آغاز جلسه علنی مجلس ارشاد به سئوالات مطهری و قاضی پور پاسخ می دهد

در واکنش به اعتراض مجلس به اجرای نمایش " اکتور" در تهران؛ ابوتر فرد: وزارت ارشاد و اطلاعات عاملان این قضیه را شناسایی و مجازات کنند/اهالی آذربایجان غیورترین مردمان کشور هستند به گزارش آناج، حجت ال و المسلمین «محمد حسن ابوتر فرد» که ریاست ساعاتی از جلسه علنی روز یکشنبه مجلس را برعهده داشت این مطلب را در پاسخ به تذکر و اخطار نادر قاضی پور ارومیه درباره اجرای نمایشنامه « اکتور» که در تالار شهر تهران در حال اجرا است، بیان کرد.

ابوتر فرد تاکید کرد: این وحدت دستاورد سال ها تلاش نیروهای انقل و حضور دین و اخلاق در جامعه است.

خبرگزاری ایرنا گزارش داده که ابوتر فرد از وزارت فرهنگ و ارشاد ی خواسته است به طور جدی خطای فاحش در این موضوع را پیگیری و نیز آن را بررسی کند.

نایب رییس اول مجلس تصریح کرد: اگر بخواهیم غیورترین مردان سرزمین مان را نام ببریم باید نام زیبای مردم آذربایجان که همه چیز خود را فدای انقلاب کرده اند را بگوییم.

ابوتر فرد خاطرنشان کرد: ارشاد نیز باید به طور جدی افرادی را که در انجام این خطای فاحش دست داشته اند را شناسایی و بازخواست کند، از نیز می خواهیم این موضوع را مورد بررسی قرار دهد.

قاضی پور ارومیه در جلسه علنی امروز یکشنبه در تذکری آیین نامه ای گفت: کشور باید جلوی برنامه های اختلاف انگیز را در کشور بگیرد و با کارهایی که قومیت ها را مورد تمس قرار می دهند، برخورد کند.

وی با یادآوری اتفاقاتی در سال های گذشته که به دلیل انتشار کاریکاتوری در رو مه ایران ایجاد شد، افزود: اگر به خاطر داشته باشیم کاری که رو مه ایران در آن زمان کرد باعث مرگ سه نفر در سنقر شد، نباید این رفتار تکرار شود.

