تعریف جدیدی است از حراست آموزش و پرورش.

گفتنی است، پیش از سخنان فانی رئیس مرکز حراست گزارشی از اقدامات انجام شده و برنامه های آینده ارائه داد و معاونین و کارشناسان مرکز حراست دیدگاه و نقاط نظرات خود را با آموزش و پرورش در میان گذاشتند. آموزش و پرورش گفت: از جمله روش های به کار گرفته شده برای جایگزینی نیرو در آموزش و پرورش بهره گیری از های تربیت معلم است. دون شک در نظام آموزش و پرورش رسمی هر کشوری، مقطع ابت هم به لحاظ کمی یعنی تعداد معلمان و دانش آموزان و هم از نظر کیفی یعنی تاثیری که این دوره در موفقیت تحصیلی دانش آموزان در سراسر زندگی و دوران تحصیل دارد، از اساسی ترین و مهمترین مقاطع تحصیلی است و به جرات می توان گفت هیچ یک از دوره های تحصیلی از چنین اهمیتی برخوردار نیستند؛ زیرا تحقیقات نشان می دهد دانش آموزانی که در دوره ابت با ناکامی تحصیلی روبه رو هستند، در تمام دوره های تحصیلی دچار اشکال . آموزش و پرورش چهاردهمین سکاندار خود را در شرایطی به کار می گیرد که امیدوار است دردآشنا بودن با مسائل و توان بالای تعامل با حوزه های تاثیرگذار درمانی بر درد کهنه آموزش و پرورش باشد. سوالات استخدامی آموزگار ابت آموزش و پرورش (مجموعه فو ق کامل)کاملترین مرجع سوالات استخدامی آموزگار ابت آموزش و پرورش
این مجموعه حاوی سوالات آزمون استخدامی آموزش و پرورش و مناسب برای آموزگار دوره ابت می باشد و حاوی سوالات استخدامی آموزگار ابت آموزش و پرورش سال ۹۶ با پاسخ نامه و دروس آزمون امسال به همراه عین سوالات عمومی و تخصصی دوره قبلی برگزار شده آزمون استخدامی آموزش و پرورش می باشد. 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] ایسنا نوشت: آموزش و پرورش طی احکام جداگانه ای رئیس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی، س رست مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور و مشاور آموزش و پرورش را منصوب کرد. مردم همدان در مجلس شورای ی گفت: وقتی به وزارت آموزش و پرورش آمدم میانگین حقوق معلمان ۴۸۹ هزار تومان بود و وقتی که از وزارتخانه رفتم این میانگین به ۱ میلیون و ۳۴۲ هزار تومان رسیده بود. قابل توجه همکاران گرامی مدیرکل آموزش متوسطه اول با اعلام جزئیات آموزش معلمان پایه هشتم گفت: آموزش معلمان این پایه جدید اسیس پس از ماه رمضان به صورت ستادی در استان تهران آغاز می شود و در شهریور ماه معلمان آموزش دیده اطلاعات لازم را به تمام معلمان پایه هشتم در استان های مختلف منتقل می کنند. دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش از مخالفت این شورا با جذب معلمان حق دریس بدون برگزاری آزمون و تایید صلاحیت حرفه ای خبر داد. کد مطلب : 03811 تاریخ انتشار : 1393/4/11 چهارشنبه دیدار 3 ساعته آموزش و پرورش با تشکل های صنفی معلماننمایندگان تشکل صنفی معلمان به مدت سه ساعت با آموزش و پرورش دیدار و گفتگو د. به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، علی اصغر فانی آموزش و پرورش روز شنبه به مدت سه ساعت با نمایندگان تشکل صنفی معلمان در دفتر خود دیدار و گفتگو کرد. در این دیدار نمایندگان تشکل های صنفی معلمان دیدگاه و نظرات خود را در خصوص مسائل رفاهی، معیشتی، قضایی، ط. کد مطلب : 03811 تاریخ انتشار : 1393/4/11 چهارشنبه دیدار 3 ساعته آموزش و پرورش با تشکل های صنفی معلماننمایندگان تشکل صنفی معلمان به مدت سه ساعت با آموزش و پرورش دیدار و گفتگو د. به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، علی اصغر فانی آموزش و پرورش روز شنبه به مدت سه ساعت با نمایندگان تشکل صنفی معلمان در دفتر خود دیدار و گفتگو کرد. در این دیدار نمایندگان تشکل های صنفی معلمان دیدگاه و نظرات خود را در خصوص مسائل رفاهی، معیشتی، قضایی، ط. جدید آموزش و پرورش از برنامه ریزی برای ارائه لایحه به مجلس جهت رتبه بندی معلمان در ماه های آینده خبر داد و گفت: احتمالا از سال آینده بتوانیم رتبه بندی را به تدریج مستقر کنیم. کفاش حمیدرضا کفاش در گفت وگو با خبرگزاری تسنیم،