نادر قاضی پور در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی ایرنا درباره موضوع تذکر خود گفت: در تالار شهر تهران نمایشنامه ای بر روی صحنه به نام « اکتور» است که به زبان آذری و تعصبات خطه آذربایجان توهین شده است. اولین صحن علنی مجلس شورای ی در سال ۹۶ صبح امروز به ریاست علی لاریجانی رئیس مجلس شورای ی برگزار شد. در هفته ای که گذشت، صحن علنی مجلس شاهد جنجال بر سر دلار و نواسانات ارز بود و نمایندگان در اعتراض به این وضع آن چنان در صحن پیش رفتند و به ردیس کل بانک مرکزی هجمه د که نزدیک بود آش شور شود؛ اما فضا کنترل شد و ماجرا فیصله پیدا کرد. برای برخی ناظران جلسه علنی آن روز مجلس در فضای مجازی این سوال پیش آمده بود که آیا نمایندگان هم حساب ارزی داشتند که اینچنین به ت معترض شده بودند؟ مردم قم در مجلس از ارشاد خواست به موضوع انتشار مطلبی در رو مه قم رسیدگی کند. عضو کمیسیون اجتماعی از برگزاری جلسه غیرعلنی مجلس برای بررسی مشکلات اقتصادی کشور با حضور کارشناسان مرکز پژوهش ها خبر داد. نایب رئیس مجلس همچنین در حاشیه جلسه علنی صبح دیروز به ارایه توضیحاتی در مورد مرگ کاووس سید ی پرداخت و در آن از به عنوان نهاد رسمی و پاسخگو در امر اتهامات وارده- جاسوسی- گله کرد. مطهری اذعان داشت که تاکنون آنچه در این مورد گفته شده «اطلاعات ناقصی» است و تأکید کرده که باید در این مورد توضیح دهد و «سکوت» این نهاد امنیتی را «کار درستی ندانست.» این مجلس با ضروری خواندن پاسخگویی از این ادله را پیش کشیده که «ما که نمی توانیم از اطلاعات توضیح بخواهیم.. در جلسه علنی امروز مجلس حسینعلی حاجی دلیگانی و 13 نفر از نمایندگان مجلس از بیژن نامدار زنگنه، نفت در خصوص قراردادهای جدید نفتی و تضاد آن با سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی سوال د که زنگنه توانست… رئیس مجلس شورای ی مسائل مطرح شده در جلسه غیرعلنی امروز درباره مشکلات سازمان تأمین اجتماعی را تشریح کرد. بیستمین جلسه کمیته عمومی puic با حضور علی لاریجانی رئیس مجلس شورای ی آغاز شد. به گزارش نشریه خبرنگاران جوان در نشست علنی امروز (یکشنبه) مجلس سیده فاطمه حسینی مردم تهران در مجلس به مباحث مطرح شده درباره خود، همسر و پدرش پیرامون حقوق نجومی و تاسیس صرافی پاسخ داد.
هجدهمین جلسه مجلس شورای ی برای بررسی لایحه بودجه سال ۹۷ آغاز شد. مردم تهران در مجلس شورای ی، نامه سید محمد خاتمی به ی را اقدامی مثبت دانست و گفت که خوب بود خاتمی به ملاقات ی می رفت که نگذاشتند. به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، علی مطهری در حاشیه جلسه علنی صبح امروز- چهارشنبه مجلس درجمع خبرنگاران درباره احتمال دیدار اوباما و گفت: به نظر من این دیدار به صلاح نیست و آنطور که من خبر دارم در برنامه، پیش بینی نشده است . وی درباره دیدار اوباما با دیوید کامرون نخست انگلیس نیز خاطرنشان کر. خبرگزاری خبرآنلاین در بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات از بازدیدکنندگان غرفه خود درباره سئوالات شان از رئیس جمهور نظرخواهی کرد. بیشتر سئوالات مراجع کنندگان مربوط به حوزه اقتصادی و بود. یکی از مهم ترین نمادها در انقلاب 57 حسینیۀ ارشاد بود و نام وزارت ارشاد هم با همین توجه انتخاب شد. آیا حالا در 40 سالگی نظام برآمده از آن انقلاب از حسینیه ارشاد به گشت ارشاد رسیده ایم؟ سیدرضا صالحی ی ارشاد در رو مه ایران نوشت:مطابق همه چهارشنبه ها، صبح عازم جلسه هیأت ت شدم. سخنگوی کمیسیون بهداشت مجلس گفت: سوال درباره واردات محصولات تراریخته به علت قانع نشدن سوال کننده از پاسخ قاضی زاده هاشمی در صحن مجلس مطرح می شود. نادر قاضی پور در جریان سوال از دادگستری گفت: این سوال را باید از رئیس جمهور می پرسیدیم اما زمان (عج) قابل نقد است ولی سوال از رئیس جمهور امکانپذیر نیست! روز گذشته درحالی که مجلس درگیر حمله تروریستی بود، نمایندگان نه تنها جلسه علنی را تعطیل ن د بلکه جماعت را در صحن ب ا داشتند. مردم اصفهان در مجلس شورای ی گفت: پس از ارائه سند 2030 به دستور جلسه مجلس شورای ی، برخی از نمایندگان با رئیس مجلس صحبت کرده و این سند را از دستور جلسه مجلس خارج د. ایسنا نوشت: یک تهران در مجلس گفت: گزارش علل وقوع حادثه پلاسکو و عواملی که موجب تشدید ابعاد این فاجعه شد و نگاه کارشناسی برای پرهیز از تکرار چنین حوادثی در قالب یک گزارش در جلسه علنی مجلس شورای ی قرائت خواهد شد. عضو هیأت رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس از حضور بطحایی آموزش و پرورش در صحن مجلس و پاسخگویی به سؤالات وی در جلسه علنی خبر داد. عضو هیات رییسه مجلس شورای ی گفت: گزارش شش ماهه سوم کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای ی از اجرای چهارشنبه هفته جاری در جلسه علنی مجلس قرائت می شود. حسن قشقاوی معاون کنسولی، امور مجلس و ایرانیان وزارت امور خارجه، صبح امروز در جلسه علنی امروز مجلس شورای ی حضور یافت و در جایگاه هیئت رئیسه مجلس نیز حضور داشت.  کاسپین عضو هیئت رئیسه مجلس از جلسه غیرعلنی پارلمان برای بررسی وضعیت مؤسسات مالی و اعتباری با حضور رئیس کل بانک مرکزی خبر داد. غلامرضا کاتب عضو هیئت رئیسه مجلس شورای ی در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، از جلسه غیرعلنی مجلس خبر داد و گفت: براساس برنامه ریزی های انجام شده، قرار است فردا ( 20 تیر) نمایندگان پیش از آغاز جلسه علنی، جلسه غیرعلنی داشته باشند. 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] صبح امروز آ ین روز بررسی لایحه بودجه ۹۶ در صحن علنی مجلس آغاز شد. ایلنا نوشت:نایب رییس مجلس شورای ی با اشاره به عدم تصویب طرح تفحص از شهرداری تهران در نشست علنی نوبت صبح امروز مجلس گفت: کمیسیون اصل نود مجلس می تواند به این مسائل رسیدگی کند. پنجمین جلسه علنی مجلس برای بررسی جزئیات لایحه بودچه سال آینده دقایقی پیش پایان یافت. جلسه غیرعلنی مجلس شورای ی برای بررسی وضعیت موسسات مالی و اعتباری با حضور رئیس کل بانک مرکزی آغاز شد. عباس ی راه و شهرسازی با حضور در صحن علنی مجلس شورای ی در پاسخ به سوال ارومیه گزارشی از فعالیت های وزارت راه و شهرسازی در توسعه صنعت ریلی ارائه داد و نمایندگان مردم از توضیحات ی قانع شدند. در نشست صحن "پارلمان "در تذکری با استناد به ماده 209 آیین نامه داخلی مجلس، اظهار داشت: سؤال بنده و تعدادی از نمایندگان از آموزش و پرورش درباره استخدام پیش دبستانی ها قرار بود امروز در دستور کار جلسه علنی قرار گیرد چرا که 2 سال است و مهلت قانونی این موضوع تمام شده است. دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با ریاست آیت الله موحد کرمانی در جلسه امروز با مجوز معظم انقلاب گفت: در این جلسه مغایرت مصوبات مجلس شورای ی باسیاست های کلی کشور مشخص شد که به شورای نگهبان ارسال می شود. ایسنا نوشت: یک عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با بیان اینکه مجلس از ظرفیت قانونی خود در قبال برخی برخوردهای نامناسب ان نیروی انتظامی با مردم استفاده می کند، گفت: وضعیت گشت ارشاد، حدود اختیارات و نحوه تعامل و برخورد آن با مردم باید مشخص شود. معاون اول رییس جمهور و برخی از وزرا در جلسه استیضاح عباس ی در مجلس شورای ی حضور یافتند. دومین جلسه علنی مجلس شورای ی در سال 96، امروز ساعت 10 صبح و با دو ساعت تاخیر برگزار شد. رئیس مجلس دلیل آن را بحث با نمایندگان در موضوعات اقتصادی عنوان کرد. حدود دو ماه از فعالیت مجلس دهم در سال ۹۵ صرف بررسی لوایح برنامه ششم و بودجه ۹۶ در صحن علنی مجلس شد و نمایندگان وقت زیادی را به این امور اختصاص دادند، اما اتفاقات دیگری هم بود که توانست این دوره مجلس را در سالی که گذشت متمایز کند؛ از جمله رای اعتماد به سه پیشنهادی ت، رد استیضاح راه و بررسی تقاضای تحقیق و تفحص از شهرداری تهران با تمام حواشی آن. جلسه علنی امروز مجلس شورای ی برای بررسی لایحه برنامه ششم دقایقی پیش پایان یافت. نفت هفته آینده برای پاسخ به سؤال ۴ تن از نمایندگان مجلس در یکی از جلسات علنی پارلمان حضور می یابد. جلسه علنی مجلس شورای ی دقایقی پیش پایان یافت مردم ارومیه در مجلس، حین جلسه رسیدگی به صلاحیت وزرای پیشنهادی ت دوازدهم، برای دقایقی مشغول تغذیه سالم شد. با توجه به نفوذ فن آوری اطلاعات در زندگی روزمره مردم، کتابخانه عمومی آیت الله آقا قوچانی جهت سهولت در دسترسی اعضا به اطلاعات، ایمیلی را جهت پاسخگویی به سئوالات در خصوص بخش مرجع و همچنینی سئوالات مرجع راه اندازی کرده است، اعضای محترم کتابخانه می توانند از طریق این ایمیل ظرف حداکثر 24 ساعت به پاسخ سئوالات مرجع خود دسترسی پیدا کنند.آدرس ایمیل: [email protected]