وی در پاسخ به این پرسش که آ ین تغییراتی که توسط ت در لایحه رتبه بندی معلمان اعمال شده است به چه صورت است، گفت: بنده در جریان آ ین تغییرات لایحه رتبه بندی نیستم ولی طرحی که در گذشته مطرح بود معلمان را در 4 رتبه تقسیم بندی می کرد و در داخل این مجموعه معلمان طبق مقالات، تألیفات و سوابق و سنوات خدمت خود از امتیازاتی بهره مند می شدند. معاون آموزش و پرورش ادامه داد: آن چه که معلمان و فرهنگیان در رابطه با طرح رتبه بندی اعلام می کنند بخشی از این طرح است، به عنوان مثال معلمان اعلام می کنند که چرا حقوق سایر کارکنان ت بدون آن که از آن ها کتاب و تألیفات خاصی بخواهند افزایش یافته است. این نشان می دهد که طرح رتبه بندی به خوبی برای فرهنگیان تشریح نشده است. کفاش تصریح کرد: رتبه بندی معلمان دو بخش دارد در بخش نخست معلمان از وضع موجود یک سطح بالاتر می آیند مانند آنچه که در آموزش عالی اتفاق افتاد. اساتید در گذشته از قانون هماهنگ پرداخت تبعیت می د که بعداً از این قانون جدا شدند و ر پرداختی به آن ها جهش قابل ملاحظه ای یافت و پس از آن در داخل رتبه بندی های خود نیز ارتقا می یافتند. وی ادامه داد: در طرح رتبه بندی اگر کف حقوق معلمان به عنوان مثال a باشد وقتی رتبه بندی اجرا می شود این کف حقوق از a به b رشد می یابد ارتباطی به تألیفات، مقالات و سنوات خدمات ندارد اما در بخش دوم برای تقسیم بندی معلمان در 4 رتبه تعیین شده باید بر اساس مقالات، پژوهش ها و سنوات خدمت امتیازاتی را ب کنند. معاون آموزش و پرورش بیان کرد: هم اکنون معلمان تصور می کنند اگر قرار است حقوقشان اضافه شود از آن ها مقاله و تألیفات خاصی می خواهند اما این موارد برای ارتقا یافتن از یک رتبه به رتبه دیگر مد نظر است. البته این موارد نیز قابل بحث است و امکان تغییر در نوشتن آئین نامه ها وجود دارد. به عنوان مثال می توان در طرح جدید شرایط خاصی را برای دوره های ضمن خدمت در نظر گرفت. اما بحث تألیف، تدریس و تحقیق جزو کار معلمان است و معلمی که تحقیق و مطالعه کم تری داشته باشد امتیاز کم تری می گیرد. همشهری آنلاین: آموزش و پرورش گفت:همه جا به مسئولان عنوان کرده ایم که اصلا وارد بحث تبلیغات به نفع ک دای خاصی نشوند. سازمان برنامه و بودجه ۱۰ روز قبل تخصیص اعتبار یک هزار میلیارد تومانی به آموزش وپرورش با هدف جبران بخشی از ری بودجه را ابلاغ کرد اما هنوز این اعتبار از سوی خزانه تامین نشده است و معلمان در روزهای پایانی سال در انتظار دریافت مطالباتشان هستند.  جمعی از معلمان و دانشجویان ‌ فرهنگیان، با انقلاب ی دیدار د  ، حضرت آیت الله معظم انقلاب ی صبح امروز (یکشنبه) در دیدار هزاران نفر از معلمان سراسر کشور، آموزش و پرورش را زیر ساخت اصلی علم و تحقیق در کشور دانستند و با تأکید بر وم اهتمام جدی مسئولان برای اجرایی سند تحول آموزش و پرورش،  گفتند: وظیفه آموزش و پرورش تربیت نسلی «با ایمان، با وفا، مسئولیت پذیر، دارای اعتماد به نفس، مبتکر، راستگو، شجاع، با حیا، اهل تفکر و شه، عاشق کشور و نظام و مردم، و دوستدار مصالح کشور» است. انقلاب ی همچنین انتخابات را موضوعی حیاتی و برآمده از شه مردم سالاری دینی در نظام دانستند و تأکید د: حضور همه مردم، با سلایق مختلف ، در انتخابات ۲۹ اردیبهشت، ضامن حفظ اقتدار، اُبّهت و مصونیت کشور است و با چنین حضوری، دشمن هرگز نخواهد توانست هیچ غلطی در مقابل ملت ایران انجام دهد.

سوالات استخدامی آموزگار ابت (استثنایی)  آموزش و پرورش
1- اموزش و پرورش استثنایی 2- اموزش و پرورش افراد ن نا 3- اموزش و پرورش افراد ناشنوا 4- اختلالات گویایی5-اختلالات رشدی6- ژنتیک  (نارسایی های استثنایی)
 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش گفت: اگر قرار است آموزش و پرورش به سمت پویایی حرکت کند، باید اصولی را بر فرآیند سیاست گذاری ها لحاظ کرد. رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اصفهان گفت: با خصوصی آموزش و پرورش موافق نیستم و معتقدم باید منابع ی در اختیار آموزش و پرورش قرار گرفته و توجه بیشتری به این بخش شود. معلمان یی برای آمادگی به هنگام وقوع تیراندازی در مدارس،به طور مخفیانه نحوه حمل و استفاده از سلاح را آموزش می بینند.